Streda, 20. november, 2019 | Meniny má Félix

Pripomenú si kráľovskú návštevu

V Banskej Štiavnici si pripomenú návštevu Jozefa II., v Kremnici pokračujú podujatia v „Zechenterke“.

(Zdroj: ARCHÍV)

ŽIAR NAD HRONOM

KINO HRON

Úsvit planéty opíc

18. júla o 19.00 hod. – (sci-fi, USA, 2014, 130 min., slovenské titulky, MP od 12 rokov) – príbeh sa odohráva v blízkej budúcnosti, ktorá nevyzerá pre ľudstvo najlepšie. Väčšina ľudí zomrela na smrteľný opičí vírus a tak vládu nad svetom preberajú ľudoopy.

Lietadlá 2

20. júla o 16.00 hod. – (animovaný, USA, 2014, 84 min., slovenský dabing, MP) - keď sa svetoznámy vzdušný pretekár Dusty dozvie, že v dôsledku vážneho poškodenia jeho motora už nebude môcť nikdy pretekať, musí sa so situáciou vyrovnať. Preto sa rozhodne a súhlasí s ponukou práce hasiaceho lietadla.

Článok pokračuje pod video reklamou

KREMNICA

KINO AKROPOLA

Monty Python

20. júla o 20.00 hod. – (film, VB, anglické titulky, MP od 15 rokov) – návrat skupiny Monty Python po 30 rokoch v priamom prenose z Londýna do Kremnice.

BANSKÁ ŠTIAVNICA

KINO AKADEMIK

Post Tenebras Lux

15. júla o 20.00 hod. – (dráma, Mexiko/Holandsko/Nemecko, 2012, 115 min., české titulky, MP od 15 rokov) - mimoriadne autentický film (obaja hlavní detskí protagonisti sú deťmi režiséra) zachytáva osudy mladej rodiny, ktorá sa z mesta odsťahuje na vidiek. Mladý pár provokuje odlišným štýlom života a stavbou opulentného, moderného domu.

Love song

17. júla o 20.00 hod. – (romantická komédia, USA, 2013, 104 min., české titulky, MP od 15 rokov) - Gretta (Keira Knightley) a jej priateľ Dave (Adam Levine) sú spolu už od vysokej školy a venujú sa muzike. Keď Dave podpíše zmluvu s jednou z najväčších nahrávacích spoločností, odsťahujú sa spolu do New Yorku, aby začali život, o ktorom vždy snívali. Dave však rýchlo získanú slávu nezvláda a Grettu opustí.

Zbav nás zlého

18. júla o 20.00 hod. – (thriller, USA, 2014, 119 min., slovenské titulky, MP od 15 rokov) - newyorský policajt Ralph Sarchie (Eric Bana) sa púšťa do vyšetrovania série znepokojujúcich a nevysvetliteľných zločinov. Spája svoje sily s nekonvenčným kňazom (Edgar Ramirez), odborníkom na vyháňacie rituály, aby spoločne bojovali s nočnými morami a prípadmi démonického posadnutia, ktoré ohrozujú ich mesto.

Kozí príbeh so syrom

20. júla o 18.00 hod. – (animovaná komédia, ČR, 2012, 85 min., MP) - Kuba s Mácou sa usadili v kráľovstve, ktorého kráľ si cení syry nad zlato. Aj Kuba s Mácou sa živia výrobou syrov, kým ich jednej noci neodnesie čert. Ich statočné deti Honzík a Zuzanka sa ich s pomocou Kozy vydajú nájsť a zachrániť. Pomáhať im budú napríklad Dlhý, Široký a Bystrozraký.

ŽIAR NAD HRONOM

POZVÁNKA

Žiarske leto: ZH Band

Príjemné posedenie na terase hotela Luna s obľúbenou žiarskou skupinou a cover verziami najväčších slovenských a českých hitov si môžete vychutnať 17. júla o 18. hodine. Vstup zdarma.

KREMNICA

POZVÁNKY

Detský pondelok v záhrade

Karaoke bejby sa v Zechenterovej záhrade koná 14. júla o 17. hodine. Kremnické strigy tam budú čítať rozprávky 21. júla o 17. hodine, premietanie filmu Lego príbeh začne o 20.30.

Letné tvorivé dielne v galérii

NBS – múzeum mincí a medailí Kremnica pozýva do galérie múzea na sériu tvorivých dielní na tému Šperk. Pre seba či svojich blízkych môžete 15. júla od 13. hodiny vytvoriť originálne darčeky z rôznych viac či menej tradičných materiálov – stačí len nechať sa viesť svojou fantáziou.

Kino záhrada

Komediálnu francúzsko-taliansku sci-fi drámu Ricky si v Zechenterovej záhrade môžete pozrieť 15. júla. Vstup do kino záhrady je voľný. Začiatok sprievodných podujatí je o 18. hodine, film začína o 20.30 . V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie uskutoční v kine Akropola.

ZH Band

Slovenské a české hity v podaní obľúbenej žiarskej bandy ZH Band si môžete vypočuť vo Vinotéke Biely bocian 18. júla od 20.30. Vstupné v predpredaji je 7 eur, na mieste 9 eur.

Aladinova zázračná lampa

Rozprávka z končín bájneho Orientu, ktorá podnecuje fantáziu detí. Príbeh chudobného chlapca Aladina, syna Hassanovho, ktorý prejde dlhú cestu nástrah posplietaných zákernými úskokmi jeho falošného strýka, uvidíte v Mestskom kultúrnom stredisku 20. júla o 16. hodine.

Kremnický hradný organ

Na Mestskom hrade vystúpi 20. júla od 18. hodiny profesor Balázs Szabó – (Maďarsko) so skladbami od: Johann Sebastian Bach (Concerto d mol podľa Vivaldiho), Olivier Messiaen (Transport de joie), Maurice Duruflé: (Sicilienne), Jean Demessieux (Oktávy), Max Reger (Chorálová fantázia Wie schön leucht uns der Morgenstern). Dospelí zaplatia vstupné 4 eurá, deti od 6 rokov, študenti a dôchodcovia 3 eurá.

ŽARNOVICA

POZVÁNKA

Národný výstup na Sitno

Zájazd na 13. ročník Národného výstupu na Sitno sa uskutoční 20. júla. Odchod je o 11.30 od žarnovického Motela. V hlavnom programe vystúpi pri jazere Počúvadlo spevácka skupina Prameň. Odchod z Počúvadla je o 18. hodine. Poplatok za autobus je 2 eurá.

NOVÁ BAŇA

POZVÁNKY

Výstava: Dámy v 19. storočí

Dámsky meštiansky odev, módne doplnky a vývojové trendy v odievaní od konca 18 storočia až do roku 1918 môžete vidieť na aktuálnej výstave v Pohronskom múzeu.

Tóny života

Výber obrazov z tvorby Márie Šefferovej vystavujú v Pohronskom múzeu do 19. septembra.

BANSKÁ ŠTIAVNICA

POZVÁNKY

Letná škola v múzeu

Letné prázdninové dielne pre malých aj veľkých sa konajú vždy od 9.30 do 15.30 na nádvorí Kammerhofu: Utorok 15. júla - točenie na kruhu (2 eurá), tvarovanie z hliny (1,50 eura), košíky z pedigu (3-8 eur), háčkovanie (1 euro). Streda 16. júla - pečenie chleba (1 euro), smaltovaný šperk (2-4 eurá), plstenie ovčej vlny (1,50 – 5 eur), vyšívanie (1,50 eura). Štvrtok 17. júla – batikovanie (1,50 eura), smaltovaný šperk (2-4 eurá), ryžovanie zlata (2 eurá), paličkovaná čipka (1,50 eura). Piatok 18. júla - batika na hodváb – šibori (4-8 eur), batikovanie voskom (3-5 eur), zápästkové techniky, tkanie (1 euro), paličkovaná čipka (1, 5 eura). Sobora 19. júla - pečenie chleba (1 euro), batika na hodváb –šibori (6,50 -10 eur), maľba na hodváb (4-10 eur).

Tvorivé dielne v Divnej pani

S pomocou tvorivých hier môžu deti v kaviarni Divná pani rozvíjať 15. a 17. júla o 17. hodine svoju kreativitu, fantáziu, zručnosť a predstavivosť. Vstup do dielne stojí 3 eurá. V cene je aj pitný režim a čerstvé ovocie.

Letné kino: Spomienka na Vysockého

Začiatok premietania v štiavnickom amfiteátri je 16. júla o 21.30. Vstupné je 3 eurá.

Medzinárodný folklórny festival

Medzinárodný folklórny festival FISAIC, na ktorom sa zúčastnia amatérske tanečné súbory železničiarov z Maďarska, Nemecka, Francúzska a Belgicka sa uskutoční 18. až 21. júla od 15. hodiny na Námestí sv. Trojice a v amfiteátri. Slovensko bude reprezentovať folklórny súbor železničiarov Marína zo Zvolena.

Oldies disco

Penzión Cosmopolitan - bowling prichádza 18. júla o 20. hodine so starou dobrou Oldies disco. Hrá DJ Bukňa, vstupné je 2 eurá.

Kráľovská návšteva Banskej Štiavnice

Okrúhle 250. výročie návštevy Jozefa II., rímskeho kráľa a jeho brata Leopolda, si Štiavničania pripomenú 19. júla od 10. hodiny.

V tento deň vyrastie v Banskej Štiavnici pred radnicou slávobrána spájajúca minulosť s prítomnosťou. Primátorka privíta rímskeho kráľa Jozefa II., jeho brata veľkovojvodu Petra Leopolda a princa Alberta v tomto slobodnom kráľovskom meste. To všetko prebehne sprevádzané bohatým programom až do polnoci. Nebudú chýbať hudba, divadlo, strelci, sokoliari, jazda na koňoch a koči, umelecké remeslá, hutnícka pec, premietanie, dobové jedlá a ďalšie atrakcie.

BAĎAN

POZVÁNKA

Podsitnianske dni hojnosti

Folklórny ľudový festival zameraný na návrat k ľudovým zvykom a tradíciám sa uskutoční 19. júla. Vystupujú prizvané folklórne súbory, môžete ochutnať tradičné koláče, pagáče, buchty, ktoré každoročne pečú gazdinky z obcí Baďan a Klastava. Zakúpiť si môžete párance, guláš z diviny, pečené klobásy, domáci chlieb, podymníky. Môžete vidieť aj prácu a diela tradičných remeselníkov.

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Inzercia - Tlačové správy

 1. Dlhopisy a zmenky: fixný výnos 5,5 - 7 % p.a.
 2. Tri základné kroky: Ako sa starať o pacienta s inkontinenciou
 3. Vlastný biznis? S kvalitným účtom sa živnosť rozbieha ľahšie
 4. Rýchly úver sa dá získať aj bez zložitých zmlúv
 5. Tipy na lyžovačku v Rakúsku
 6. Pozrite sa, ako fungujú asistenčné systémy Volkswagenu
 7. Dokážu dávať škôlkári pozor na ceste? Otestovali sme ich
 8. Známe osobnosti prezradili, do ktorej krajiny sa nechcú vrátiť
 9. Dajme ojazdeným pneumatikám druhú šancu. Nič nás to nestojí...
 10. Rýchly úver sa dá získať aj bez zložitých zmlúv
 1. Slováci sa najčastejšie stretávajú pri spoločnom stole na večeru
 2. Rýchly úver sa dá získať aj bez zložitých zmlúv
 3. Tipy na lyžovačku v Rakúsku
 4. SEAT predstavil e-Scooter
 5. Pozrite sa, ako fungujú asistenčné systémy Volkswagenu
 6. Známe osobnosti prezradili, do ktorej krajiny sa nechcú vrátiť
 7. Dlhopisy a zmenky: fixný výnos 5,5 - 7 % p.a.
 8. Dokážu dávať škôlkári pozor na ceste? Otestovali sme ich
 9. Changes to the Public Procurement Law – Take Two
 10. Tatras guide: A fresh take on the stunning soul of Slovakia
 1. Už iba dnes: Predplatné SME.sk za mimoriadnu cenu 12 376
 2. Hodnotenie profesionála: Aká je dovolenka v Thajsku? 12 171
 3. 5 prekvapivých vecí, ktoré menia náš svet a ani o tom nevieme 7 353
 4. Tri základné kroky: Ako sa starať o pacienta s inkontinenciou 7 019
 5. Vysokoškolský bedeker: Na ktorú univerzitu poslať prihlášku? 6 543
 6. Kedy sa vám jazda na LPG oplatí, ako servisovať a kde netankovať 6 460
 7. Známe osobnosti prezradili, do ktorej krajiny sa nechcú vrátiť 6 350
 8. Ako efektívne doplniť železo? Odpovedá MUDr. Radovan Juríček 6 215
 9. Dokážu dávať škôlkári pozor na ceste? Otestovali sme ich 5 954
 10. Tipy na lyžovačku v Rakúsku 5 869

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

Vedeli ste, že aj kuchynský olej môžete recyklovať?

Téma recyklácie hýbe svetom. Vedeli ste, že aj použitý olej z varenia má svoje opätovné využitie? V jeho zbere aktuálne pomáha spoločnosť Kaufland.

6 rád, ako znížiť spotrebu plynu

Poradíme vám, ako môžete jednoducho svoju spotrebu plynu sledovať a zároveň ju znížiť len malými zmenami vo svojej domácnosti.

Žiarske karatistky získali zlato aj striebro

Predstavili sa aj nováčikovia.

Spoplatnia niektoré plochy v centre Kremnice aj parkovanie na Skalke

Parkovanie v Kremnici čakajú od decembra veľké zmeny. Ľudia si priplatia.

Na parkovisku Jeleň v centre Kremnice sa dnes neplatí, od decembra sa to ale zmení.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Havária na odkalisku: Dolinou sa valila voda

Po daždi dve z troch odkalísk pri Dúbrave nevydržali nápor vody, nastal havarijný stav.

Pri domových prehliadkach v Čadci našli niekoľko zbraní

Domové prehliadky ešte stále prebiehajú.

Pozrite si fotogalériu z diaľnice D3 na Kysuciach

Diaľnica odľahčí kolabujúcu dopravu.

Vybrali SME

Už ste čítali?