V. LIGA: Regionálne derby v Štiavnických Baniach skončilo remízou

Voznica – Pliešovce 1:4 (0:3)

GÓLY: 80. J. Arvaj - 6. a 40. Želiezka, 25. Vrbiniak, 69. Záturecký
ROZHODOVAL: Vrábeľ, 120 divákov
VOZNICA: Jančok (46. Pukan) - Ľ. Laurov, Beňovský, Sitár (46. Š. Kliman), Brodziansky, Marek Blaho, Michal Blaho (77. E. Mihálik), J. Arvaj, Bartoš, M. Kúšik, Vančo

Voznica podľahla doma technicky zdatnejšiemu súperovi z Pliešoviec, keď sa rozhodlo už v prvom polčase. Prvé dva góly strelili hostia zo sporných ofsajdových situácii. Domáci mali v prvom dejstve dve šance, keď najskôr Arvaj z rýchleho protiútoku nastrelili brvno a lopta sa z bránkovej čiary odrazila von. Druhú mali zo štandardnej situácie, keď presnú strelu Michala Blaha do šibenice bravúrne vyrazil hosťujúci brankár. V druhom polčase sa Voznica snažila skorigovať nepriaznivé skóre, ale po chybe obrany hostia svoj náskok zvýšili – 0:4. Gól Voznica nakoniec strelila zo štandardnej situácie, keď z hranice šestnástky vymietol šibenicu Arvaj a upravil stav zápasu na konečných 1:4.

JÁN ANTOŠÍK

Š. Bane – Repište 2:2 (0:0)

GÓLY: 47. Blaškovič, 56. vlastný (M. Pavlík) - 52. P. Ulbrík, 87. M. Pavlík
ROZHODOVAL: Dobrocký, 130 divákov
ŠT. BANE: Blaško - F. Sojka, Š. Košarník, Čamaj, Lupták (79. A. Neuschl), Blaškovič (67. Collins), Drexler, Zelovič, Miškov, Ondrík, Vician (61. Ladický)
REPIŠTE: Gašpir - M. Pavlík, Hurta, L. Kmeť, M. Kmeť, P. Karvaš, M. Karvaš (90. Kúš), M. Kordík, P. Ulbrík, E. Kmeť, Slaný

Prvý polčas bol vyrovnaný, domáci mali prvú šancu v 10. min., keď sa sám na bránu hostí rútil Čamaj, no loptu za Gašpira nezasunul. Hostia pohrozili do prestávky strelami z diaľky. Po zmene strán sa domáci v 47. min. po chybe brankára hostí ujali vedenia – 1:0. V 52. min. si domáci nedali pozor a hostia po dlhom vhadzovaní hlavou vyrovnali – 1:1. V 56. min. po centri si obranca hostí Pavlík dal vlastenca a Štiavnické Bane vyhrávali 2:1. V závere zápasu sa hostia snažili vyrovnať, všetko vsadili na ofenzívu, čo domáci nevyužili, keď tri brejkové situácie nezakončili gólom, za čo ich hostia v 88. min. potrestali vyrovnávajúcim zásahom na 2:2.

14.Voznica 2 0 0 2 1:10 0

Ostatné výsledky: Badín B – Bacúch nehrali, Šalková – Hrochoť 4:0, Č. Balog – Lieskovec 0:1, S. Ľupča – Sásová 0:1, Priechod – Medzibrod 1:6

1. Festival IXPO otvorí brány už tento piatok. Čo všetko prináša?