LIGOVÝ FUTBAL: Okresné derby vyhrala Žarnovica

Pohronie jun. – Žarnovica. Z prvých bodov sa tešil nováčik zo Žarnovice.Pohronie jun. – Žarnovica. Z prvých bodov sa tešil nováčik zo Žarnovice. (Zdroj: IVAN MRŠKA)

Martin - N. Baňa 4:1 (0:1)

GÓL: 2. Horniak

ROZHODOVAL: Chudý, 300 divákov

N. BAŇA: Krnčan – Rudzan, Krivjančin, Horniak, Čákovský, Urgela, Gočala, Barák (89. Dobrík), Marek (69. Uličný), Wolf (82. Tóth), Kminiak

Začiatok zápasu vyšiel výborne hosťom, keď po osi Wolf – Barák – Horniak prekonal domáceho brankára Horniak – 0:1. Od tohto momentu predvádzali obe mužstvá výborný futbal, hra sa prelievala z jednej strany na druhú. Domáci hrozili po dlhých loptách do pokutového územia, kde to kontrovala hosťujúca obrana na čele s brankárom Krnčanom. Hostia hrozili z rýchlych protiútokov, vytvorili si dve – tri dobré príležitosti, ktoré však nepremenili. Do druhého polčasu nastúpili domáci s odhodlaním zvrátiť výsledok, ale boli to práve hostia, ktorí mohli svoje vedenie zvýšiť, keď ušiel Kminiak, ale jeho nájazd zastavil nezmyselným verdiktom rozhodca. Hostia hrali vynikajúco až do 72. min., keď po rohovom kope Martinčania vyrovnali na 1:1. Po tomto momente domáci úplne prevzali iniciatívu a za 10 minút vsietili tri góly, čím úplne rozhodli zápas vo svoj prospech. Napriek vyššiemu rozdielu skóre podali Novobančania dobrý výkon, po ktorom mohli pomýšľať aspoň na bod.

JOZEF FORGÁČ

Pohronie jun. – Žarnovica 0:2 (0:0)

Fotogalériu zo zápasu nájdete TU:

GÓLY: 68. Štefanka, 73. Mikuška

ROZHODOVAL: Vachan, 200 divákov

POHRONIE JUN.: Lehocký, Šenk, Gajdoš, Bodor, Dobrota, Hanus, Homola (78. Jurkovič), Macejko, Kukučka (46. Ďurovič), Nemec, Hudec

ŽARNOVICA: Herold – Černák, Gapa, Necpal, Listofer, Štefanka, Hudec (46. Žiak), Ometák, Bobor, Mikuška (89. Vuong), Blaščík

Susedské derby sa nieslo v duchu takýchto zápasov. Nemal svojho favorita. Hostia prišli po dvoch prehrách s jasnou taktikou, pozorne brániť a vyrážať do rýchlych protiútokov. Úvod zápasu lepšie vyšiel domácim. Vytvorili si tlak, lepšie sa pohybovali, tlačili sa najmä cez pravú stranu, kde hral aktívne Šenk s Hanusom. Výrazné šance si však nevypracovali. Nebezpečie hrozilo najmä po štandardných situáciách Nemca, po ktorých sa do šance dostal Hudec, ale nepremenil. Po úvodnom tlaku hostia hru vyrovnali. Hrozili najmä po stranách cez Bobora a Štefanku.

Do druhého polčasu opäť lepšie vstúpili domáci, ktorí si vytvorili územnú prevahu. Rezultovali z toho aj šance, z ktorých najväčšiu nepremenil Ďurovič, ktorého zoči - voči vychytal výborný Herold. Ten bol najvýraznejšou postavou zápasu. V 68. min. prvýkrát udreli hostia, keď na ľavej strane sa šikovne uvoľnil Štefanka, ktorého domáca obrana nedokázala zastaviť a otvoril skóre zápasu - 0:1. Zápas sa v tomto okamihu lámal. V 73. min. sa na opäť na pravej strane domácich uvoľnili hostia, loptu dostali pred bránu Lehockého a Mikuška pečatil skóre zápasu - 0:2. Snaha domácich o zvrat vyznela len platonicky, bez výraznejšej šance, a tak si hostia odviezli cenné tri body. Vo futbale rozhodujú góly, preto hostia vyhrali zaslúžene.

16.Rakytovce 3 0 0 3 1:11 0

Ostatné výsledky: L. Hrádok – Rakytovce 4:1, Lučenec – Bytča 1:1, Kremnička – Čadca 1:0, Brusno – Makov 0:0, Krásno n. Kys. – Teplička n. Váh. 0:2, Kalinovo – Námestovo 1:1

V. LIGA

3. kolo

Repište - Badín B 1:1 (1:1)

GÓL: 8. P. Ulbrík

ROZHODOVAL: Nedbal, 200 divákov

REPIŠTE: Gašpir – Pavlík, L. Kmeť, M. Kmeť, P. Karvaš, M. Karvaš, Kordík, P. Ulbrík, E. Kmeť, Slaný, Vincúr (46. Hurta)

V prvom polčase bola hra vyrovnaná, oba tímy zahodili niekoľko šancí. Po zmene strán Repište hostí zatlačilo, vyvinulo veľký tlak, počas ktorého až trikrát nastrelilo brvno. Víťazný gól sa už domácim vsietiť nepodarilo, a tak sa body delili.

RASTISLAV ČECH

Hrochoť - Š. Bane 3:1 (3:1)

GÓL: 26. Blaškovič

ROZHODOVAL: Havran, 120 divákov

ŠT. BANE: Blaško – Ladický (62. Neuschl), Sojka, Košarník, Čamaj, Lupták, Blaškovič, Drexler, Miškov, Ondrík, Vician (74. Collins)

Hostia začali v celku dobre, hneď v úvode dvakrát ohrozili bránku súpera. Gól však nevsietili, čo domáci po chybe hosťujúcej obrany trestali – 1:0. Tento moment hostí pribrzdil a v 20. min. už bolo 2:0. Štiavnické Bane využili v 26. min. zaváhanie domácej a obrany a korigovali na 2:1, no domáci do prestávky udreli ešte raz a do šatní sa odchádzalo za stavu 3:1. V druhom polčase sa hostia ukázali v lepšom svetle, pritlačili domácich, vytvorili si aj štyri gólové šance, avšak koncovka im nevyšla, a tak domáci nakoniec víťazstvo udržali.

JÁN DAUBNER

Sásová – Voznica 4:1 (0:0)

GÓL: 57. Laurov

ROZHODOVAL: Franek, 200 divákov

VOZNICA: Pukan – Laurov, Brodziansky, Ma. Blaho, Mi. Blaho, Arvaj, Repiský, Pajerský (63. Beňovský), Bartoš, Kliman (88. Sitár), Mihálik (29. Vančo)

Voznica v prvom polčase odohrala vyrovnanú partiu s domácou Sásovou, keď svoje šance ani jedno z mužstiev nevyužilo. V druhom polčase sa Voznica v 57. min. ujala vedenia, keď pretiahnutý center na zadnú žrď hlavou vrátil Pajerský a Laurov krížnou strelou otvoril skóre. Domáci už o 4 minúty vyrovnali z priameho kopu, keď na strelu Chomu bol brankár hostí krátky. Choma sa presadil aj v 68. min. hlavou a o 3 minúty dorážal odrazenú loptu na 3:1. Hostia z Voznice sa už na gólovú odpoveď nezmohli a v závere ešte inkasovali – 4:1.

14.Voznica 3 0 0 3 2:14 0

Ostatné výsledky: Pliešovce – Priechod 5:1, Medzibrod – Šalková 1:0, Lieskovec – S. Ľupča 1:1, Bacúch – Č. Balog 0:3