Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Pivný festival aj s gulášom

V žiarskom parku si počas pivných slávností uvaria aj guláš. „Zlaté mesto“ opäť po roku oživia Kremnické gagy, na Počúvadle vás čaká nádielka hudby.

(Zdroj: ILUSTRAČNÉ ARCHÍV)

V žiarskom parku si počas pivných slávností uvaria aj guláš. „Zlaté mesto“ opäť po roku oživia Kremnické gagy, pri Počúvadlianskom jazere vás čaká poriadna nádielka hudby.

ŽIAR NAD HRONOM

KINO HRON

Expendables 3

26. augusta o 18.00 hod. – (akčný thriller, USA, 2014, 105 min., české titulky, MP od 15 rokov) - Barney (Stallone), Christmas (Statham) a zvyšok gangu sa stretávajú tvárou v tvár s Conradom Stonebanksom (Gibson), ktorý spolu s Barneym pred rokmi stál pri založení Expendables. Stonebanks sa následne stal neľútostným obchodníkom so zbraňami a niekým, koho bol Barney prinútený zneškodniť... alebo si to aspoň myslel.

Skryť Vypnúť reklamu

Strážcovia galaxie

27. augusta o 18.00 hod. – (sci-fi, USA, 2014, 122 min., slovenské titulky, MP od 12 rokov) - Peter Quill je svojrázny dobrodruh potulujúci sa z planéty na planétu. Potom, čo obávanému a vplyvnému Ronanovi ukradne tajomnú guľu, stáva sa stredobodom záujmu nájomných zabijakov.

Ninja korytnačky

30. augusta o 18.00 hod. – (akčný, USA, 2014, 100 min., slovenské titulky, MP) - New York ovláda strach a všetkého schopný Shredder (William Fichtner), ktorého pozícia vládcu podsvetia je úplne neotrasiteľná. Až kým sa v mestskej kanalizácii, vinou nepodareného genetického experimentu, neobjavia štyria bojovníci v pancieri. Tam, kde sú Michelangelo, Donatello, Leonardo a Raphael nesmie chýbať ani zvedavá reportérka April (Megan Fox).

Skryť Vypnúť reklamu

Útek z planéty Zem

31. augusta o 16.00 hod. – (animovaný, USA, 2013, 89 min., slovenský dabing, MP) - počuli ste už o planéte Baab? A vedeli ste, že tam žijú zábavní modrí ufóni, ktorí majú dokonca svojho národného hrdinu? Je ním astronaut Scorch Supernova, expert na nebezpečné záchranné misie, pri ktorých mu nenápadne pomáha jeho super inteligentný brat Gary.

BANSKÁ ŠTIAVNICA

KINO AKADEMIK

Medzi stenami

26. augusta o 20.00 hod. – (dráma, Francúzsko, 2008, 131 min., MP od 12 rokov) - adaptácia rovnomennej knihy zo školského prostredia, ktorej autorom je pedagóg a spisovateľ François Bégaudeau. Bégaudeau si v nej zahral i hlavnú postavu, učiteľa Françoisa, jeho žiakov stvárnili skutoční študenti neherci. Pohľad do mikrokozmu súčasnej multikultúrnej francúzskej spoločnosti získal Veľkú cenu Zlatú palmu na MFF Cannes 2008 a bol nominovaný na Oscara za najlepší cudzojazyčný film.

Skryť Vypnúť reklamu

Kameňák 4

28. augusta o 10.00 hod. – (komédia, ČR, 2013, 90 min., MP od 15 rokov) - po desiatich rokoch sa nám opäť predstavia obľúbení hrdinovia mestečka Kameňákov v plnej paráde. Pepanovi (V. Vydra) odišla žena Vilma do Austrálie za ich dcérou a Pepan so synom Pepíkom tak žijú v čisto mužskej domácnosti, kde nie je navarené a vyžehlené a kde vybuchujú vajíčka v mikrovlnnej rúre.

Detektív Down

28. augusta o 19.30 hod. – (komédia, Nórsko/Česko/Dánsko, 2013, 90 min., MP) – hlavný hrdina Robert Bogerud (Svein Andre Hofsø) má súkromnú detektívnu kanceláriu, ale zatiaľ sa nedostal k žiadnemu skutočnému prípadu. Všetci jeho potenciálni zákazníci vždy zmiznú v okamihu, keď Robert zloží svoj detektívny klobúk. Nikto nevertí, že tento mladík, postihnutý Downovým syndrómom, môže niečo v detektívnej branži dosiahnuť.

Lucy

28. augusta o 20.00 hod. – (sci-fi, USA, 2014, 100 min., MP od 15 rokov) - Luc Besson obsadil Scarlett Johansson do filmu Lucy, akčného thrilleru o žene náhodne zapletenej do špinavého kšeftu, ktorý ju zmení na neľútostného bojovníka pohybujúceho sa mimo ľudské chápanie.

Let´s dance: All in

29. augusta o 20.00 hod. – (romantický film, USA, 2014, 112 min., MP od 12 rokov) - po tom ako sa Seanova (Ryan Guzman) banda vyše roka predierala Hollywoodom, sa jeho tanečný tím rozpadá a vracia späť do Miami, no bez Seana. On sa odmieta vzdať svojho sna a ostáva v Los Angeles.

Mikulášove šibalstvá na prázdninách

30. augusta o 18.00 hod. – (rodinný film, francúzsko, 2014, 97 min., MP od 12 rokov) - je tu koniec školského roka a dlho očakávané prázdniny konečne prišli. Malý Mikuláš, jeho rodičia a babička vyrazili k moru a ubytovali sa v Beau-Rivage Hotel. Mikuláš si pri mori nájde nových priateľov: Bena, ktorý tam býva, Freddyho, ktorý stále niečo vyjedá, Georgea, ktorý je vtipný už len preto, že je Angličan, uplakaného Paula a Christophera, ktorý chce mať vždy pravdu.

Lietadlá 2: Hasiči a záchranári

31. augusta o 18.00 hod. – (animovaný, USA, 2014, 90 min., MP) - o veselé dobrodružstvo sa postará posádka elitného hasičského zboru pri záchrane národného parku, ktorý ohrozuje zúrivý lesný požiar. Svetoznámy pretekár a bývalé práškovacie lietadlo Dusty si užíva slávu a pripravuje sa na ďalšie preteky. Jedného dňa však príde rana – v dôsledku vážneho poškodenia motora už možno nikdy nebude môcť letieť.

ŽIAR NAD HRONOM

POZVÁNKY

Gulášový Beer fest

Pivné a gulášové slávnosti sa uskutočnia 28. augusta v Parku Štefana Moysesa. Od 12. hodiny sa bude variť primátorský, poslanecký, kultúrny, policajný či technický guláš. Všetky sa budú po vyhodnotení predávať za jednotnú symbolickú cenu 1 euro. Pre všetkých sú pripravené zábavné súťaže v šúpaní zemiakov, krájaní cibule a, samozrejme, aj v pití piva. V pódiovom programe, od 17. hodiny, vystúpia domáce skupiny Sekera, Banda Americano, Radiopieces a Janko Kulich & Kolegium. Vstupné je zdarma.

Výstava: Slovenské národné povstanie

Cieľom výstavy, ktorá vo Výstavnej sále Mestského kultúrneho centra potrvá do 15. septembra, je nielen priblížiť priebeh jednotlivých udalostí Slovenského národného povstania, ale tiež prehĺbiť úctu, národné povedomie a hrdosť širokej verejnosti vo vzťahu k dejinám vlastného národa.

KREMNICA

POZVÁNKY

Kremnické gagy

Na multižánrovom Festivale humoru a satiry Kremnické gagy sa stretne viac ako 300 umelcov z celej Európy. Trojdňový maratón humoru začne v piatok 29. augusta a potrvá do nedele 31. augusta.

Festivalové kino v záhrade

V Zechenterovej záhrade, 30. augusta o 22.30: Čítačka - Michal Hvorecký – Spamäti. Autentický portrét autora od detstva až po narodenie syna. Film: Vrbovský veter - o Braňovi Jobusovi, ktorý prestal piť, aby začal znova naplno žiť. 31. augusta o 21. hodine: Koncert – Humanoid - šesťčlenná funk – triphopová zostava. Film: Jára Cimrman, ležíci spíci. Vstup je voľný.

Kremnica nielen zlatá

Atraktívna exkurzia historickými kuriozitami mesta. Zábavné pouličné divadlo o hľadaní kremnického pokladu. Kremnica nielen zlatá alebo Králi, duchovia a blázni. Jedinečné pochôdzkové divadlo na Slovensku pozýva 31. augusta o 17.15 na bláznivé putovanie hercov a divákov s hudbou, spevom, pantomímou a tancom za neobjaveným pokladom slobodného kráľovského mesta. Ako bonus na záver dostanete 12-stranové vydanie historických novín Rozruch.

ŽARNOVICA

POZVÁNKA

Vatra na Skalke

Pri príležitosti 70. výročia SNP sa 28. augusta o 16. hodine uskutoční stretnutie pri Vatre na Skalke. Program: stavanie vatry, púšťanie šarkanov, zapálenie vatry, ukážky výcviku psov, opekanie (z vlastných zásob). Vystúpi spevácka skupina Prameň.

NOVÁ BAŇA

POZVÁNKY

Výstava: Dámy v 19. storočí

Dámsky meštiansky odev, módne doplnky a vývojové trendy v odievaní od konca 18. storočia až do roku 1918 môžete vidieť na aktuálnej výstave v Pohronskom múzeu.

Tóny života

Výber obrazov z tvorby Márie Šefferovej vystavujú v Pohronskom múzeu do 19. septembra.

BANSKÁ ŠTIAVNICA

POZVÁNKY

Tvorivé dielne v Divnej pani

S pomocou tvorivých hier môžu deti rozvíjať svoju kreativitu, fantáziu, zručnosť, predstavivosť a zároveň dopriať rodičom relax. Deti si 26. augusta o 17. hodine môžu zatancovať s lesnými škriatkami a vílami. Postavičky z roliek z toaletného papiera si v rámci tvorivých dielní môžu vyrobiť 28. augusta. Cena za vstup do dielne je 3eurá. V cene je aj pitný režim a čerstvé ovocie.

Koncert: Ludvik Kašuba

Proti Počúvadlianskom jazere hrá Ludvik Kašuba 28. augusta o 19. hodine.

Leharo

Letný happening Leharo sa pri Počúvadlianskom jazere uskutoční 30. augusta od 16. do 23. hodiny. Príďte si užiť poriadnu nádielku hudby! Okrem skupín Helenine Oči, Komajota, Jerguša Oravca a Faber Dance vás čakajú špeciality na grile, karaoke show o ceny a ďalšie prekvapenia.

Pečené prasa na Terase u Blaškov

Gurmánsky zážitok pri Počúvadlianskom jazere ponúkajú počas leta každú sobotu. Hrá country skupina Hurikán.

SVÄTÝ ANTON

POZVÁNKA

Leto s Paradájz Pikčr

Štiavnickí divadelní ochotníci sa 29. augusta o 19. hodine predvedú na nádvorí kaštieľa v novom predstavení s názvom Do ružova z pera Moniky Maňkovskej.

BANSKÁ BELÁ

POZVÁNKA

Arteterapia a meditácia

Ak sa chcete dozvedieť, čo všetko dokáže arteterapia odhaliť, akú silu v sebe ukrýva kresba a ako meditácia ovplyvňuje a mení náš život, príďte 28. až 31. augusta o 18. hodine do Banského Studenca do chalupy Borisa Hruškoviča.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
 2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
 3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
 5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
 6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
 7. Magazín SME Ženy už v predaji
 8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
 9. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
 10. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
 1. Nechajte zamestnancov vybrať si služobné auto, oplatí sa vám to
 2. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
 3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
 4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
 5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
 6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
 7. Magazín SME Ženy už v predaji
 8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
 9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
 10. Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť
 1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 37 980
 2. Aplikáciu tohto Slováka používajú v 150 krajinách. Ako začínal? 26 075
 3. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej 18 900
 4. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť 16 788
 5. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 15 404
 6. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi? 14 505
 7. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 14 292
 8. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi 12 531
 9. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 156
 10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 10 875
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

V Žiarskom okrese dopĺňajú testy, žiadali o ne z viac ako dvadsiatky miest (minúta po minúte)

Sledujeme celoplošné testovanie na Covid-19 a monitorujeme odberné miesta v okresoch Banská Bystrica, Lučenec, Žiar nad Hronom, Zvolen a ostatných okresoch BB kraja.

V Žiarskom okrese dopĺňajú testy, žiadali o ne z viac ako dvadsiatky miest

Na okresný úrad už dorazila dodávka 5-tisíc testov naviac, ktoré budú smerovať na odberové miesta.

Čakanie na testovanie v Kremnici. Ilustračné foto.

V okrese Banská Štiavnica majú niektoré obce spoločné odberové miesto

Pre spoločné odberové miesta sa rozhodli, aby nechýbal personál.

Antigénový test na Covid-19.

V Žiari sa už testuje všade, niekde aj s posilneným počtom zdravotníkov

Ak by sme poznali počet chýbajúcich zdravotníkov skôr, mohli sme to riešiť v piatok - odkazuje žiarska radnica.

O pol deviatej sa takto čakalo pred jedným z odberových miest v Strednej odbornej škole obchodu a služieb v Žiari nad Hronom.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

V Žiarskom okrese dopĺňajú testy, žiadali o ne z viac ako dvadsiatky miest (minúta po minúte)

Sledujeme celoplošné testovanie na Covid-19 a monitorujeme odberné miesta v okresoch Banská Bystrica, Lučenec, Žiar nad Hronom, Zvolen a ostatných okresoch BB kraja.

Nitra hlási mimoriadny tlak na drive-in odberné miesta

Sledujeme celoplošné testovanie na Covid-19 a monitorujeme odberné miesta v okresoch Nitrianskeho kraja.

Trenčíne situácia prekvapivo dobrá, zhodnotil viceprimátor Žák

Sledujeme celoplošné testovanie na Covid-19 a monitorujeme odberné miesta v okresoch Trenčín, Prievidza, Považská Bystrica, Púchov a ostatných okresoch kraja.

Už ste čítali?