Piatok, 1. júl, 2022 | Meniny má Diana

Pivný festival aj s gulášom

V žiarskom parku si počas pivných slávností uvaria aj guláš. „Zlaté mesto“ opäť po roku oživia Kremnické gagy, na Počúvadle vás čaká nádielka hudby.

(Zdroj: ILUSTRAČNÉ ARCHÍV)

V žiarskom parku si počas pivných slávností uvaria aj guláš. „Zlaté mesto“ opäť po roku oživia Kremnické gagy, pri Počúvadlianskom jazere vás čaká poriadna nádielka hudby.

ŽIAR NAD HRONOM

KINO HRON

Expendables 3

26. augusta o 18.00 hod. – (akčný thriller, USA, 2014, 105 min., české titulky, MP od 15 rokov) - Barney (Stallone), Christmas (Statham) a zvyšok gangu sa stretávajú tvárou v tvár s Conradom Stonebanksom (Gibson), ktorý spolu s Barneym pred rokmi stál pri založení Expendables. Stonebanks sa následne stal neľútostným obchodníkom so zbraňami a niekým, koho bol Barney prinútený zneškodniť... alebo si to aspoň myslel.

SkryťVypnúť reklamu

Strážcovia galaxie

27. augusta o 18.00 hod. – (sci-fi, USA, 2014, 122 min., slovenské titulky, MP od 12 rokov) - Peter Quill je svojrázny dobrodruh potulujúci sa z planéty na planétu. Potom, čo obávanému a vplyvnému Ronanovi ukradne tajomnú guľu, stáva sa stredobodom záujmu nájomných zabijakov.

Ninja korytnačky

30. augusta o 18.00 hod. – (akčný, USA, 2014, 100 min., slovenské titulky, MP) - New York ovláda strach a všetkého schopný Shredder (William Fichtner), ktorého pozícia vládcu podsvetia je úplne neotrasiteľná. Až kým sa v mestskej kanalizácii, vinou nepodareného genetického experimentu, neobjavia štyria bojovníci v pancieri. Tam, kde sú Michelangelo, Donatello, Leonardo a Raphael nesmie chýbať ani zvedavá reportérka April (Megan Fox).

SkryťVypnúť reklamu

Útek z planéty Zem

31. augusta o 16.00 hod. – (animovaný, USA, 2013, 89 min., slovenský dabing, MP) - počuli ste už o planéte Baab? A vedeli ste, že tam žijú zábavní modrí ufóni, ktorí majú dokonca svojho národného hrdinu? Je ním astronaut Scorch Supernova, expert na nebezpečné záchranné misie, pri ktorých mu nenápadne pomáha jeho super inteligentný brat Gary.

BANSKÁ ŠTIAVNICA

KINO AKADEMIK

Medzi stenami

26. augusta o 20.00 hod. – (dráma, Francúzsko, 2008, 131 min., MP od 12 rokov) - adaptácia rovnomennej knihy zo školského prostredia, ktorej autorom je pedagóg a spisovateľ François Bégaudeau. Bégaudeau si v nej zahral i hlavnú postavu, učiteľa Françoisa, jeho žiakov stvárnili skutoční študenti neherci. Pohľad do mikrokozmu súčasnej multikultúrnej francúzskej spoločnosti získal Veľkú cenu Zlatú palmu na MFF Cannes 2008 a bol nominovaný na Oscara za najlepší cudzojazyčný film.

SkryťVypnúť reklamu

Kameňák 4

28. augusta o 10.00 hod. – (komédia, ČR, 2013, 90 min., MP od 15 rokov) - po desiatich rokoch sa nám opäť predstavia obľúbení hrdinovia mestečka Kameňákov v plnej paráde. Pepanovi (V. Vydra) odišla žena Vilma do Austrálie za ich dcérou a Pepan so synom Pepíkom tak žijú v čisto mužskej domácnosti, kde nie je navarené a vyžehlené a kde vybuchujú vajíčka v mikrovlnnej rúre.

Detektív Down

28. augusta o 19.30 hod. – (komédia, Nórsko/Česko/Dánsko, 2013, 90 min., MP) – hlavný hrdina Robert Bogerud (Svein Andre Hofsø) má súkromnú detektívnu kanceláriu, ale zatiaľ sa nedostal k žiadnemu skutočnému prípadu. Všetci jeho potenciálni zákazníci vždy zmiznú v okamihu, keď Robert zloží svoj detektívny klobúk. Nikto nevertí, že tento mladík, postihnutý Downovým syndrómom, môže niečo v detektívnej branži dosiahnuť.

Lucy

28. augusta o 20.00 hod. – (sci-fi, USA, 2014, 100 min., MP od 15 rokov) - Luc Besson obsadil Scarlett Johansson do filmu Lucy, akčného thrilleru o žene náhodne zapletenej do špinavého kšeftu, ktorý ju zmení na neľútostného bojovníka pohybujúceho sa mimo ľudské chápanie.

Let´s dance: All in

29. augusta o 20.00 hod. – (romantický film, USA, 2014, 112 min., MP od 12 rokov) - po tom ako sa Seanova (Ryan Guzman) banda vyše roka predierala Hollywoodom, sa jeho tanečný tím rozpadá a vracia späť do Miami, no bez Seana. On sa odmieta vzdať svojho sna a ostáva v Los Angeles.

Mikulášove šibalstvá na prázdninách

30. augusta o 18.00 hod. – (rodinný film, francúzsko, 2014, 97 min., MP od 12 rokov) - je tu koniec školského roka a dlho očakávané prázdniny konečne prišli. Malý Mikuláš, jeho rodičia a babička vyrazili k moru a ubytovali sa v Beau-Rivage Hotel. Mikuláš si pri mori nájde nových priateľov: Bena, ktorý tam býva, Freddyho, ktorý stále niečo vyjedá, Georgea, ktorý je vtipný už len preto, že je Angličan, uplakaného Paula a Christophera, ktorý chce mať vždy pravdu.

Lietadlá 2: Hasiči a záchranári

31. augusta o 18.00 hod. – (animovaný, USA, 2014, 90 min., MP) - o veselé dobrodružstvo sa postará posádka elitného hasičského zboru pri záchrane národného parku, ktorý ohrozuje zúrivý lesný požiar. Svetoznámy pretekár a bývalé práškovacie lietadlo Dusty si užíva slávu a pripravuje sa na ďalšie preteky. Jedného dňa však príde rana – v dôsledku vážneho poškodenia motora už možno nikdy nebude môcť letieť.

ŽIAR NAD HRONOM

POZVÁNKY

Gulášový Beer fest

Pivné a gulášové slávnosti sa uskutočnia 28. augusta v Parku Štefana Moysesa. Od 12. hodiny sa bude variť primátorský, poslanecký, kultúrny, policajný či technický guláš. Všetky sa budú po vyhodnotení predávať za jednotnú symbolickú cenu 1 euro. Pre všetkých sú pripravené zábavné súťaže v šúpaní zemiakov, krájaní cibule a, samozrejme, aj v pití piva. V pódiovom programe, od 17. hodiny, vystúpia domáce skupiny Sekera, Banda Americano, Radiopieces a Janko Kulich & Kolegium. Vstupné je zdarma.

Výstava: Slovenské národné povstanie

Cieľom výstavy, ktorá vo Výstavnej sále Mestského kultúrneho centra potrvá do 15. septembra, je nielen priblížiť priebeh jednotlivých udalostí Slovenského národného povstania, ale tiež prehĺbiť úctu, národné povedomie a hrdosť širokej verejnosti vo vzťahu k dejinám vlastného národa.

KREMNICA

POZVÁNKY

Kremnické gagy

Na multižánrovom Festivale humoru a satiry Kremnické gagy sa stretne viac ako 300 umelcov z celej Európy. Trojdňový maratón humoru začne v piatok 29. augusta a potrvá do nedele 31. augusta.

Festivalové kino v záhrade

V Zechenterovej záhrade, 30. augusta o 22.30: Čítačka - Michal Hvorecký – Spamäti. Autentický portrét autora od detstva až po narodenie syna. Film: Vrbovský veter - o Braňovi Jobusovi, ktorý prestal piť, aby začal znova naplno žiť. 31. augusta o 21. hodine: Koncert – Humanoid - šesťčlenná funk – triphopová zostava. Film: Jára Cimrman, ležíci spíci. Vstup je voľný.

Kremnica nielen zlatá

Atraktívna exkurzia historickými kuriozitami mesta. Zábavné pouličné divadlo o hľadaní kremnického pokladu. Kremnica nielen zlatá alebo Králi, duchovia a blázni. Jedinečné pochôdzkové divadlo na Slovensku pozýva 31. augusta o 17.15 na bláznivé putovanie hercov a divákov s hudbou, spevom, pantomímou a tancom za neobjaveným pokladom slobodného kráľovského mesta. Ako bonus na záver dostanete 12-stranové vydanie historických novín Rozruch.

ŽARNOVICA

POZVÁNKA

Vatra na Skalke

Pri príležitosti 70. výročia SNP sa 28. augusta o 16. hodine uskutoční stretnutie pri Vatre na Skalke. Program: stavanie vatry, púšťanie šarkanov, zapálenie vatry, ukážky výcviku psov, opekanie (z vlastných zásob). Vystúpi spevácka skupina Prameň.

NOVÁ BAŇA

POZVÁNKY

Výstava: Dámy v 19. storočí

Dámsky meštiansky odev, módne doplnky a vývojové trendy v odievaní od konca 18. storočia až do roku 1918 môžete vidieť na aktuálnej výstave v Pohronskom múzeu.

Tóny života

Výber obrazov z tvorby Márie Šefferovej vystavujú v Pohronskom múzeu do 19. septembra.

BANSKÁ ŠTIAVNICA

POZVÁNKY

Tvorivé dielne v Divnej pani

S pomocou tvorivých hier môžu deti rozvíjať svoju kreativitu, fantáziu, zručnosť, predstavivosť a zároveň dopriať rodičom relax. Deti si 26. augusta o 17. hodine môžu zatancovať s lesnými škriatkami a vílami. Postavičky z roliek z toaletného papiera si v rámci tvorivých dielní môžu vyrobiť 28. augusta. Cena za vstup do dielne je 3eurá. V cene je aj pitný režim a čerstvé ovocie.

Koncert: Ludvik Kašuba

Proti Počúvadlianskom jazere hrá Ludvik Kašuba 28. augusta o 19. hodine.

Leharo

Letný happening Leharo sa pri Počúvadlianskom jazere uskutoční 30. augusta od 16. do 23. hodiny. Príďte si užiť poriadnu nádielku hudby! Okrem skupín Helenine Oči, Komajota, Jerguša Oravca a Faber Dance vás čakajú špeciality na grile, karaoke show o ceny a ďalšie prekvapenia.

Pečené prasa na Terase u Blaškov

Gurmánsky zážitok pri Počúvadlianskom jazere ponúkajú počas leta každú sobotu. Hrá country skupina Hurikán.

SVÄTÝ ANTON

POZVÁNKA

Leto s Paradájz Pikčr

Štiavnickí divadelní ochotníci sa 29. augusta o 19. hodine predvedú na nádvorí kaštieľa v novom predstavení s názvom Do ružova z pera Moniky Maňkovskej.

BANSKÁ BELÁ

POZVÁNKA

Arteterapia a meditácia

Ak sa chcete dozvedieť, čo všetko dokáže arteterapia odhaliť, akú silu v sebe ukrýva kresba a ako meditácia ovplyvňuje a mení náš život, príďte 28. až 31. augusta o 18. hodine do Banského Studenca do chalupy Borisa Hruškoviča.

Najčítanejšie na My Žiar

Inzercia - Tlačové správy

 1. Na čo nezabudnúť, ak plánujete na leto malé i väčšie výlety
 2. Analytik Horňák: Niektorí výrobcovia budú musieť znížiť ceny. Adepti sú jasní
 3. Vodiči, pozor na drahé tankovanie v zahraničí!
 4. Je pre vás oddych synonymom spoznávania? Vycestujte za zážitkami
 5. Na pošte si s Fumbi kúpite kryptomeny už aj za hotovosť
 6. Vyhrajte letnú dovolenku s víkendovým vydaním denníka SME
 7. 30 rokov kvality spojenej so svetovými značkami automobilov
 8. Mladá nádej Slovenska. Pracoval aj pre americkú armádu
 1. Ocenená 4K autokamera Mio má aj 2K so 60 snímkami a FHD so 120!
 2. Vodiči, pozor na drahé tankovanie v zahraničí!
 3. Je pre vás oddych synonymom spoznávania? Vycestujte za zážitkami
 4. Vyhrajte letnú dovolenku s víkendovým vydaním denníka SME
 5. Na pošte si s Fumbi kúpite kryptomeny už aj za hotovosť
 6. V uliciach Košíc vyzbierali dobrovoľníci 26 ton odpadu
 7. Výlety na mieru pre celú rodinu
 8. 30 rokov kvality spojenej so svetovými značkami automobilov
 1. Slovenské oplátky ocenil aj svet. Receptúru pozná jeden človek 12 717
 2. Vodiči, pozor na drahé tankovanie v zahraničí! 12 436
 3. Leto v Čechách a na Morave: Tipy na výlety v susednej krajine 9 350
 4. Mladá nádej Slovenska. Pracoval aj pre americkú armádu 7 738
 5. Djerba: odlišná príchuť dovolenky v Tunisku 5 034
 6. Čítajte odomknuté články na mobile, počítači a aj v tablete 3 794
 7. Vychádza nový časopis pre šikovné ruky a útulný domov 3 784
 8. Analytik Horňák: Niektorí výrobcovia budú musieť znížiť ceny 3 163

Blogy SME

 1. Ľubomír Maretta: Zmena
 2. Kristína Jakubičková: Hej, frajer! Áno, ty, ktorý toto čítaš!
 3. Eva Gallova: 1. júl určili za deň vtipov
 4. Miriam Studeničová: Je zle! Bude horšie! Nezúfajte! Dôverujte!
 5. Ján Škerko: Chcel byť ako Peter, bude ako Lenin
 6. Štefan Vidlár: Barbar Vova
 7. Ján Raclavský: Atómovky, ktoré ohrozujú samosprávy
 8. Vladimír Krátky: VOLVO do Košíc !
 1. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť IVa) 10 611
 2. Vanda Tuchyňová: Svedectvo bývalého krajského predsedu OĽANO v Žiline 9 854
 3. Ján Šeďo: Mám 46 rokov, 4 deti a veľa skúseností - bránil sa dnes E. Heger u B. Závodského.(Oprava mena). 9 171
 4. Martina Hilbertová: Utečenci spali na lehátkach a platili za nich ako v luxusnom hoteli. 7 248
 5. Jozef Černek: Turecko, letecky s dvomi deťmi, časť prvá - cesta tam 4 183
 6. Tomáš Jacko: Keď upratovačka zarába viac než univerzitný profesor 3 805
 7. Soňa Bulbeck: Ako šklbú turistov inde... 3 441
 8. Andrej Šverha: Pohodovo Okolo Balatonu 3 403
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 42. - Arktída - Príbeh havárie vzducholode Italia podľa priameho účastníka Běhounka
 2. Lívia Hlavačková: Týždenne zjete jednu kreditku v podobe mikroplastov
 3. Jiří Ščobák: Ruské straty budú o 20 000 mŕtvych vyššie, než uvádza Ukrajina (analýza situácie na bojisku)
 4. Jiří Ščobák: Bude Ukrajina po vojne prosperovať? A my s ňou?
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 41. - Arktída - Roald Amundsen, Umberto Nobile a Expedícia Norge - 1926
 6. Monika Nagyova: Nebyť matkou je úžasné
 7. Jiří Ščobák: Skepsia okolo kryptomien: Ktoré kryptomeny naozaj nie sú pre začiatočníkov?
 8. Jiří Ščobák: Mentální cvičení: Určení rizikových bodů a možných tras ruského postupu na Ukrajině
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

Ilustračné foto.

Autobusy nadväzujú na letné vlaky.


10 h
Ilustračné foto.

Obmedzenia sa týkajú viac ako 30 obcí.


TASR 9 h

Model je dominantou novej galérie, ktorá vznikla v tesnom susedstve betlehemu.


TASR 22. jún

Pre samosprávy sú zelené projekty prioritou, veľká byrokratická záťaž a náročnosť procesov pri uchádzaní sa o eurodotácie sú v prípade obcí a malých miest brzdou rozvoja. Rozprávali sme sa so SLÁVKOU LENČÉŠOVOU, expretkou na oblasť životného prostredia v Združení miest a obcí Slovenska.


17. jún

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Trestné oznámenia sa množia.


11 h

Nejde o prvý incident. V nedeľu sa začínajú mestské slávnosti.


9 h

Išlo o prvý väčší žatevný požiar v Nitrianskom kraji v tomto roku.


8 h

Chovná stanica V znamení Slnka je známa aj vo svete.


Lucia Debnárová 29. jún

Blogy SME

 1. Ľubomír Maretta: Zmena
 2. Kristína Jakubičková: Hej, frajer! Áno, ty, ktorý toto čítaš!
 3. Eva Gallova: 1. júl určili za deň vtipov
 4. Miriam Studeničová: Je zle! Bude horšie! Nezúfajte! Dôverujte!
 5. Ján Škerko: Chcel byť ako Peter, bude ako Lenin
 6. Štefan Vidlár: Barbar Vova
 7. Ján Raclavský: Atómovky, ktoré ohrozujú samosprávy
 8. Vladimír Krátky: VOLVO do Košíc !
 1. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť IVa) 10 611
 2. Vanda Tuchyňová: Svedectvo bývalého krajského predsedu OĽANO v Žiline 9 854
 3. Ján Šeďo: Mám 46 rokov, 4 deti a veľa skúseností - bránil sa dnes E. Heger u B. Závodského.(Oprava mena). 9 171
 4. Martina Hilbertová: Utečenci spali na lehátkach a platili za nich ako v luxusnom hoteli. 7 248
 5. Jozef Černek: Turecko, letecky s dvomi deťmi, časť prvá - cesta tam 4 183
 6. Tomáš Jacko: Keď upratovačka zarába viac než univerzitný profesor 3 805
 7. Soňa Bulbeck: Ako šklbú turistov inde... 3 441
 8. Andrej Šverha: Pohodovo Okolo Balatonu 3 403
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 42. - Arktída - Príbeh havárie vzducholode Italia podľa priameho účastníka Běhounka
 2. Lívia Hlavačková: Týždenne zjete jednu kreditku v podobe mikroplastov
 3. Jiří Ščobák: Ruské straty budú o 20 000 mŕtvych vyššie, než uvádza Ukrajina (analýza situácie na bojisku)
 4. Jiří Ščobák: Bude Ukrajina po vojne prosperovať? A my s ňou?
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 41. - Arktída - Roald Amundsen, Umberto Nobile a Expedícia Norge - 1926
 6. Monika Nagyova: Nebyť matkou je úžasné
 7. Jiří Ščobák: Skepsia okolo kryptomien: Ktoré kryptomeny naozaj nie sú pre začiatočníkov?
 8. Jiří Ščobák: Mentální cvičení: Určení rizikových bodů a možných tras ruského postupu na Ukrajině

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu