OKRESNÝ FUTBAL: Bzenici stačil na remízu s Lovčou aj najslabší výkon

GÓLY: 1., 9. Göth (prvý z 11m), 59. Gordulič – 66. Milčík

ROZHODOVAL: Valo, 40 divákov

SLASKÁ: Ertl – Silný, Gašparík, Hric, Bahno, Gordulič, Petor, Göth (79. Šuster), Debnár, Kőkény (36. Mališ), Masarovič

ST. KREMNIČKA: Mezei – Bugár, S. Gulička, Paller, T. Gulička, Milčík, M. Mezei, Pobežka, Pašák, Má. Palenčár, Mi. Palenčár (46. Francz)

Slabý zápas z oboch strán. V prvom polčase zahodili domáci množstvo šancí a v druhom dovolili hosťom vrátiť sa zápasu.

PETER HRIC

Hodruša-Hámre - Janova Lehota 5:0 (3:0)

GÓLY: 13. Sartoris, 17. Ološtiak, 27. Bocian, 52., 54. V. Laurov

ROZHODOVAL: Meliš, 50 divákov

HOD.-HÁMRE: F. Danko (68. P. Danko) – T. Laurov, Smelák, Brodziansky, Pleško, Kapusta, Bocian (57. Izák), T. Gulaša, Ološtiak (70. Michálik), V. Laurov (62. Vuong), Sartoris (71. Michálik)

J. LEHOTA: Weber – Schvarczbacher, Herinek, P. Karásek, Koneracký, Š. Karásek, Kortiš, D. Karásek, Rašlík, Šipkovský, Čiliak

Domáci, aj keď v oklieštenej zostave, boli lepším mužstvom. Hosťujúcemu mužstvu sa aj napriek snahe a bojovnosti skórovať nepodarilo. Domáci v priebehu prvého polčasu strelili tri góly, a hneď v úvode druhého polčasu skórovali ešte dvakrát. V ďalšom priebehu druhého polčasu domáci prestriedali a zápas už len kontrolovali. Nič vážnejšieho sa už neudialo, a tak zápas skončil zaslúženým víťazstvom domácich v pomere 5:0.

MILAN KRÁĽ

Kremnica – Lutila 3:0 (1:0)

GÓLY: 2., 69. R. Urgela, 51, Schmidt

ROZHODOVAL: Truban, 80 divákov

KREMNICA: Lachký – M. Urgela, R. Urgela, Kuzma, Hric, Schmidt, Chladný, Lupták, Ziman, Ďurica (71. P. Urgela), S. Urgela (55. Chrien)

LUTILA: Chromík – P. Poliak, Spodniak, Vanko, Krnčok, Majer, Hríň, M. Poliak, Goral (62. Sedliak), Kanina, Hric (69. Mokroš)

V priemernom zápase sa zrodilo zaslúžené víťazstvo domácich. Tí sa ujali vedenia už v prvých sekundách a v zapätí mali dve dobré šance, ktoré však nevyužili. Hostia si v ďalšom priebehu hry vytvorili tiež dve gólové šance, ktoré však zneškodnil domáci brankár. Na prestávku tak odchádzali obidve mužstvá za stavu 1:0. Do druhého polčasu nastúpili domáci uspokojení s priebehom hry. Hostia prebrali iniciatívu na svoje kopačky a v druhom polčase boli lepším mužstvom. Kremnici sa z rýchleho protiútoku podarilo zvýšiť na 2:0 a v 61. min. zvýšil veľmi pekným gólom Radoslav Urgela na 3:0, čím potvrdil víťazstvo domácich, ktorí už potom priebeh zápasu len kontrolovali.

DUŠAN KRAJČÍK

Veľká Lehota – Hliník nad Hronom 3:2 (1:1)

GÓLY: 10. A. Víglaský, 70. T. Víglaský, 87. P. Kocian – 12. J. Mališ, 64. P. Mališ

ROZHODOVAL: Supuka, 100 divákov

V.LEHOTA: Jenis- M. Víglaský, Matúš Hudec, T. Víglaský, Baranec(47.Mašír), Marek Hudec,(76.Adamík) A. Víglaský, Polc, Vozár, M. Kocian(90.Ďatko), P. Kocian

HLINÍK: Kúšik- Goral(89.Brašeň), Krčmárik, Ziman(66.Kaprálik), P.Ďuriš, Demko, J. Mališ, Fehérpataky, P. Mališ, Henžel, M. Ďuriš

Domáci sa konečne vzchopili a zabodovali naplno. Aj keď v priebehu hry prehrávali 1:2, zápas otočili a zvíťazili 3:2.

FRANTIŠEK ČÍK

Bzenica- Lovča 2:2 (0:1)

GÓLY: 83. M. Kliman, 90. Rybár – 29. Neuschl, 47. M. Páleník

ROZHODOVAL: Oslanec, 70 divákov

BZENICA: Pažout – Benča(54. Zliechovec), M. Kliman, Šimko, A. Kliman, Leba, Bielik (87. Považan), Meliš(70. Mazúr), Rendla (55. Cvejkuš), Rybár, Krištof (50. Demko)

LOVČA: Malik – F. Pálenik, Žňava, Hrmo, Budinský, Struhár, J. Páleník(88.Siekala), Rapčan, Šebeň, M. Páleník, Neuschl

Domáci vstúpili do zápasu veľmi vlažne a v takomto tempe pokračovali počas celého zápasu. Hostia sa ujali vedenia z pokutového kopu po chybe domácej obrany. Hneď v úvode druhého polčasu hostia udreli po druhýkrát a M. Páleník zvýšil na 0:2. V zapätí Lovča nevyužila výhodu pokutového kopu. Domáci sa prebrali až v posledných 10-tich minútach, keď aj so šťastím vyrovnali na 2:2 v nadstavenom čase. Hostia boli vo všetkých istejší a rýchlejší a na ihrisku predvádzali účelný a rozumný futbal. Domáci podali najslabší výkon jesene a len so šťastím remizovali.

MARIÁN JASENÁK

Brehy- Banská Štiavnica 3:3 (1:1)

GÓLY:18., 47. Marián Polc, 67. Tužinský - 20., 88. Zuberník, 52. Chmelina

ROZHODOVAL: Priebera, 120 divákov

BREHY: Kosec- Michal Polc, Marián Polc, Vozár, Mánik, Tužinský, Predajniansky, Gaži(74.Michalec), Čakloš, Klonga(51.Holý), Binda(68.Horváth)

B. ŠTIAVNICA: Kraják – Roško, Pastier, Čík, Kmeť, Ferenčík, Šima, Zuberník, Číž, Chmelina, Židík

V zápase začali hostia aktívne a hneď ich prvú šancu domáci brankár vyrazil. V ďalšom priebehu domáci hru vyrovnali a v 18. min. sa ujali vedenia, keď po faule na Mánika premenil pokutový kop Marián Polc. O dve minúty taktiež z pokutového kopu po faule domáceho brankára vyrovnal Zuberník. Tak skončil aj prvý polčas. Hneď v úvode druhého polčasu po ruke hosťujúceho hráča sa opäť Marián Polc z pokutového kopu nemýlil a zvýšil na 2:1. Hostia sa nevzdávali a v 52. min. vyskočil najvyššie Chmelina a vyrovnal na 2:2. Domáci mali v ďalšom priebehu prevahu a v 67. min. išli do vedenia, keď Tužinský preloboval brankára. Keď sa už zdalo, že body zostanú doma, tak si hostia v posledných minútach vytvorili súvislejšiu akciu a po chybe domácej obrany a brankára krížnou strelou vyrovnal Zuberník - 3:3. Domáci už nemali dostatok času ani síl na strelenie gólu, a tak si mužstvá body delili.

JOZEF BAKOŠ

Tek. Breznica- Horná Ves 1:1 (0:1)

GÓLY: 88. Říha – 22. Karakačanov

ROZHODOVAL: Osvald, 100 divákov

TEK. BREZNICA: Pavol – Kruľák, Ríha, Juristy (73. Volentier), Žembery, Forgáč, Bicka, Galbavý, Petráš, Lauko, Daniš (54. Fáber)

HORNÁ VES: Mikula- Karakačanov, A. Širáň, T. Neuschl, B. Neuschl, Hudec, Kuzma (90. Vozár), Hric, P. Urgela (82. P. Širáň), Matej Mecele, Michal Mecele

Za krásneho slnečného počasia videli diváci dobrý futbal s viacerými príležitosťami na strelenie gólu na oboch stranách. Prvú veľkú šancu si vytvorili domáci po chybe hosťujúcej obrany, ktorú sa im však nepodarilo potrestať. Hostia si taktiež vytvorili dve dobré šance, no takisto ich nepremenili. Do vedenia išli hostia, keď z ďalšej príležitosti krížnou strelou prekonal domáceho brankára Karakačanov. Do konca prvého polčasu sa stav už nezmenil a mužstva tak odchádzali do šatní za stavu 0:1. Do druhého polčasu domáci pridali na dôraze v snahe o vyrovnanie. Vytvorili si aj tlak aj hernú prevahu, no hostia im svojou bojovnosťou v obrannej fáze vyrovnať nedovolili. Pri útočení domácich sa hosťom otvárali príležitosti na rýchle brejky, do ktorých sa aj dostávali no nedokázali ich využiť. V posledných minútach zápasu sa domácim po faule v pokutovom území a následnom pokutovom kope podarilo vyrovnať na konečných 1:1. Po zápase sa za spravodlivú remízu body delili.

ROZHODOVAL: Šimič, 55 divákov

KRAHULE: Kollár – Netolický, Wollner, Polačko, Kapšo, Králik, Hirschner, Žiarny, Bíreš, Neuschl (60. Brünn), Mužík

LOVČICA-TR.: P. Kováč – Macko, Bajnok (45. Mi. Kováč), Janek, Kapusta, Benko (85. Pa. Vrtík), J. Vrtík, Kollár, Pe. Vrtík, M. Vrtík, Fabian

Na ťažkom teréne sa hral od začiatku výborný futbal. Do vedenia išli hostia, už v 17. min. otváral skóre Fabian. Domáci Sokol sa ale nevzdával a do konca prvého polčasu otočil výsledok vo svoj prospech gólmi Wollnera a Bíreša. V druhom polčase si hosťujúci tím vytvoril množstvo šancí, no nevyužil ani jednu. Víťazstvo domácim zabezpečil z rýchleho útoku päť minút pred koncom Kapšo po prihrávke Brünna.

PETER IVAN

Krem. Bane – Kopernica 6:2 (3:1)

GÓLY: Kocka 2, Knapp, Gavorník, Mazúr, Majda

ROZHODOVAL: Bujňáková, 40 divákov

KR. BANE: Hlaváč – Majda, J.Weiss (Kocka), M.Weiss, Lupták, Neuschl (Slašťan), Ľ. Sekereš (Medveď), Knapp, Ivan, Gavorník, Mazúr (M. Sekereš)

KOPERNICA: Nikodem – Kováč, Baláž, J. Ivanič, Zoban, O. Ivanič, Hodrušský, Novodomec, Schmidt, Faško, Daubner

Kto si na začiatku zápasu myslel, že to bude voľná jazda domáceho tímu, bol na omyle. Hostia podali bojovný výkon a nič domácim nedarovali. Voľná jazda sa domácim zmenila na povinnú, tri body do tabuľky si zapísali zaslúžene.

RUDOLF OSWALD

Ihráč - Ladom. Vieska 0:2 (0:0)

GÓLY: 57. Osika, 70. Mišuta

ROZHODOVAL: Kutlák, 60 divákov

IHRÁČ: M. Kollár – Ceplák, P. Gajdoš, V. Kysel, Hárezník (J. Kysel), Matuška, Kubík, J. Henžel, Ľ. Gajdoš, Goral (R. Kollár), Haško

L. VIESKA: Číž – Osika, Šály, P. Urblík, Ferko, Husár, T. Urblík (74. Janšík), Horváth, Mišuta, Škriniar, Krátky (62. Lüttmerding)

V slušnom zápase v prvom polčase mužstvá zahodili zopár šancí, za spomenutie stojí šanca domáceho Hárezníka, keď mu hosťujúci brankár Číž šikovne zobral loptu z nohy a zabránil gólu. V druhom polčase z jednoznačnej prevahy hostí padli dva góly do bránky Olympicu.

JÁN KUBÍK

Nevoľné – Pitelová 3:3 (1:3)

GÓLY: Stoličný 2, Kapusta – Henžel 2, Ponický

ROZHODOVAL: Škoda, 30 divákov

NEVOĽNÉ: Bitala – Ďurian, F. Baláž, A. Króner, P. Koniar, M. Koniar, Stoličný, Krajčík, Kapusta, Páchnik, Lichner

PITELOVÁ: Forgáč – Adamec, S. Spišiak, Egyed, Nárožný, Urgela, Štefanka, J. Mališ, Sklenka, Ponický, Henžel

Hostia prišli s ambíciou zvíťaziť, čo ukazovali hneď od začiatku zápasu, už v úvodných minútach viedli 3:0. Dokonca strelili aj štvrtý gól, ale do vlastnej brány. Po výmene strán domáci tím zabojoval a dvomi presnými strelami vyrovnal stav stretnutia. Hostia nastrelili i brvno, lenže brána domácich stála na „správnom mieste“. Pochvalu si zaslúžil aj hlavný rozhodca Škoda, ktorý odviedol bravúrny výkon.

EMIL KONIAR

Trnavá Hora - Šáš. Podhradie 1:2 (0:0)

GÓLY: 84. Struhár - 70., 74. Petro

ROZHODOVAL: Valo, 30 divákov

TR. HORA: Mališ (7. Čarný) – Švihorík (79. E. Klačanský), Bílek, Strmeň, Karvaš (83. Struhár), Urgela, Hanuška, Klačanský, Mikloš, Trsťan, Tončo

ŠÁŠ. PODHRADIE: Kazár – Pavlove, Petro, Husár, J. Haluška, Záhorec, Ľ. Haluška, Pukač, Kostrian, Futák, Šajben

V úvode zápasu sa zranil domáci brankár Mališ, čo neprinieslo pohodu do tímu Trnavej Hory. Domáci si síce vytvorili nejaké šance, ale skórovať nedokázali, našťastie pre domácich pušný prach zvlhol aj hosťom. Druhý polčas priniesol tri góly. Po chybách v obrane domácich, v rozpätí štyroch minút hostia vyhrávali 2:0, Struhár už len korigoval na konečných 1:2.

PETER ŠVIHORÍK

Hron. Dúbrava – Jastrabá 1:2 (1:1)

GÓLY: Za domácich Cibula

ROZHODOVAL: Sivok, 50 divákov

HR. DÚBRAVA: Tužinský – Cibula, Lacko, Beracko, Bezdeda, Janeček, Baláž (46. Dúbravský), Ihring, Paraj, Lehocký, Grofik (70. Kováč)

JASTRABÁ: J. Bajnok – T. Mališ, Barboriak, J. Rafaelis, Hric, Mojžiška, L. Rafaelis, Janúch, A. Mališ, M. Mališ, Henžel

Hostia mali od začiatku zápasu prevahu, podarilo sa im streliť aj úvodný gól zápasu. Hra sa postupne vyrovnala. Cibula zabezpečil, aby do šatní mužstvá odchádzali za nerozhodného stavu. Druhá polovica zápasu priniesla vyrovnanú hru, zato minimum šancí na oboch stranách. Víťazný gól strelili Jastrabčania z rohového kopu. Domáci „mančaft“ by si určite bod zaslúžil.

ROZHODOVAL: Katina, 21 divákov

SK. TEPLICE: Ruisl – Benko (82. Šimko), Krahulec, Beňo, Brenkus (71. Bielik), Kubina, Teknős, Lupták, Šimko, P. Minka (39. L. Minka), Horný

D. TRNÁVKA: Kotrlec – M. Kopčan, Dovec, Kysel, Baran, P. Kopčan, Páchnik, Kúšik, R. Boška, Turský, Ra. Boška (57. Majerský)

V prvom polčase mali jednoznačnú prevahu hostia, v druhom sa domáci zomkli, znížili na 1:2, hostia o svojom dvojgólovom víťazstve rozhodli až v závere.

IVAN ŠIMIČ

Malá Lehota - Hron. Beňadik 4:3 (2:2)

GÓLY: A. Tisovský 2, Da. Tisovský, Paulík (11m) - Mezö, Mlinka, Forgáč

ROZHODOVAL: Pinka, 120 divákov

M. LEHOTA: Štrba – Baranec (60. Sedlák), Pacalaj, Paulík, Šmikniar, Du. Tisovský, M. Haspra, Da. Tisovský, J. Haspra (45. Petluš), A. Tisovský, Adamec

HR. BEŇADIK: Zigo – Beňo, Mlinka, Drgoňa, Valo, Šikeť (80. Šarközi), Mezö, Kollarovič, Forgáč (84. Valkovič), Kováč, Hrtús (70. Kasan)

Výborný zápas, v ktorom obe mužstvá nepremenili množstvo šancí. O jednogólovom víťazstve domácich rozhodla väčšia túžba po troch bodoch.

VLADIMÍR DEBNÁR

Banská Belá - Rudno n/Hr. 1:0 (0:0)

GÓL: 46. Durbák (11m)

ROZHODOVAL: Berta, 50 divákov

B. BELÁ: Prokaj – Zelinka, Ľupták, Látka (46. Prokeš, 86. Krokoš), Líška, Lacko, Ivanič, Buzalka, Jablonka, Durbák, Weis (60. Izák)

RUDNO N. HR.: Goral – Búry, Kršiak, Mocpajchel (75. Ziman),Valko (27. Luky), Beňovský (55. Strieška), Marko, Prachár, Brzula, Kopčan (65. Kováčik), Škarba (47. Dudek)

V Banskej Belej sa hrala vyrovnaná partia, domáci o svojom víťazstve rozhodli na začiatku druhého polčasu, keď Durbák premenil nariadený pokutový kop. Domáce Lesy navyše trikrát netrafili odkrytú bránu, hostia naopak hrali akoby bez záujmu, i keď i oni mali príležitosti na strelenie gólu.

ĽUBOMŔ KRŠIAK

Vyhne - Ostrý Grúň 2:1 (2:0)

GÓLY: 4. Hudec, 20. Barborík – 65. S. Šurianský

ROZHODOVAL: Baran, 50 divákov

VYHNE: Pramuka – Stančík, Bosák, Hrnčiar, E. Babic, Hudec, Vanko, P. Kašiar (82. Majerský), Tomčány (30. M. Kašiar), S. Babic (76. Vanko), Barborík, Lachata

O. GRÚŇ: J. Baláž – Vinca, R. Maslen, Štefanča, Ján Šopa, Števkov (70. Z. Šurianský), R. Báláž (86. Azor), Michalov, Joz. Šopa, S. Šurianský, Žoltický

Domáci začali vynikajúco, už v 4. min. rozvlnil sieť hostí Hudec. V ďalšom priebehu zápasu sa akcie striedali na oboch stranách, mužstvá predvádzali rýchly a tvrdý futbal. Domáce do polčasu bolo lepším tímom, v druhom polčase rozumnou hrou ubránilo tesné jednogólové vedenie.

JOZEF HALAJ

Prenčov – Prestavlky 6:0 (3:0)

GÓLY: 9. J. Báťo, 35. Beňovic, 45. M. Chovan, 50., 84. M. Blahút, 85. R. Blahút

ROZHODOVAL: Huňady, 100 divákov

PRENČOV: Bosák – Z. Weber, J. Báťo, Brnák, M. Blahút, P. Blahút, Beňovic, J. Weber (73. Ra. Blahút), M. Báťo (68. R. Blahút), A. Chovan (65. Dolinský), M. Chovan (60. Husár)

PRESTAVLKY: Demko – Boldiš, M. Kukučka, Nemec, Kružic, J. Kukučka, Ľ. Kukučka, Dedík, Král (46. Bil), Haring, P. Kukučka

Domáce mužstvo sa pomalšie rozbiehalo, no po troch štandardných situáciách strelilo tri góly. Aj v druhom polčase mal domáci Štart hru pod kontrolou, pridal ďalšie tri góly zo „štandardiek“ napriek tom, že v doterajšom priebehu súťaže mu príliš nešli.

JÁN DOLINSKÝ

Prochot - Horné Hámre 2:2 (1:1)

GÓLY: 38. Vincenc, 80. Kmeť – 43. Nasvetr, 75. Šmondrk

ROZHODOVAL: Mesík, 80 divákov

PROCHOT: Rečlo (46. Michalka) – Kmeť, M. Rosenberg, A. Rečlo (46. Rozenberg), Liner, T. Rosenberg, P. Rosenberg, Má. Bugár, Már. Bugár, Mat. Bugár, Vicenc (85. Korál), I. Rosenberg

H. HÁMRE: Šuhajda – Herko (62. Sitarčík), M. Lipjanský, Štubňa (57. Prutkay), Mokrý, Šmondrk, Nasvetr, Truska, Beniak (46. T. Lipjansky), Eržiak (68. Součík), Ježko

Hostia boli od úvodu aktívnejší, však do vedenia išiel domáci Partizán. Po tomto momente hostia pritvrdili a vyrovnali. Po prestávke sa hral vyrovnaný futbal, hostia sa ujali vedenia, avšak domáci nechceli zápas stratiť, svojou bojovnosťou sa im podarilo 10 minút pred koncom vyrovnať na konečných 2:2.