Poznáme víťaza 5. ročníka Zimnej ligy v Žiari nad Hronom.

Perla.Perla. (Zdroj: IVAN MRIŠKA)

ZIMNÁ LIGA ŽIAR

Semifinále:

Wartburgovci – Galaktikos 6:5 pk (2:1)

GÓLY: A. Širáň 4, Žiak – T. Macejko 2, M. Rapčan 2, Barák. Rozhodujúcu penaltu premenil A. Širáň

ROZHODOVALI: Priebera a Ivan

WARTBURGOVCI: Číž – Beňo, F. Páleník, V. Širaň, A. Širáň, Debnár, Golha, Rozenberg, Žiak, Bien, Kukučka

GALAKTIKOS: Struhár – M .Rapčan, J. Rapčan, V. Rapčan, Turkota, Hric, Šály, Barák, T. Macejko, J. Macejko

Prvé semifinálové stretnutie začalo veľmi opatrene, ani jedno z mužstiev sa nechcelo dopustiť úvodnej chyby. Všetko prelomil až delovkou pod brvno Struhárovej brány A. Širáň – 1:0. Po pár sekundách to bolo už 2:0, pretože Galaktikos si strelil vlastenca. Situáciu pre Galaktikos zachraňoval do prestávky z pokutového kopu M. Rapčan – 2:1. Druhý polčas otvoril krásnym volejom Žiak – 3:1. Z dvojgólového vedenia sa však úradujúci šampión dlho netešil, Barák korigoval na 3:2. Wartburgovci sa síce ujali vedenia 4:2, no v hektickom závere sa museli strachovať o výsledok, veď 2 minúty pred koncom prehrávali 4:5. V posledných sekundách však tretím gólom v stretnutí vyrovnal najlepší hráč zápasu A. Širáň a o prvom semifinalistovi musela rozhodnúť lotéria penált. V tej boli úspešnejší Wartburgovci, ktorí sa tak tešili z postupu do finále.

Perla – Elroz L. Vieska 11:3 (4:1)

GÓLY: Jo. Túri 3, Urgela 2, M. Kliman 2, Ju. Túri, Mališ, Debnár, Štrba – Čamaj 2, vlastný

ELROZ: Pažout – R. Škriniar, Hudec, Šimko, Čamaj, Horváth, Koka, Goral, Kochol, Osika

Úvod bol síce ako v prvom semifinále opatrný, no postupne ovládli dianie na palubovke hráči Perly. Tí súpera jasne prevýšili, a tak o ich zaslúženom víťazstve rozhodne niet pochýb. Už po prestávke viedla Perla 4:1, v druhom svoje vedenia navýšila ešte viac a zvíťazila rozdielom triedy 11:3. Na vysokom víťazstve Perly zavážil ja fakt, že Elroz na stretnutie pricestoval bez opôr M. Škriniara a Šimka ml.

O 3. miesto:

Galaktikos – Elroz 7:3 (2:2)

GÓLY: M. Rapčan 3, J. Rapčan 1, T. Macejko, Turkota, vlastný – Čamaj 2, Šimko

V prvom polčase videli prítomní diváci vyrovnaný futsal. Do vedenia išiel po zásahu Čamaja Elroz, no vyrovnanie na seba nenechalo dlho čakať. Pažouta prekonal M. Rapčan – 1:1. Za tohto stavu si dal Elroz nešťastného vlastenca, čo však do prestávky napravil S. Šimko – 2:2. Po zmene strán prevzal iniciatívu Galaktikos a zápas doviedol do víťazného konca. Hoci sa hráči Galaktikosu museli uspokojiť s tretím miestom, po záverečnom hvizde súboja o tretie miesto platí, že v celom ročníku Zimnej ligy neokúsili horkosť prehry v riadnom hracom čase ani raz.

Finále:

Wartburgovci – Perla 4:5 pk (3:3)

GÓLY: V. Širáň, A. Širáň, Žiak, M. Páleník – J. Túri, Kliman, Hudec, Urgela. Rozhodujúci pokutový kope premenil Urgela

GALAKTIKOS: Číž – Beňo, F. Páleník, V. Širaň, A. Širáň, Debnár, Golha, Rozenberg, Žiak, Bien, Kukučka

PERLA: Lehocký – Hudec, Debnár, Mališ, Ju. Túri, Jo. Túri, M. Kliman, A. Kliman, Urgela, Štrba, Cvejkuš

Finále Zimnej ligy v Žiari nad Hronom vyvrcholilo skvelým finálovým súbojom Wartburgovcov a Perly. Nervozita v hale sa dala krájať, jedno aj druhé mužstvo ukazovalo obrovskú chuť po víťazstve, no šampiónom sa mohol stať iba jeden. Lepšie začala Perla, ktorá po Ju. Túriho zakončení viedla 1:0. Wartburgovci však po zásahoch V. Širáňa a Žiaka pomerne rýchlo otočili – 2:1. Aj v tejto časti hry pokračoval vyrovnaný futbsal, po akcii na jeden dotyk vyrovnával M. Kliman – 2:2. Na chvíľu prinavrátil Wartburgovcom vedenie Mi. Páleník, no Hudec do prestávky vyrovnal na zaslúžených 3:3. Skóre druhého dejstva otvoril výborne zahraným priamym kopom Urgela – 3:4. Od tohto momentu až do samého záveru udržiavala Perla najtesnejšie vedenie. V poslednej minúte bol v pokutovom území faulovaný Žiak, nariadený pokutový kop premenil A. Širáň, a tak o novom šampiónovi museli rozhodnúť pokutové kopy – 4:4. V tých sa šťastena priklonila na stranu Perly, ktorá sa tak po prvýkrát tešila z triumfu v Zimnej lige.