Utorok, 17. júl, 2018 | Meniny má Bohuslav

Bajčičák a Moravcová vyhrali hlavné preteky Bielej stopy, Kapšo druhý

Slovenský reprezentant Martin Bajčičák a Češka Klára Moravcová triumfovali v sobotňajších hlavných pretekoch na 42. ročníku tradičného diaľkového behu na lyžiach.

(Zdroj: ARCHÍV - IVAN ČILLÍK)

Slovenský reprezentant Martin Bajčičák a Češka Klára Moravcová triumfovali v sobotňajších hlavných pretekoch na 42. ročníku tradičného diaľkového behu na lyžiach - Biela stopa na Skalke pri Kremnici.

SKALKA PRI KREMNICI. Z domácich pretekárov sa najlepším výkonom blysol Martin Kapšo, ktorý na kratšej trati skončil druhý.

Podujatie je od roku 1985 aj súčasťou európskeho seriálu vytrvalostných behov Euroloppet. Skúsený 38-ročný vytrvalec Bajčičák vyhral na 35 km dlhej trati voľnou technikou časom 1:42:18,7 h a náskokom vyše dvoch minút na druhého Mariusza Michaleka z Poľska. Tretí skončil Čech Pavel Petr.

Medzi ženami zaznamenala víťazná Klára Moravcová čas 2:01:34,7 h a suverénne vyhrala pred Slovenkou Andreou Hrúzovou (+17:41,3) a krajankou Darinou Krausovou.
V kratšom behu na 24 km voľne dominoval český junior Martin Hojdekr pred slovenským reprezentantom Martinom Kapšom, v kategórii žien slovenská bežecká jednotka Alena Procházková v dramatickom finiši s tesným náskokom šiestich desatín sekundy pred biatlonistkou Janou Gerekovou.

„Na začiatok by som chcel pochváliť organizátorov, ktorí situáciu zvládli napriek návalu snehu na výbornú a trate boli perfektne pripravené. Keďže tento rok absolvujem oba dni Bielej stopy, rozhodol som sa v prvý deň trošku pošetriť sily a absolvoval som len na kratšiu trať. Išiel som za prvenstvom, no nebol to dnes môj najlepší deň, druhé miesto je však dobré. Zajtra sa však pokúsim o reparát a skončiť na najvyššom stupienku,“ po pretekoch uviedol najlepší Kremničan Martin Kapšo.

V nedeľu sú na programe preteky s hromadným štartom na 30 km klasickou technikou so štartom aj cieľom na Skalke.

Výsledky 45 km voľne:

Muži: 1. Martin Bajčičák (ŠKP Štrbské Pleso) 1:42:18, 2. Mariuš Michalek (JBG-2) 1:44:28, 3. Pavel Petr (Ski Jilemnice) 1:51:46

Ženy: 1. Klára Moravcová (Ski klub Jablonec nad Nisou) 2:01:34, 2. Andrea Hrúzová (MEDENA) 2:19:16, 3. Darina Krausová (Cykloklub Nový Jičín) 2:27:27

Výsledky 25 km voľne:

Muži: 1. Martin Hojdekr (Fischer Ski klub Šumava) 1:14:24, 2. Martin Kapšo (MKL Kremnica) 1:16:07, 3. Matej Petrovič (LK Detvianska Huta-Látky) 1:17:37

Ženy: 1. Alena Procházková (LK Slávia ekonóm B.B.) 1:20:38, 2. Jana Gereková (VŠC Dukla BB) 1:20:38, 3. Ildikó Papp (MKL Kremnica) 1:34:40

1. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  2. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí