Utorok, 24. apríl, 2018 | Meniny má Juraj

Postup do hornej skupiny si Pohrončania prehrali vlastnými chybami

V 22. kole nezvládli futbalisti Pohronia dôležitý zápas v Novom Meste nad Váhom, a tak budú hrať v skupine o 7. až 12. miesto.

(Zdroj: MARTIN JURČO)

ŽIAR NAD HRONOM. V nedeľu o 15:30 hrajú Pohrončania opäť s Novým Mestom nad Váhom.

DOXXBET LIGA

22. kolo

NOVÉ MESTO NAD VÁHOM – FK POHRONIE A 4:2 (2:2)

GÓLY: 3., 83. a 86. L. Šebek, 10. M. Šebek – 32. Sekereš (11 m), 39. Abrahám, ŽK: Šupka, Lopušan, Vlado – Garaj, ČK: 47. Garaj (po 2. ŽK). Rozhodoval: Kačenga, 400 divákov.

N. MESTO: Belic – Šupka, Lopušan, Kutaj, M. Šebek, Bariš, Vlado, Šupák, Straka (46. Iablokov), Urban (74. Rapavý), L. Šebek. Tréner: M. Lintner.

POHRONIE: Plach – Sekereš, Prikryl, Páleník (64. Zuziak), Garaj, Abrahám, Blaho, Paraj, Orolín (75. Ďungel), Sojka, Urgela. Tréner: Š. Zaťko.

V 3. min založili v strede ihriska domáci akciu, na konci ktorej bol L. Šebek. Ten sa v šestnástke uvoľnil a strelil prvý gól AFC. O sedem minút ušiel po ľavej strane M. Šebek a zvýšil už na 2:0. Pohrončania sa nevzdávali a v 11. min. vystrelil Abrahám tesne nad. I v ďalších minútach sa hostia tlačili dopredu, no zväčša iba po šestnástku. Domáci poľavili, čo hostia využili. V 32. min. nastrelili hostia ruku domáceho hráča a hlavný rozhodca bez váhania odpískal pokutový kop. Ten premenil Sekereš. Pohronie pridalo na dôraze a snažilo sa vyrovnať ešte do konca prvého polčasu. To sa im aj podarilo. Po chybe obrany zužitkoval ponúknutú príležitosť Abrahám a vyrovnal. Druhý polčas priniesol opäť veľmi svižný futbal. Hostia boli nervóznejší, na čo doplatil v 47. min Garaj, ktorý uvidel červenú kartu. O dve minúty neskôr mieril tesne nad bránu Šupák. Z protiútoku dal Orolín vyniknúť Belicovi. Ďalšie góly priniesla až záverečná desaťminútovka, keď hostia hrali vabank. Bol to opäť L. Šebek, ktorý v 83. min ušiel po pravej strane a loptu umiestil k ľavej tyči. Svoj hetrik zakončil o tri minúty, keď využil zaváhanie obrany a s veľkým prehľadom prekonal Placha.

Povedal po zápase:

Stanislav Neuschl, manažér Pohronia: „V najdôležitejšom zápase sme si stretnutie prehrali už na začiatku. V 3. a 10. min. prešli stredom obrany bratia Šebekovci a prehrávali sme 0:2. Rýchlo sme sa otriasli a prebrali iniciatívu, výsledkom bola strela Prikryla, ktorý natiahol Belicu. V 33. min. zahrali domáci v šestnástke rukou a pokutový kop premenil Sekereš - 2:1. O päť minút sa dostal do brejku Abrahám a vyrovnal na 2:2. Domáci sa vôbec nedostali do priestoru brány, hrali sme my a nádej žila. Druhý polčas sme začali náporom a v 47. min. po vzdušnom súboji sa dal nezmyselne vylúčiť po druhej žltej karte Garaj a odvtedy domáci začali dobíjať našu bránu. Nič však nevymysleli, rozhodla až 84. a 85. min., keď na ľavej strane zle pristúpil k Šebekovi Prikryl, a ten krížnou strelou zvýšil na 3:2. O minútu zachytil jeho malú domov hlavou a zavŕšil svoj hetrik – 4:2. Paradoxom je, že domáci boli efektívni, pretože za celý zápas trafili len štyrikrát bránu, z čoho vyťažili štyri góly. V nedeľu začíname hrať v skupine o 7. – 12. miesto a zase hráme s Novým Mestom nad Váhom.“

Ostatné výsledky: Dubnica – Šamorín 2:1, Skalica – Slovan Bratislava B 2:1, Žilina B – Trnava B 2:2, Nitra – Senec 0:0, Sereď – Šaľa 3:0

Program nadstavby o 7. – 12. miesto:

POHRONIE – Nové Mesto nad Váhom (nedeľa 5. apríla o 15:30 h)

1. Pri nehode sa vážne zranili aj Žiarčanka a Hliníčanka 850
  2. Minerály na okraji Banskej Štiavnice môžu ľudia hľadať legálne Foto 280
  3. Neporiadok v okolí Žiarskeho rybníka. Neuveríte, koľko odpadu po sebe zanechal rybár 207