OKRESNÝ FUTBAL: Susedské derby v Slaskej vyhrala Lutila

GÓLY: 16. Hanzlík, 38. Kmeť – 42. Frim, 49., 75. Kapusta, 72. Bocian

ROZHODOVAL: Sivok, 110 divákov

B. ŠTIAVNICA: Kraják – Pastier, R. Kmeť (79. Beňadik), Ferenčík, Chmelina, Roško, Halát (85. M. Židík), Hanzlík (82. Nedorosčík), Necpal, Šima, L. Židík (66. Šovčík)

HOD.-HÁMRE: F. Danko – Brodziansky (57. Vozár), Pleško (89. Mat. Michálik), Kapusta, Bocian (85. Vuong), Frim, Listofer, M. Danko, Sartoris (78. Mich. Michálik), Kramár, Gulaša

Domáci sa favorita nezľakli a v prvom polčase mohli vyhrávať minimálne o štyri góly. Hostia v prvých 45-tich minútach len dvakrát ohrozili domácu bránu. Banskoštiavničania hrali v prvom dejstve veľmi dobre, no z množstva šancí premenili iba dve. Do druhého polčasu išlo domáce mužstvo s odhodlaním potvrdiť výkon z prvého dejstva, ale po dvoch chybách v obrane sa zápas otočil a domáci tak stratili všetky tri body.

ĽUBOMÍR BARÁK

Stará Kremnička – Hliník nad Hr. 0:4 (0:1)

GÓLY: 7., 70. Krčmárik (prvý z 11m), 73. Goral, 88. Mališ

ROZHODOVAL: Barboriak, 57 divákov

ST. KREMNIČKA: Ďurča – T. Gulička, L. Gulička, Abrahám, T. Bugár, J. Bugár (81. Valko), Paller, S. Gulička, Pašák, M. Mezei, F. Mezei (75. Palenčár)

HLINÍK: Kúšik – Goral, Krčmárik, P. Ďuriš, Mališ, M. Ďuriš, Kochol, Bosák, Kicko (64. Ihradský), Deneš (69. J. Mališ), Ziman (46. Meliš)

Hneď v úvode sa hostia z pokutového kopu ujali vedenia – 0:1. Aj naďalej diktovali tempo hry Hliníčania, no do kabín sa odchádzalo za nezmeneného stavu. V druhom polčase sa domáci pokúšali vyrovnať, mali aj niekoľko šancí, no hostia im skórovať nedovolili a v závere postili svoje vedenie ďalšími tromi gólmi – 0:4.

LIBOR GULIČKA

Slaská – Lutila 1:4 (1:1)

GÓLY: 25. Topoľan – 36. Francz, 49. Spodniak, 76. Golha, 90. Márius Al Muaquet

ROZHODOVAL: Meliš, 127 divákov

SLASKÁ: Ertl – Silný, Gašparík, Hric, Bahno, Mališ (80. Göth), Lalo, Petor, Masarovič, Vanko, Topoľan

LUTILA: Chromík – P. Poliak, Krnčok, Bartolen, Francz, Kanina, Golha, M. Poliak (35. Spodniak), Hríň, Krnčok (46. Márius Al Muaquet), Hric (46. Mališ)

Prvý polčas bol vyrovnaný, no po zmene strán sa hosťom podarilo streliť rýchly gól, na čo domáci zareagovali otvorením obrany. To sa im vypomstilo a inkasovali ešte dvakrát. Za stavu 1:3 domácim nebol uznaný gól Topoľana.

PETER HRIC

Tek. Breznica – Janova Lehota 0:0

ROZHODOVAL: Šimič, 70 divákov

TEK. BREZNICA: Pavol – Říha, Žembery, Galbavý, Daniš (59. Volentier), Mikuška, Petráš (45. Potocký), Forgáč (48. Galbavý), Lauko, Kruľák, Juristy (75. Lauko)

J. LEHOTA: Weber – Koneracký, Herinek (88. Kolaček), D. Karásek, Gustiňák, Sedliak, Schwarczbacher (90. Šipkovský), M. Karásek, Kortiš, Čiliak, Rašlík

Počas celého zápasu domáci dobíjali bránu Janovej Lehoty, no z viacerých šancí sa neujali ani jedna. Hostia hrali v defenzívne výborne, a tak si odnášajú cenný bod.

MICHAL HOMOLA

Horná Ves – Lovča 3:2 (1:1)

GÓLY: 13., 74., 80. Karakačanov – 11., 72. M. Rapčan

ROZHODOVAL: Baran, 100 divákov

HORNÁ VES: Mikula – Urgela, T. Neuschl, Lupták, Považan, Kasza (79. Tichý), Širáň, B. Neuschl, Hudec, Kubík (64. Osvald), Karakačanov (91. Mecele)

LOVČA: J. Rapčan – Beňo, Žňava (70. Ondrík), Budinský, J. Páleník, M. Rapčan, Urgela, Neuschl (65. Greguš), Šebeň, Kukučka, F. Páleník

Vedenia sa v 11. min. ujali hostia, no domácim sa podarilo už o dve minúty vyrovnať. Do konca polčasu sa hral vyrovnaný a bojovný futbal, ale skóre sa už nemenilo. Po zmene strán išli do vedenia opäť hostia, keď sa v 72. min. po druhýkrát presadil Rapčan. Domáci však na nepriaznivý vývoj opäť rýchlo zareagovali a o tri minúty opäť vyrovnal Karakačanov, ktorý hlavou z jedenástky preloboval gólmana hostí – 2:2. Ku koncu zápasu sa obe mužstvá snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Tento zámer sa podaril domácim, keď v 80. min. po chybe brankára hostí skompletizoval svoj hetrik Dragan Karakačanov – 3:2.

PETER ŠIRÁŇ

Brehy – Kremnica 2:2 (1:1)

GÓLY: 13. vlastný, 48. Tužinský – 24. Ziman, 70. M. Urgela

ROZHODOVAL: Kutlák, 100 divákov

BREHY: Martinec – Polc, Š. Vozár (90. J. Gaži), I. Tužinský, Holý, Gorbov (35. Horváth), Predajniansky (75. P. Vozár), M. Tužinský, Mánik, Šalka (82. Uškrt), Havran

KREMNICA: Lachký – Urgela, Kuzma, Hric, Chladný (90. Chrien), Ziman, Antal, Schmidt, Hovorič, Koka (72. Palík), Urgela

Vo vyrovnanom zápase sa útoky striedali na oboch stranách. Domáci sa ujali vedenia v 13. min., keď center Š. Vozára si tečoval do vlastnej brány Koka – 1:0. Hostia do polčasu vyrovnali po rýchlom protiútoku a prečíslení obrany – 1:1. Začiatok druhého polčasu vyšiel lepšie domácim, keď v 48. min. na priamy kop Š. Vozára nabehol Tužinský a bolo 2:1. Hostia vyrovnali v 70. min., keď sa do lopty oprel M. Urgela - 2:2. Hoci domáci mali ešte niekoľko šancí, do protiútokov vyrážali aj hostia. Tie však zostali nepremenené, a tak sa body delili.

JOZEF BAKOŠ

Bzenica – Veľká Lehota 4:0 (1:0)

GÓLY: 39. Demko, 54., 78. Meliš, 88. Dekýš

ROZHODOVAL: Oslanec, 110 divákov

BZENICA: Pažout – Demko, M. Kliman, Šimko (76. Zliechovec), A. Kliman, Erhardt, Búci, Meliš (85. Dekýš), Rybár, Benča, Považan (82. Mazúr)

V. LEHOTA: Jenis – T. Viglaský, Vozár (69. Ďatko), Kocian, Baranec, Polc, Kutlák, Adam Víglaský, Hudec, Anton Víglaský, Kocián

Víťazstvo domácich je zaslúžené, ku slušnému zápasu prispel aj výkon rozhodcov. Hostia sa snažili iba do stavu 2:0, po druhom zásahu domácich odpadli.

Šáš. Podhradie – Kopernica 5:2 (3:2)

GÓLY: 21. Kostrian, 38. Kazár (11m), 45. Haluška, 79. Záhorec, 85. Letava – 11. Kováč, 13. O. Ivanič

ROZHODOVAL: Barboriak, 30 divákov

ŠÁŠ. PODHRADIE: Kazár – Pavlove, Husár, Haluška, Záhorec, Pukač, Kostrian (55. Letava), Sedliak, Futák, Heiler, Šajben

KOPERNICA: D. Ivanič – Kováč (35. Hodrušský), Baláž, J. Ivanič, Zoban, O. Ivanič, Novodomec, Faško, Daubner, Kučera, Kádaši

Domáci tím po hrubých chybách už v 13. min. prehrával 0:2, lenže domácich to nezlomilo a v 21. min. znižoval Kostrian na 1:2. O štvrťhodinu vyrovnali domáci z pokutového kopu a do prestávky domáci definitívne skóre otočili. Šášovčania po výmene strán kontrolovali hru, do konca zápasu pridali ešte dva góly a zaslúžene vyhrali.

JOZEF SEDLIAK

Jastrabá – Pitelová 1:2 (1:0)

GÓLY: 15. M. Hric – 50. J. Mališ, 90. Török

ROZHODOVAL: Nitško, 50 divákov

JASTRABÁ: J. Bajnok – Barboriak, L. Hric, Mojžiška (58. L. Rafaelis), M. Janúch, R. Bajnok, Króner (72. Henžel), J. Rafaelis, A. Mališ, J. Janúch, M. Hric

PITELOVÁ: Barát – Sklenka, Urgela, Egyed, Šťefanka, Spišiak, Nárožný, R. Mališ, J. Mališ, Henžel, Kollár (89. Török)

Diváci, ktorí prišli na futbal do Jastrabej, videli vyrovnanú hru na oboch stranách. Domáci ŠK síce viedol od 15. min., ale zahodili množstvo šancí, ktoré ich na konci zápasu určite mrzeli. Naopak, hostia vsietil vyrovnávajúci gól hneď výmene strán a víťazstvo strhli na svoju stranu v poslednej minúte zápasu.

MICHAL HUDEC

Hr. Dúbrava – Lad. Vieska 2:1 (2:0)

GÓLY: 17. Bezdeda – 33. Urblík (vlastný gól), 69. Hudec

ROZHODOVAL: Katina, 20 divákov

HR. DÚBRAVA: Tužinský – Cibula (77. Grofík), Lacko, Beracko, Bezdeda, Ihring, Paraj (19. Dúbravský), Lehocký, Murgaš, Gregáň, Gömöry

LAD. VIESKA: Číž – Urblík, Šály, Hudec, Urgela, Husár (46. Šimko), Horváth, Škriniar, Dobrota, Osika, Lepšík

Zaujímavý duel sa hral v Hronskej Dúbrave, kým domáce mužstvo v prvom polčase vyťažilo z minima maximum, jeho protivník toľko šťastia nemal. Ladomerská Vieska si vytvorila tlak, lenže z množstva šancí využila iba jednu. Domáci dohrávali posledné minúty s desiatimi mužmi, keď sa po červenej karte porúčal z ihriska Bezdeda.

JÁN PARAJ

Trnavá Hora – Lovčica-Tr. 1:3 (0:1)

GÓLY: 59. Kollár – 34. Vrtík, 46. Janek, 79. P. Karásek

ROZHODOVAL: Priebera, 60 divákov

TR. HORA: Čarný – Švihorík, M. Bílek (54. Trsťan), Ivan, Slašťan, D. Bílek, Strmeň (73. Barboriak), Karvaš, Urgela, Hanuška, Tončo (23. Kollár)

LOVČICA-TR.: P. Kováč – J. Vrtík (73. Pilnik), M. Kováč, Kapusta, M. Vrtík, Fabian (77. P. Vrtík), P. Karásek, Bajnok, Kollár, Janek, Debnár

Od začiatku zápasu mali hostia územnú prevahu, no z množstva šancí, ktoré si vytvorili len jedna strela skončila za bránkovou čiarou. Po výmene strán zvyšoval Janek na 2:0 z pohľadu hostí. Hra sa postupne vyrovnala, domáci znížili stav z kopačky Kollára. Na hru hostí to prinieslo miernu nervozitu, zvýšili na obrátkach a ich snaha priniesla poisťujúci tretí gól. Snaha domáceho TJ Sokol bola márna, pretože už nepriniesla žiadny gól.

PETER ŠVIHORÍK

Nevoľné – Kr. Bane nehrali, odložené na 1.5.2015

Ihráč – Krahule 0:6 (0:3)

GÓLY: 17. Polačko, 29. Bíreš, 34., 88., 89.(11m) Kapšo, 55. Wollner

ROZHODOVAL: Osvald , 60 divákov

IHRÁČ: M. Kollár – Ceplák, P. Gajdoš (46. Trenčan), V. Kysel, Matúška, Kubík (46. J. Kysel), Ľ. Gajdoš, R. Kollár, Tesák, J. Barboriak, D. Kollár (66. M. Barboriak)

KRAHULE: Kollár – Netolický, Wollner, Melcer (50. Hirschner), Polačko, Kapšo, Žiarny (73. Grossmann), Bíreš (76. Fillo), Tokár, Paučo, Brünn

Jednoznačná prevaha hostí, domáci Olympic pôsobil akoby bol ovplyvnení jarnou únavou. Z hetriku sa tešil Martin Kapšo, ktorý strelil tri góly, z toho jeden z pokutového kopu v závere zápasu.

ROZHODOVAL: Osvald, 45 divákov

SKLENÉ TEPLICE: Ruisl – P. Minka (46. Debnárik), Beňo, Bielik (46. Brenkus), Benko, Horný, Krahulec, Teknős (72. Semsei), Lukačko (46. Kreplan), L. Minka (67. Šimko), Kubina

B. BELÁ: Prokaj (71. Hanzel) – Látka (46. Izák), Ľupták (80. Prokeš), Zelinka, Hankovič, Lacko (75. Dolinský), Lakatos, Weis (81. Babirád), Ivanič, Durbák, Líška

Priebeh prvého polčasu bol vyrovnaný, vytvorené šance dokázali zužitkovať v gól iba hostia. Druhý polčas mal podobný priebeh, no po druhom góle hostí došlo k vylúčeniu M. Izáka čím domáci hru vyrovnali, no na výsledku sa nič nezmenilo.

JÁN DOLINSKÝ

Prestavlky – Hr. Beňadik 1:1 (1:1)

GÓLY: 12. J. Kukučka – 9. Polc

ROZHODOVAL: Paller, 50 divákov

PRESTAVLKY: Strelka – Boldiš, Bil, Nemec, J. Haring, Ľ. Kukučka, M. Kukučka, J. Kukučka, M. Haring (56. P. Kukučka), Štyriak, Dedík

HR. BEŇADIK: Gaži – Beňo, Štrbo, Srnka, Šarkőzi (86. Šikeť), Mlinka, Kováč, Drgoňa, Polc (27. Lempochner, 76. Valkovič), Mezö, Kollarovič

V prvom polčas sa hral vyrovnaný zápas, čomu nasvedčuje i vyrovnaný stav po prvej polovici. V druhom polčase rozhodca vylúčil hosťujúceho Kollaroviča, lenže domáci hráči nedokázali zužitkovať územnú prevahu, a tak sa zrodila zaslúžená remíza.

JÁN ABRAHÁM

Horné Hámre – Ostrý Grúň 3:0 (2:0)

GÓLY: Zelovič, Nasvetr, Mokrý

ROZHODOVAL: Košarník, 50 divákov

H. HÁMRE: Sámel – Lipjanský, Zelovič, Beniak (72. Chmola), Štrba, T. Lipjansky, Herko, Mokrý (75. Sitarčík), Šmondrk, Nasvetr (61. Ježko), Truska

O. GRÚŇ: Debnár – Baláž, S. Šurianský, J. Michalov, Haring, M. Michalov, Žoltický, Števkov, Vinca, Miškov, Žiško

Regionálne derby, v ktorom mužstvá začali obojstranne opatrný futbal. Postupne si domáci vybudovali hernú prevahu, z čoho pramenili aj dve premenené gólové šance. Po prestávke mali na kopačkách prevahu hostia avšak bez gólovej príležitosti. Domáci futbalisti prebrali znova taktovku nad hrou a pridali tretí gól. Ku korektnému derby prispeli výkonom i rozhodcovia.

MILAN MOKRÝ

Prochot – Dolná Trnávka 1:5 (0:3)

GÓLY: P. Rosenberg – P. Kopčan, Ro. Boška, M. Baran

ROZHODOVAL: Truban, 50 divákov

PROCHOT: Rečlo – Kmeť, M. Rosenberg, Rozenberg, Ličko, P. Rosenberg, Már. Bugár, Mat. Bugár, Vicenc, Marek Rosenberg, Beňo

D. TRNÁVKA: Teák – M. Kopčan, M. Baran, P. Kopčan, Turský, Ro. Boška, Kružic, Struhár, Rozenberg (Kúšik), Kysel (Kotrlec), Dovec

Jednoznačná záležitosť hostí, ktorí spálili ešte ďalšie množstvo šancí.

MIROSLAV KÚŠIK

Prenčov – Rudno nad Hr. 4:0 (2:0)

GÓLY: 23., 37. M. Blahút, 71. P. Blahút, 90. A. Chovan

ROZHODOVAL: Huňady, 20 divákov

PRENČOV: Husár – Z. Weber, J. Báťo, R. Blahút, M. Blahút (86. Ra. Blahút), P. Blahút (89. Ryznár), Beňovic, M. Báťo, A. Chovan, M. Chovan, J. Weber (60. Brnák)

RUDNO: Strieška (70. Graus) – Kršiak, Mihálik, A.Dudek, Mocpajchel (59. Kováčik), Rudzan, Brzula (75. Mičo), M. Dudek, Prachár, Hock (43. Debnár), Marko

Domáci „drvili“ svojho súpera od úvodných minúť, z čoho nakoniec pramenili štyri góly v hosťujúcej sieti.

KAMIL CHOVAN

Vyhne – Malá Lehota 1:0 (1:0)

GÓLY: 31. P. Kašiar

ROZHODOVAL: Valo, 20 divákov

VYHNE: Herold – Pramuka, L. Bosák, Štefanka, E. Babic, Hudec, S. Babic, Zuberník, P. Kašiar, Bugár, Považan

MALÁ LEHOTA: Štrba – Baranec, Holička, Adamec, D. Tisovský, A. Tisovský, Debnár, Haspra, Rajnoha, Pacalaj

Vyrovnaný zápas dvoch vyrovnaných súperov, v ktorom sa šance striedali na oboch stranách. O osude zápasu rozhodla strela z diaľky P. Kašiara, no zápasu by skôr svedčilo remízové skóre.