Sobota, 19. október, 2019 | Meniny má Kristián

Ďalšia výhra Pohronia. Tentokrát padlo béčko Trnavy

Nadstavbovú časť začali Pohrončania na výbornú. V týždni zdolali na domácom trávniku Nové Mesto nad Váhom, aby si cez víkend poradili aj s béčkom Trnavy.

(Zdroj: ARCHÍV - IVAN MRIŠKA)

DOXXBET LIGA

Nadstavba 3. kolo:

Trnava B - FK Pohronie 1:3 (1:0)

GÓLY: 3. Jirka – 64., 77. Páleník, 90. Abrahám

ROZHODOVAL: Cvengroš, 117 divákov

POHRONIE: Plach - Križan, Gregáň (63. Páleník), Sekereš, Prikryl, Zuziak (63. Orolín), Garaj (83. Ďungel), Jarabica, Abrahám, Paraj, Sojka.

FC SPARTAK jun.: Knežević – Hrebík, Djiby Ba, Horník, Chovanec (86. Durić) – Deket (66. Krajčovič), Mečiar – D. Ujlaky (66. Galba), Košťál, E. Jirka – Baša.

Zápas sa hral v Červeníku za neustáleho vetra. Bolo to stretnutie dvoch rozdielnych polčasov. Pohrončania začali zle, keď domáci za neustáleho vetra tlačili a hneď prvá akcia skončila gólom Jirka. Ten prešiel stredom ihriska popri Jarabicovi a pohodlne skóroval - 1:0. O tri minúty domáci pohrozili druhýkrát a Ba hlavičkoval nad brvno. V 25. min. po rohu Zuziaka hlavičkoval Abrahám, brankár domácich vytlačil loptu na žrď a zneškodnil aj dorážku Sekereša. V 21. min. zahrali Pohrončania zle ofsajd systém a Jirka postupoval v dvojici s Ujlakim na Placha, ale ten nepochopiteľne netrafil prázdnu bránu. Hostia mohli vyrovnať po rohu, keď brankárovi domácich lopta vypadla, ale nikto z hostí ju nedokopol za čiaru. V 45. min. zasiahol bravúrne Plach, a tak prvý polčas skončil 1:0. Druhé dejstvo bolo úplne v réžií hostí. V 54. min. vypálil Sojka a brankár Kneževič loptu vyrazil. V 60. min. prešiel obranou Košťal, ale Plach vytisol loptu na roh. Dvojnásobné striedanie v 63. min. sa Pohrončanom vydarilo. Prvý dotyk s loptou premenil Páleník na vyrovnanie po centri Abraháma - 1:1. V 77. min. centroval zas Križan a Páleník hlavou poslal hostí do vedenia - 1:2. Pohrončania mali hru vo svojich rukách a klinec Trnavčanom zasadili v 90. min., keď Sekereš vysunul Abraháma, ktorý sa pohral s dvomi obrancami a strelou k žrdi zvýšil na konečných 1:3.

Ostatné zápasy: Šamorín – Dubnica 0:0, Slovan B – Nové Mesto nad Váhom 0:1