OKRESNÝ FUTBAL: Zápas v Kremnici sa nedohral

GÓLY: 30., 59. V. Širáň, 54. T. Neuschl, 78. Karakačanov (11m)

ROZHODOVAL: Knap, 30 divákov

J. LEHOTA: Weber – Koneracký, Herinek, D. Karásek, Gustiňák, M. Karásek, Čiliak, Tóth, Štefanovič, Kolaček, Sedliak. str: Schvarczbacher, Šipkovský

H. VES: Mikula – Mecele, Považan, Urgela, Tichý (72. B. Neuschl), T. Neuschl, Lupták, Kubík, Karakačanov, V. Širáň (79. P. Širáň), Osvald

Táto prehra bola pre domácich krutá. Hostia vyťažili z minima maximum. Domáci zahodili tri vyložené šance.

JOZEF ŠIPKOVSKÝ

Hodruša-Hámre – Brehy 0:1 (0:0)

GÓL: 90. Gorbov

ROZHODOVAL: Kutlák, 100 divákov

HOD.-HÁMRE: F. Danko – Pleško, Kapusta, Bocian (87. Izák), M. Danko, Vozár (46. Brodziansky), Smelák, Frim, Gulaša, Sartoris (80. Laurov), Ološtiak (67. Michálik)

BREHY: Kosec – M. Polc, Vozár, Tužinský, Holý, Gorbov, Horváth, Binda, Tužinský, Šalka (90. Michalec), P. Vozár (68. Uškrt)

Domáci boli v zápase lepším mužstvom, veď sa hralo prakticky na jednu bránu. Hostia však paradoxne z jedinej šance udreli – 0:1. Gól Gorbova bol však pekný, keď strelou spoza šestnástky prekonal Danka.

MILAN KRÁĽ

Bzenica – Tekovská Breznica 0:4 (0:2)

GÓLY: 20. Daniš, 38. Mikuška, 55. Forgáč, 60. Petráš

ROZHODOVAL: Foltán, 50 divákov

BZENICA: Pažout – Demko, M. Kliman, Šimko (61. Považan), A. Kliman, Leba, Meliš, Erdhardt (63. Mazúr), Rybár, Benča, Krištof (85. Zliechovec)

TEK. BREZNICA: Pavol – Říha, Petráš, Forgáč, Kruľák, A. Lauko, Daniš (85. Mikula), Bicka, T. Galbavý (63. J. Galbavý), Mikuška, Ľ. Lauko

Víťazstvo hostí je zaslúžené, Tekovská Breznica navyše zahodila i pokutový kop. Výborný výkon podala rozhodcovská trojica.

VLADIMÍR RYBÁR

Veľká Lehota – Slaská nehrali

Hostia na zápas nepricestovali

Kremnica – Stará Kremnička 3:0 nedohrané

GÓLY: 6. Chladný, 33., 43. Kuzma

ROZHODOVAL: Huňady, 50 divákov

KREMNICA: Lachký – Urgela, Kuzma, Hric, Antal, Hovorič, Koka, Ďurica, Ziman, Moravčík, Chladný

ST. KREMNIČKA: Mezei – T. Gulička, L. Gulička, Abrahám, Pašák, Paller, S. Gulička, M. Palenčár, Pobežka, Valko

V Kremnici sa hral iba jeden polčas, v ktorom sa hostia ani nedostali cez polovicu ihriska. Domáci sa so súperom doslova hrali, no z množstva šancí premenili iba tri. Na druhý polčas hostia pre zranenia hráčov už nenastúpili, a tak v platnosti zostal polčasový výsledok 3:0.

IGOR HOVORIČ

Lutila – Banská Štiavnica 6:0 (5:0)

GÓLY: 16. Francz, 17., 40., 44. Kanina, 36., 81. Golha

ROZHODOVAL: Rendla, 70 divákov

LUTILA: Chromík – P. Poliak, Francz, Golha, Kanina, Mališ, Spodniak, Mokroš (75. Hric), Krnčok, Majer, Poliak (66. Bartolen)

B. ŠTIAVNICA: Kraják – Pastier, Ferenčík (80. Gazda), Chmelina, Roško, Halát, Šima, Beňadik, Čík, Žikla, Šovčík (55. Binder)

Domáci začali náporom a už v 16. min. otvoril skóre po samostatnej akcii Francz – 1:0. V 17. min. vybojoval loptu Mokroš, prihral Golhovi, ten dal z prvej na Kaninu a bolo 2:0. V 37. min. po krásnej prihrávke M. Poliaka oklamal stopéra Golha a bolo už 3:0. V 40. min. Chromík vykopol loptu na Majera, ten z prvej prihral Kaninovi, ktorý do prázdnej brány zvýšil na 4:0. V 44. min. opäť Kanina po nezištnej prihrávke Majera upravil na 5:0. Druhý polčas sa viac-menej iba dohrával, v 81. min. zvýšil Golha svojím druhým gólom v zápase na 6:0. Hostia mali v zápase jednu 100-percentnú šancu, ktorú však zneškodnil domáci brankár. Víťazstvo Lutily je zaslúžené.

JAROSLAV VITTEK

Hliník nad Hronom – Lovča 0:1 (0:0)

GÓL: 78. Rapčan

ROZHODOVAL: Nitško, 100 divákov

HLINÍK: Kúšik – Ďuriš, P. Mališ, Fehérpataky, Minyu, Kicko, Goral, Krčmárik, Ziman, Deneš (80. Meliš), J. Mališ

LOVČA: J. Rapčan – Beňo, F. Páleník, Ondrík, Neuschl, J. Páleník, Budinský, Rapčan, Šebeň, M. Páleník (80. Matuška), Kukučka

Susedské derby rozhodol z diskutabilnej penalty M. Rapčan.

JAROSLAV KRŠIAK

Dohrávané 16. kolo

Janova Lehota – Brehy ODLOŽENÉ

Banská Štiavnica – Horná Ves 2:0 (1:0)

GÓLY: 44. Beňadik, 90. Šovčík

ROZHODOVAL: Oslanec, 111 divákov

B. ŠTIAVNICA: Kraják – Pastier, Kmeť, Ferenčík, Chmelina, Roško, Necpal, Halár, Šima, Beňadik (75. Šovčík), Čík

H. VES: Mikula – Urgela, T. Neuschl, Lupták, Považan, B. Neuschl, Kubík, Karakačanov, Dobias, Širáň, Kasza (63. Osvald)

Hodruša-Hámre – Veľká Lehota 3:3 (0:2)

GÓLY: 48. Pleško, 67. Bocian, 81. Danko – 4., 23., 93. Hanák

ROZHODOVAL: Huňady, 151 divákov

HOD.-HÁMRE: F. Danko – Pleško, Kapusta (86. Michálik), Bocian (83. Izák), Listofer, M. Danko, Vozár (70. Laurov), Gulaša, Kramár, Sartoris, Brodziansky (89. Vuong)

V. LEHOTA: Jenis – T. Víglaský, P. Kocian, M. Víglaský, Anton Víglaský, Adam Víglaský, Kutlák, Ďatko, Hanák, Vozár, M. Kocian (51. Tužinský)

Kremnica – Bzenica 1:2 (0:1)

GÓLY: 53. Urgela – 27. Krištof, 67. Erhardt

ROZHODOVAL: Košarník, 80 divákov

KREMNICA: Lachký – Urgela, Kuzma, Hric, Antal, Schmidt, Hovorič, Koka, Ďurica, Ziman, Moravčík

BZENICA: Meliš – Demko, M. Kliman, Šimko, A. Kliman, Erhardt, Benča, Leba, Rybár, Krištof, Zliechovec (54. Mazúr)

Lutila – Tekovská Breznica 0:0

ROZHODOVAL: Šimič, 120 divákov

LUTILA: Chromík – P. Poliak, M. Krnčok, Francz (72. Hric), Golha, Kanina, Mališ, Spodniak, Majer, Bartolen (87. T. Krnčok), M. Poliak (90. Mokroš)

TEK. BREZNICA: Pavol – Říha, J. Žembery, Petráš, Forgáč, Kruľák, Juristý, Lauko, Daniš (90. Šebo), P. Žembery, Bicka

Hliník nad Hronom – Slaská 1:0 (0:0)

GÓL: 84. J. Mališ

ROZHODOVAL: Priebera, 120 divákov

HLINÍK: Kúšik – P. Ďuriš, P. Mališ (87. Brašeň), M. Ďuriš, Fehérpataky, Bosák (46. Ziman), Minyu (46. Deneš), Kicko, Goral (60. J. Mališ), Krčmárik, Kochol

SLASKÁ: Ertl – Silný, Gašparík, Bahno, Lalo, Petor, Masaročiv, Vanko, Topoľan (57. Göth), Debnár, Hric

Lovča – Stará Kremnička 5:0 (1:0)

GÓLY: 22. M. Rapčan, 55. Neuschl, 57. Matuška, 61. J. Rapčan, 86. Kukučka

ROZHODOVAL: Truban, 100 divákov

LOVČA: J. Rapčan – Beňo, Greguš, J. Páleník, Budinský, M. Rapčan (75. Magula), Matuška, Šebeň, Ondrík (63. Kukučka), Červienka (50. F. Páleník), Neuschl

ST. KREMNIČKA: Ďurča – T. Gulička, Paller, Pobežka, Bugár, Pašák, S. Gulička, Mecele, Dovčík, Mezei, Valko

ROZHODOVAL: Osvald, 150 divákov

LAD. VIESKA: Číž – Urblík (Janšík), Šály, Hudec, Urgela, Husár, Horváth, škriniar, Dobrota, Lepšík, Šimko

PITELOVÁ: J. Barát – Egyed, S. Spišiak (27. Török), Nárožný, R. Mališ, J. Mališ (55. Milčík) , Henžel, Štefanka, P. Barát, Paučo (71. Fábik), B. Spišiak

Jednoznačná záležitosť domáceho tímu, ktorý si počas prvého polčasu vytvoril množstvo šancí. Úvodný gól vsietil v 35. min. Škriniar a v závere polčasu si otváral gólový účet Lepšík. Tak isto druhý polčas sa niesol v obdobnom duchu. Hostia sa do šancí dostávali sporadicky.

JÁN BARNIAK

Krahule – Hronská Dúbrava 3:1 (0:0)

GÓLY: 10. Grossmann, 28. Brünn (11m), 44. Netolický – 89. Lacko

ROZHODOVAL: Jánošík, 27 divákov

KRAHULE: Kollár – Netolický, Wollner, Polačko, Kapšo, Žiarny, Tokár, Brünn, Paučo, Melcer (57. Fillo), Grossmann

HR. DÚBRAVA: Tužinský – Lacko, Beracko, Murgaš, Dúbravský, Baláž, Páleník, Cibula, Stieranka, Ihring, Lehocký

Zápas slabej úrovne, ktorý domáci rozhodli už v prvom polčase. Hostia dokonca nevyužili pokutový kop, zápas sa im podarilo skorigovať až v predposlednej minúte.

PETER IVAN

Kopernica – Nevoľné 1:0 (0:0)

GÓLY: 60. Zoban (11m)

ROZHODOVAL: Lešniak, 50 divákov

KOPERNICA: Nikodem – Ďurian, Kováč, J. Ivanič, O. Ivanič, Zoban, Novodomec, Faško, Kučera, Fronk, Baláž (50. Daubner)

NEVOĽNÉ: J. Baláž – Ďurian (82. L. Króner), Kapusta, M. Koniar, Bulin (15. Heriban), Páchnik (55. A. Króner), A. Mazúr, P. Baláž, P. Koniar, Krajčík, R. Mazúr

Prvého víťazstva sa dočkali futbalisti Kopernice, ktorí zdolali najtesnejším výsledkom Nevoľné.

Ihráč – Trnavá Hora 2:3 (1:1)

GÓLY: 36., 74. Ivan, 82. R. Kollár (vlastný gól) – 42. Švihorík, 68. Hanuška (11m)

ROZHODOVAL: Barboriak 58 divákov

IHRÁČ: M. Kollár – P. Gajdoš (32. Trenčan), Matúška, Ľ. Gajdoš (70. Goral), R. Kollár, J. Barboriak, M. Barboriak (50. D. Kollár), Tesák, V. Kysel, Ivan

TR. HORA: Mališ – Švihorík, Ivan, Drahomír Bílek, Urgela (88. Klačanský), Hanuška, Ianosteac, Barboriak, Strmeň, M. Bílek, Kollár (61. Drahoš Bílek)

Do vedenia sa po brejkovej situácii dostal domáci tím, keď presne triafal Martin Ivan. Hostia o niekoľko minút vyrovnali. Druhá polovica zápasu bola tak isto vyrovnaná a niesla sa v duchu nepremenených šancí. Po faule v šestnástke ponúkli domáci šancu ísť do vedenia hosťom. Z pokutového kopu sa Hanuška nepomýlil - 1:2. O necelých desať minút opäť Martin Ivan v drese Olympicu vyrovnal. Keď sa už zdalo, že zápas skončí remízou, po centre hostí si loptu tečoval do vlastnej bránky R. Kollár.

JÁN KUBÍK

Kremnické Bane – Jastrabá 0:9 (0:4)

GÓLY: 4., 23. M. Hric, 17., 41. Henžel, 55. J. Janúch, 60.,73.R. Bajnok, 79., 86. L. Hric

ROZHODOVAL: Sivok 50 divákov

KR. BANE: Hlaváč – Lupták (46. Priwitzer), Weiss, Weis, Neuschl, Ivan, Hric, Majda, Slašťan (81. Medveď), Ľ. Sekereš (46. M. Sekereš), Gavorník (64. Kostoláni)

JASTRABÁ: J. Bajnok – Barboriak, L. Hric, Mojžiška (56. Hrmo), J. Rafaelis, J. Janúch, M. Hric (71. Mališ), L. Rafaelis, M. Janúch, Gocník, Henžel (46. R. Bajnok)

Hostia domácich predčili po všetkých stránkach. Vyšlo im všetko, na čo siahli a naopak, pre domáci „mančaft“ to bol čierny deň.

RUDOLF OSWALD

Lovčica-Trubín – Šašovské Podhradie 7:0 (1:0)

GÓLY: 5. M. Kováč, 47., 90. Fabian, 52. J. Janek, 60. Peterl Vrtík, 85. Pavol Vrtík, 88. J. Vrtík

ROZHODOVAL: Priebera, 80 divákov

LOVČICA-TR.: Pavol Kováč – L. Janek, J. Vrtík, M. Kováč, Kapusta, M. Vrtík (52. Pilník), Fabian, Karásek (57. Debnár), Bajnok (63. Peter Vrtík), J. Janek (69. Macko)

ŠAŠ. PODHRADIE: Kazár – Pavlove, Husár, J. Haluška, Pukač (33. Šajben), Sedliak, Ľ. Haluška, Petro, Záhorec (63. Čerňanský), Kostrian (72. Letava), Futák

Zaslúžené víťazstvo domácich i napriek slabému výkonu.

DUŠAN KARÁSEK

Dohrávka 15. kolo

Nevoľné – Kr. Bane 2:2 (1:1)

GÓLY: 8. P. Baláž, 75. M. Kapusta – 33. M. Sekereš, 58. Ivan

ROZHODOVAL: Slašťan, 40 divákov

NEVOĽNÉ: Bitala – Ďurian (63. J. Baláž), Michal Kapusta, Milan Kapusta, M. Koniar, Bulin, Páchnik (46. A. Króner), A. Mazúr, P. Baláž, P. Koniar, R. Mazúr

KR. BANE: Hlaváč – Lupták, Weiss, Weis, Neuschl, Ivan, Hric, Majda (69. Priwitzer), Slašťan, Ľ. Sekereš, Gavorník (27. M. Sekereš) (87. Kostoláni)

Dohrávka 14. kola

Kopernica – Krahule 1:7 (0:3)

GÓLY: 84. Zoban – 5. (11m), 58., 61., 70. (11m) Brünn, 25. Tokár, 28. Králik, 90. Paučo

KOPERNICA: Nikodem – Ďurian, Kováč, J. Ivanič, Schmidt, O. Ivanič (80. Baláž), Novodeomec, Faško (60. Zoban), Kučera (35. Hodrušský), Fronk, Kádaši

KRAHULE: Kollár – Netolický, Wollner (75. Fillo), Polačko, Kapšo, Žiarny (46. Grossmann), Tokár, Brünn, Králik (46. Melcer), Paučo, Hirschner (46. Mužík)

ROZHODOVAL: Košarník, 60 divákov

SKL. TEPLICE: Ruisl – Krpelan (33. Benko), Závadský, Bielik, P. Minka, Horný (80. Lukačko), Krahulec, Tenkős, Lupták, Kubina, L. Minka (75. Brenkus)

PRENČOV: Husár – Z. Weber, J. Báťo, Ra. Blahút, P. Blahút (85. Ras. Blahút), Š. Beňovic, M. Báťo, A. Chovan, M. Chovan, J. Weber (B. Beňovic), Potančok

V prvom polčase boli domáci viac než vyrovnaným súperom hostí a ujali sa i vedenia. V druhej časti hostia dobíjali domácu bránu a až deväť minút pred koncom rozvlnili sieť na spravodlivých 1:1.

IVAN ŠIMIČ

Dolná Trnávka – Ostrý Grúň 3:1 (3:0)

GÓLY: 20. (11 m), 44. Struhár, 26. Rozenberg – 47. Azor

ROZHODOVAL: Oslanec, 55 divákov

D. TRNÁVKA: Kružic – Baran (50. Kysel), P. Kopčan (80. Ra. Boška), Stuhár, Dovec, M. Kopčan, Dodok, Rozenberg (70. Kúšik), Siekela (60. Tršo), Ro. Boška, Turský (74. Kotrlec)

O. GRÚŇ: J. Baláž (46. Štefanča) – Vinca (46. Z. Šurianský), R. Baláž, S. Šurianský, M. Michalov, Miškov (16. Maslen, 70. Debnár), J. Michalov, Šopa, Števkov, Bielik, Azor

Všetko podstatné sa odohralo v prvom polčase. Domáci skórovali trikrát, keď sa dvakrát presadil M. Struhár a raz J. Rozenberg. Hostia v 23. min. nepremenili pokutový kop. Na začiatku druhého polčasu strelili hostia gól na 3:1. Od tohto momentu sa už do konca zápasu len dohrávalo, bez vážnejších vyložených šancí.

MIROSLAV KÚŠIK

Malá Lehota – Horné Hámre 0:4 (0:0)

GÓLY: 58. Nasvetr, 62. Šmondrk, 75. Mokrý, 77. Chmola

ROZHODOVAL: Sivok,50 divákov

M. LEHOTA: Štrba – Baranec, Pacalaj, A. Tisovský, Adamec (60. Rajnoha), Dá. Tisovský, Holička, M. Haspra, J. Haspra, Jazvinský, Paulík

H. HÁMRE: Sámel – M. Lipjanský, Chmola, Šmondrk, Nasvetr (60. Lipjanský), Truska (68. Sitarčík), Štubňa (63. Prutkay), Eržiak, Herko (46. Mokrý), Štefanka, Zelovič

Päť minút pred koncom úvodného polčasu domáci zahodili pokutový kop a polčasové skóre tak bolo 0:0. V druhej časti boli hostia strelecky i kondične lepší a zaslúžene zvíťazili.

VLADIMÍR DEBNÁR

Rudno nad Hr. – Prestavlky 1:2 (1:0)

GÓLY: 37. M. Dudek – 59. P. Kukučka, 82. Dedík

ROZHODOVAL: Truban, 40 divákov

RUDNO: Strieška (82. Graus) – Kršiak (63. Rudzan), Búry, A. Dudek (89. Mičo), Hock, Marko, Prachár, M. Dudek, Valko, Kačinec, Debnár (76. Kováčik)

PRESTAVLKY: Bil – Boldiš, Dedík, Ľ. Kukučka, M. Kukučka, J. Kukučka, M. Haring, P. Kukučka, J. Haring, Štyriak

Domáci sa ujali vedenia 1:0, no zvyšok stretnutia „odflákli“ a hostia napriek tomu, že pricestovali na zápas iba s desiatimi mužmi, si odniesli všetky body.

MIROSLAV DUDEK

Vyhne – Hr. Beňadik 10:0 (6:0)

GÓLY: 9., 17., 33. (11m), 37. M. Zuberník, 14., 43., 65. E. Babic, 54. Výboch, 82. Bugár, 86. Kašiar

ROZHODOVAL: Fáber , 50 divákov

VYHNE: Herold – Lachata, Stančík, Bosák, Zuberník (46. Považan), E. Babic, Pramuka (70. Majerský), Výboch, Kašiar, Bugár, S. Babic

HR. BEŇADIK: Gaži – Štrbo, Vlčko, Lempochner, Valo, Srnka, Kováč, Drgoňa, Šarkőzi, Mezö, Valkovič (68. Šikeť)

Vyhne si na zápas obuli gólové kopačky, najmä strelci štyroch resp. troch gólov M. Zuberník a E. Babic.

JOZEF HALAJ

Banská Belá – Prochot 7:0 (3:0)

GÓLY: 12. Lakatos, 25., 69., 70. Líška, 33. Zelinka, 56. Hanzlík, 88. Ivanič

ROZHODOVAL: Barboriak, 40 divákov

B. BELÁ: Henzel – Hanzlík, Ľupták (46. Prokeš), Látka, Hunka, Líška, Weis (55. Lacko), Ivanič, Lakatos, Durbák (62. Prokaj), Zelinka (49. Dolinský)

PROCHOT: Biľ – Kmeť, Ličko, Rečlo, M. Rosenberg, P. Rosenberg, M. Bugár, Marek Rosenberg (65. Mi. Rosenberg), Matúš Bugár, Vicenc (24. Michalka), T. Rosenberg

Hostia pôsobili, ale i hrali odovzdane, a tak ich domáci jednoznačne prevalcovali.

JÁN ČÍK

Dohrávané 14. kolo

Hr. Beňadik – Banská Belá 1:1 (1:1)

GÓLY: 15. Drgoňa – 28. Durbák

ROZHODOVAL: Barboriak, 35 divákov

HR. BEŇADIK: Gaži – Beňo, Vlčko, Štrbo, Lemochner (76. Srnka), Kováč, Drgoňa, Forgáč, Mezö, Valkovič, Šarkőzi,

B. BELÁ: Prokaj – Hanzlík, Ľupták, Látka, Líška, Weis, Ivanič, Lakatos, Raučina (69. Dolinský), Durbák (85. Izák), Prokeš (22. Solivarský)

Hostia predviedli katastrofálny výkon, a tak im domáci uchmatli zaslúžene bod.

JÁN ČÍK

Rudno nad Hr. – Vyhne 1:4 (1:2)

GÓLY: 16. M. Dudek – 34., 84. Zuberník, 38. E. Babic, 63. A. Dudek (vl.)

ROZHODOVAL: Forgáč, 50 divákov

RUDNO: Graus – Kršiak, A. Dudek, Mocpajchel (80. Kováčik), Rudzan (60. Valko), M. Dudek, Hock (75. Kupec), Marko, Prachár, Búry, Brzula,

VYHNE: Herold – Lachata, Štefanka, Stančík, Bosák, Kašiar (67. Babic), Zuberník, E. Babic, Barborík, Pramuka (80. Považan)

V prvej časti domáci ešte kondične stačili súperovi, no v druhá časť bola úplne v réžii hostí.

Prestavlky – Horné Hámre 0:4 (0:3)

GÓLY: 3., 41. Truska, 14. Eržiak, 60. Herko

ROZHODOVAL: Hlaváčik, 50 divákov

PRESTAVLKY: M. Bil – Boldiš, Dedík, Nemec, Ľ. Kukučka, M. Kukučka, J. Kukučka, M. Haring, J. Bil, P. Kukučka, J. Haring

H. HÁMRE: Sámel (46. Siekela) – M. Lipjanský, Chmola, T. Lipjanský, Šmondrk, Mokrý, Nasvetr (67. Sitarčík), Truska (53. Ježko), Štubňa (74. Prutkay), Eržiak (55. Herko), Laurov

12. Sklené Teplice 15 1 5 9 10:51 8

1. Tragédia v Banskej Štiavnici: Polícia obvinila zo zabitia len 15-ročného chlapca 437
  2. Úspech, aký nečakali. S originálnym projektom zahviezdili študenti v súťaži cvičných firiem 307
  3. Pohronie zakončilo jeseň prehrou 105
  4. HODNOTENIE PO JESENI: Oblastné majstrovstvá - Suverén z Repištia (+Jedenástka jesene) 92
  5. Kremnické Bane otvorili. Cena narástla o milióny 83
  6. Kremnické Bane: Mária sa pre zlú cestu ocitla pred rokmi na titulke novín. Obavy má aj dnes 64
  7. Kremnické Bane otvoria už zajtra. Stále však pripomínajú veľké stavenisko (+FOTO Z MIESTA) 37