Štvrtok, 24. máj, 2018 | Meniny má Ela
Nájdete nás na webe

Skvelý úspech: Nina Jelžová je víťazkou svetového pohára v karate

World Cup Grand Prix Hradec Králové – svetový pohár v karate je turnaj, na ktorom sa každoročne zúčastňujú aj žiarski karatisti z MŠK Žiar nad Hronom.

Nina Jelžová a tréner Striežovský s cennou trofejou.(Zdroj: MŠK)

ŽIAR NAD HRONOM. Turnaj patrí medzi najväčšie turnaje v Európe a štartujú na ňom reprezentácie z celého sveta. Tentokrát sa ho zúčastnilo 1 299 pretekárov zo 120-tich klubov z 12 štátov (Egypt, Nórsko, Švédsko, Nemecko, Maďarsko, Ukrajina, Lotyšsko, Arménsko, Poľsko, Slovensko, Česko, Rakúsko).

Od 14 rokov až po seniorov

Prvý deň turnaja bol venovaný vekovým kategóriám od 14 rokov až po seniorské kategórie. Žiarčania štartovali ako členovia reprezentačného výberu Central Slovakia v disciplíne športový zápas kumite. V kadetských kategóriách sa podarilo ako prvému medailovo bodovať Michalovi Výrostkovi v kategórii kadeti (14-15 rokov) do 63 kg, kde sa umiestnil na 3. mieste.

„Veľkú radosť nám spravila v kategórii kadetiek Open (bez rozdielu hmotnosti) Nina Jelžová, ktorá nenašla premožiteľku a z turnaja si domov odniesla obrovský pohár a zlatú medailu,“ povedal tréner Striežovský.

Ďalšie úspechy zaznamenali pretekári zo Žiaru v súťaži družstiev. Kadetské družstvo s Michalom Výrostkom prešlo kategóriou bez straty výhry, a tak si Michal odniesol z turnaja aj zlatú medailu za družstvá.

Jelžová strieborná

Nina Jelžová bola v družstve kadetiek, ktoré prehralo len vo finále s Ukrajinkami, a tak jej pribudla ešte strieborná medaila. Posledným bodujúcim Žiarčanom bol Milan Laurov ako člen juniorského družstva, ktoré v boji o bronz zdolalo reprezentantov z Nórska.

Druhý deň patril vekovým kategóriám do 14 rokov. Žiarčania opäť zabojovali. V súborných cvičeniach kata 8-9 ročných chlapcov si bronz vybojoval Šimon Sečkár. V športovom zápase kumite si Šimon opäť vybojoval bronz. Z dievčat sa najviac darilo Ivane Gahírovej, ktorej premiéra na tomto turnaji v kategórii kumite 8-9 ročných dievčat mala taktiež bronzovú farbu. Bodku za súťažou spravilo družstvo starších dorastencov (12-13 rokov) v zložení Aris Nikolas Čela, Marko Kováč, Erik Sklenka a Zdenko Vanka, ktoré si v tvrdej konkurencii vybojovalo bronz.

Žiarčania opäť ukázali, že sa vedia presadiť aj v tvrdej medzinárodnej konkurencii.

Posledný aprílový víkend bol bohatý na súťaže, a tak časť žiarskych pretekárov ešte zabojovala aj na Galantskom pohári, ktorý sa konal 25. apríla. V súborných cvičeniach kata 8-9 ročných chlapcov si bronz vybojovali Šimon Sečkár a Timotej Gašpar. V dievčenskej kategórii 8-9 ročných si bronz vybojovala Nela Mladenovič. V športovom zápase kumite v kategórii starších dorastencov do 45 kg suverénne zvíťazil Aris Nikolas Čela. Posledným bodujúcim bol Šimon Sečkár v kategórii kumite 8-9 ročných do 32 kg, kde si vybojoval bronz.

1. Nižšie náklady vo firme? Tri tipy, kde sa dá ušetriť
  2. Ako dlho trvá vybavenie hypotéky? Zopár dní, ale aj pár týždňov
  3. Ste si istí, že máte zdravé srdce? Skontrolujte si ho zadarmo
  4. Nedocenený génius - prečo chýba v našich knižniciach?
  5. Všetko, čo rodiny milujú
  6. Trpký darček od vlády: prichádza nová 8 % daň z poistiek
  7. Vynovená OMV v Košiciach ponúka príjemnú atmosféru i nové služby
  8. Keď Slováci krotia morský vietor
  9. Čo si myslia mamy youtuberov o tom, čo robia ich deti?
  10. Volkswagen Touareg jazdí lepšie, než sme čakali
  1. Trpký darček od vlády: prichádza nová 8 % daň z poistiek
  3. Všetko, čo rodiny milujú
  4. Bratislava má najmodernejšiu linku na triedenie surovín
  5. Vynovená OMV v Košiciach ponúka príjemnú atmosféru i nové služby
  6. Nižšie náklady vo firme? Tri tipy, kde sa dá ušetriť
  7. Čo si myslia mamy youtuberov o tom, čo robia ich deti?
  9. Nedocenený génius - prečo chýba v našich knižniciach?

V juniorských reprezentáciách až 6 odchovancov žiarskeho basketbalu

Viacročná poctivá koncepčná práca s mládežou v žiarskom basketbalovom klube sa konečne začína prejavovať nielen v úspechoch klubu na finálových turnajoch o majstra Slovenska.

Raňajšia nehoda na R1: Mladá vodička (28) z nej vyšla s pokutou

Mladá žena šoférovala Hyundai po R1, keď s ním narazila do auta pred ňou.

Norbert je záchranárom spomienok. Vracia život starým fotografiám

Norbert Píš hovorí, že staré, často znehodnotené, fotografie ukrývajú hlboké príbehy. Niekedy veselé, inokedy trpké.

V Žarnovici po roku preteky najvyššej kvality: 16 špičkových jazdcov, 5000 fanúšikov!

Šestnásť špičkových plochodrážnych jazdcov z jedenástich krajín si to v Žarnovici rozdalo pred asi 5 000 divákmi iba o tri postupové miesta v rámci jedného z kvalifikačných kôl do FIM Speedway Grand Prix.