Nájdete nás na webe

Žiarski karatisti v znamení bronzu

O majstroch Slovenska v karate sa rozhodovalo na východe Slovenska.

Karatisti opäť bodovali. Tentokrát si cenné kovy priniesli zo Sabinova.(Zdroj: MŠK)

ŽIAR NAD HRONOM. Tohtoročné majstrovstvá Slovenska v karate sa konali v regióne Šariš. V prešovskom kraji, v športovej hale okresného mesta Sabinov, sa spolu stretlo 833 pretekárov z 62 klubov z celého Slovenska, aby zistili kto si domov odnesie cenné trofeje.

Postupová súťaž

Majstrovstvá Slovenska v karate, detí do jedenásť rokov, je postupová súťaž, a tak už samotná účasť pretekárov je ocenením ich výsledkov počas nominačných turnajov. Za karate klub MŠK Žiar nad Hronom si vybojovali účasť na tomto prestížnom podujatí sedemnásti karatisti, ktorým patrí úprimná vďaka za úspešnú reprezentáciu klubu, ale aj mesta: Biela Alexandra, Černáková Bibiana, Dolnický Adam, Gahírová Ivana, Gašpar Timotej, Hanáková Karin, Kalamárová Alexandra, Kučerová Timea, Martykánová Tamara, Mladenovič Nela, Pavlová Viktória, Preisser Luca, Sečkár Šimon, Snopková Viktória, Šišková Ester, Vanková Patrícia a Volfová Natália. Tento ročník majstrovstiev bol pre žiarskych pretekárov menej úspešný, ako minulý, no napriek tomu sa podarilo Žiarčanom získať viacero cenných umiestnení. Spoločne získali jednu striebornú a šesť bronzových medailí, čo ich v celkovom hodnotení úspešnosti klubov vynieslo pre tento rok 26. miesto.

Darilo sa Gahírovej

Najviac sa darilo talentovanej Ivke Gahírovej, ktorá získala v kategórií kumite ml. žiačky 8-9 rokov +37 kg krásne 2. miesto a v kategórii kata ml. žiačky 8-9 rokov do 6kyu jej 3.miesto uniklo len o jednu zástavku. Ostrieľaný Šimom Sečkár bojoval v kategórií kumite ml. žiakov 8-9 rokov -32kg a v kategórii kata ml. žiakov 8-9 rokov, kde si vybojoval v oboch kategóriách v silnej konkurencií 3.miesto.

Aj keď neobhájil vlaňajšie prvenstvá, určite si jeho talent zaslúži obdiv a rešpekt. Ďalším úspešným pretekárom je Timo Gašpar, ktorý si ako začiatočník vybojoval v silnej konkurencii kategórie kata ml. žiaci 8-9 rokov do 6kyu pekné 3.miesto. Výsledky poctivého tréningu sa dostavili aj pri cieľavedomej Vike Pavlovej, ktorá sa v kategórii kata st. žiačky 10-11 rokov do 6kyu nedala zastrašiť konkurenciou a vybojovala 3.miesto.

V kategórii kumite st. žiačky 10-11rokov +40kg si svojim výkonom vybojovala 3.miesto aj Karin Hanáková. V kategórii karate agility v celoslovenskej konkurencii vybojovala 3.miesto aj šikovná Ester Šišková, ktorej ďalšie 3.miesto tesne uniklo v kategórii kata st. žiačky 10-11rokov. Posledný žiarsky bronz vybojovalo kumite družstvo ml. žiačok 8-9 rokov v zložení Ivka Gahírová, Natálka Volfová, Saša Kalamárová a Biba Černáková.

„Aj keď nie každý si priniesol domov medailu, podstatné je, že sa naše deti chcú venovať športu, ktorý ich baví a napĺňa radosťou. Dôležité je aj to, že dokážu už v tak mladom veku vnímať svoje prehry ako výzvu na svoje zlepšenie, čo je do budúcna to hlavné nielen v športovom karate, ale aj v obyčajnom živote,“ k súťaži povedal tréner Miloš Viglašský.

1. Ako dlho trvá vybavenie hypotéky? Zopár dní, ale aj pár týždňov
  2. Nedocenený génius - prečo chýba v našich knižniciach?
  3. Dovolenka s deťmi v Egypte a tipy na overené hotely
  4. Trpký darček od vlády: prichádza nová 8 % daň z poistiek
  5. Vynovená OMV v Košiciach ponúka príjemnú atmosféru i nové služby
  6. Čo si myslia mamy youtuberov o tom, čo robia ich deti?
  7. Keď Slováci krotia morský vietor
  8. Volkswagen Touareg jazdí lepšie, než sme čakali
  9. Máte už program pre deti na túto sobotu?

Beh zdravia: Stupne víťazov pre našich bežcov

V 39. ročníku Behu zdravia v Turčianskych Tepliciach bežala aj trojica účastníkov z nášho regiónu.

Foltán vo Francúzsku vyjazdil štyri svetové body

Vo francúzskom meste Morbihan sa konali ďalšie preteky juniorského National Cupu. čo je najvyššia svetová súťaž pre túto kategóriu.

Sekvoja štatút chráneného stromu nestratí. Rozhodol úrad

Pod petíciu sa podľa jeho slov podpísalo približne 300 ľudí.

Bude poľovnícke múzeum aj rybárske? Zatiaľ zhromažďuje zbierku

V súčasnosti neexistuje celoslovenské múzeum venované rybárstvu.

V juniorských reprezentáciách až 6 odchovancov žiarskeho basketbalu

Viacročná poctivá koncepčná práca s mládežou v žiarskom basketbalovom klube sa konečne začína prejavovať nielen v úspechoch klubu na finálových turnajoch o majstra Slovenska.