OKRESNÝ FUTBAL: Na čelo tabuľky sa dostala Lovča

GÓLY: 8. Herinek – 37. Kanina, 67. Majer, 82. Francz

ROZHODOVAL: Knap, 80 divákov

J. LEHOTA: Malik – Koneraacký, Herinek, D. Karásek, Gustinák, M. Karásek (60. Šipkovský), Šťefanovič, Sedliak, Schvarczbacher, Kortiš (18. Tóth), Kolaček

LUTILA: Chromík – P. Poliak, Francz, Bartolen, Kanina, Spodniak, Majer, M. Poliak, Hric (46. Krnčok), Golha, Mokroš (82. Hríň)

Domáci sa ujali vedenia už v 10. minúte. Po tomto zásahu sa hral bojovný futbal, hostia pred záverom polčasu vyrovnali šťastným gólom Kaninu. V druhom polčase sa hosťom podarilo rozhodnúť zásahmi Majera a Francza. Zápas mal dobrú úroveň, divákom sa musel páčiť. Domáci hráči svojmu trénerovi blahoželajú k životnému jubileu.

DUŠAN KARÁSEK ml.

Hodruša-Hámre – Slaská 2:0 (2:0)

GÓLY: 29. Pleško, 33. Frim

ROZHODOVAL: Košarník, 58 divákov

HOD.- HÁMRE: F. Danko – Pleško, Kapusta, M. Danko (74. Vuong), Smelák, Frim, Sartoris (54. Michal Michálik), Galuša, Listofer, Bocian (76. Kramár), Matúš Michálik (67. Laurov)

SLASKÁ: Ertl – Gašparík, Lalo, Masarovič, Vanko, Debnár, Hric, Petor, Bahno, Mikula, Gordulič

Domáci dali v prvom polčase dva góly po hrubých chybách v hosťujúcej obrane. V druhom polčase sa striedali šance na oboch stranách, no brankári svoje mužstvá podržali, a tak zápas skončil výsledkom 2:0.

PETER HRIC

Brehy – Horná Ves 3:1 (3:1)

GÓLY: 12. Gorbov, 14. Tužinský, 43. Mánik – 37. Lupták

ROZHODOVAL: Huňady, 100 divákov

BREHY: Kosec – Polc, Š. Vozár, Šalka (66. P. Vozár), Predajniansky, Tužinský, Horváth, Uškrt (89. Gaži), Mánik, Holý, Gorbov

H. VES: Mikula – Neuschl, Lupták, Mecele, V. Širáň, E. Urgela, Osvald, Tichý, Hudec (46. P. Širáň), Kasza, Karakačanov

Po opatrnom úvode začali hrať domáci kombinačný futbal a v 12. min. prišla ich najkrajšia akcia, keď Horváth prihral Polcovi, ten našiel Šalku, ktorý prihral nabiehajúcemu Gorbovovi a bolo 1:0. O dve minúty prihrával na gól opäť Šalka. Tentokrát nabiehajúcemu stopérovi M. Tužinskému, ktorý prepálil Mikulu – 2:0. Hostia z Hornej Vsi sa dostali do zápasu v 37. min., keď pekný roh našiel voľného Luptáka, a ten hlavou znížil – 2:1. Dve minúty pred prestávkou však našiel Polc Mánika a Brehy viedli opäť o dva góly – 3:1. V druhom polčase sa hral dobrý zápas dvoch vyspelých celkov. Po chybe domáceho brankára mohli hostia znížiť, no nastrelili iba brvno. V ďalšom priebehu si už dávali domáci pozor a dobrou obranou si zaslúžené víťazstvo udržali. Zápas mal dobrú úroveň, všetky góly sa divákom páčili.

JOZEF BAKOŠ

Kremnica – Hliník nad Hr. 0:3 (0:0)

GÓLY: 58., 85., Deneš, 89. Goral

ROZHODOVAL: Priebera, 115 divákov

KREMNICA: Lachký – M. Urgela, Kuzma, Ziman, Chladný, Palík, Schmidt, Moravčík (64. Koka), P.Urgela, Ďurica, S. Urgela

HLINÍK: Kúšik – Fehérpataky, Goral, Krčmárik, Ziman, Bosák, Ďuriš, Deneš, Kicko, Minyu, Brašeň (57. Kaprálik)

V prvom polčase domáci nevyužili svoje šance a trest prišiel v druhom dejstve. Najskôr hostia Kremnicu zaskočili gólom z polovice ihriska, keď účet otvoril L. Deneš. V 71. min. musel opustiť ihrisko I. Minyu, ktorý videl červenú kartu. Domáci však ani v početnej výhode nedokázali streliť gól, ale práve naopak, hostia v posledných desiatich minútach skórovali ešte dvakrát a Kremnicu zdolali v pomere 3:0.

DUŠAN KRAJČÍK

Bzenica – Banská Štiavnica 1:2 (1:2)

GÓLY: 13. Cvejkuš – 3. Pastier, 41. Beňadik

ROZHODOVAL: Foltán, 60 divákov

BZENICA: Pažout – Demko, A. Kliman, Rybár, Benča, Búci, Cvejkuš, Erhardt, Považan (71. Dekýš), Demko, Meliš

B. ŠTIAVNICA: Hanzlík – Ferenčík, Chmelina (84. L. Židík), Šima, Necpal, Kmeť, Pastier, Beňadik, Beták, Číž, Barák (80. M. Židík – 90. Nedorosčík)

Vyrovnaný zápas so šťastnejším koncom pre hostí. Remíza by bola spravodlivejšia. Výborný výkon podali aj rozhodcovia. V zápase už prakticky o nič nešlo, čo bolo na ihrisku i vidieť.

VLADIMÍR RYBÁR

Veľká Lehota – Lovča 0:4 (0:2)

GÓLY: 25. M. Rapčan, 43., 60. M. Kukučka, 90. Beňo

ROZHODOVAL: Meliš, 120 divákov

VEĽKÁ LEHOTA: Boroš – M. Víglaský, Ďatko, Polc, Vozár, Tužinský (46. M. Kocian), Kutlák, A. Víglaský, Hudec, Kocian, Hanák

LOVČA: J. Rapčan – Beňo, Neuschl, Ondrík, Budinský, Matuška (63. Greguš), M. Rapčan, Šebeň, J. Páleník, F. Páleník (83. Červienka), Kukučka (78. Magula)

Hostia potvrdili úlohu tabuľkového favorita a z Veľkej Lehoty si odniesli všetky tri body.

ROZHODOVAL: Forgáč, 240 divákov

KRAHULE: Kollár – Netolický, Wollner, D. Ivan (84. Bíreš), Žiarny, Polačko, Kapšo, Tokár, Paučo, Brünn, Grossmann (46. Hirschner)

LAD. VIESKA: Číž – P. Urblík, Hudec, Šály, Urgela (46. Lepšík), Husár (88. Janšík), Horváth, Škriniar, Dobrota, Osika, Šimko

Zápas o prvé miesto tabuľky nadchýnal početnú divácku kulisu, ktorá musela byť po zápase spokojná, aj keď domáci tím hral od 42. min. iba s desiatimi hráčmi. Po červenej karte musel opustiť ihrisko Netolický. Hostia týmto víťazstvo spečatili postup do prvej triedy.

PETER IVAN

Kopernica – Hronská Dúbrava 1:0 (1:0)

GÓL: 33. Ďurian

ROZHODOVAL: Lešniak, 55 divákov

KOPERNICA: Zoban – Kováč, J. Ivanič, O. Ivanič, Novodomec, Faško, Kučera, Ďurian, Kádaši, Fronk, Daubner

HR. DÚBRAVA: Stieranka – Lacko, P. Dúbravský (80. Oravec), Ihring, Cibula (57. Baláž), Bezdeda, Gregáň, Gömöry (40. M. Dúbravský), Beracko, Janeček, Murgaš

Kopernica vyhrala svoj druhý zápas v sezóne, no nemuselo tomu byť tak, keby Gregáň nezahodil v 90. min. pokutový kop.

Trnavá Hora – Jastrabá 0:3 (0:0)

GÓLY: 47. Mojžiška, 78. Janúch. 87. L. Hric

ROZHODOVAL: Katina, 100 divákov

TR. HORA: Čarný – Švihorík, Ivan, Urgela, Hanuška (18. Barboriak), Ianosteac, M. Bílek, Karvaš, Drahomír Bílek, Tončo (53. Drahoš Bílek), Trsťan

JASTRABÁ: J. Bajnok – Barboriak, L. Hric, Mojžiška, Janúch, Króner, A. Mališ (76. Srnka), J. Rafaelis (46. L. Rafaelis), R. Bajnok, M. Hric (80. M. Mališ), T. Mališ

V prvom polčase sa obe mužstvá dostávali do šancí iba sporadicky. Druhý polčas priniesol iný obraz hry, hneď na začiatku po chybe domácej obrany hostia rozvlnili sieť prvýkrát. Domáci sa snažili o vyrovnanie, lenže ich pokusy boli márne. Hostia z Jastrabej zvýšili po priamom kope na 0:2. Tri minúty pred koncom, tentokrát podcenil situáciu domáci brankár, ktorý nekryl nevinnú strelu spoza šestnástky. Hostia týmto gólom spečatili svoje víťazstvo.

PETER ŠVIHORÍK

Nevoľné – Šašovské Podhradie 2:3 (1:2)

GÓLY: L . Króner, A. Króner (11 m) – Danko 2, Haluška

ROZHODOVAL: Sivok, 35 divákov

NEVOĽNÉ: Marián. Bitala – Milan Kapusta, Michal Kapusta, Ďurian, A. Króner, P. Koniar, Krajčík, M. Koniar, L. Króner, Ďurčov, Milan Bitala, Páchnik

ŠAŠ. PODHRADIE: Kazár – Sedliak, Petro, Záhorec, Danko, Haluška, Husár, Pavlove, Pukač, Kostrian, Moštenický

Do 13-tej minúty sa zápas niesol takmer bez šancí. Do prvej väčšej sa dostali hostia, keď po skrumáži skončila lopta v rukách domáceho gólmana. Po nevinne vyzerajúcej šanci sa hostia predsa dostali do vedenia, čo ich aj správne nabudilo a boli na ihrisku viditeľnejší. Lenže domáci v 29. min. zakontrovali a zrovnali stav na 1:1. Pred koncom polčasu opäť udreli hostia z priameho kopu, keď loptu za chrbát domáceho brankára dostal Haluška. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, hostia mali viac z hry, v 63. min. opäť Danko zvýšil náskok svojho mužstva. O desať minút sa domáci zásluhou A. Krónera z pokutového kopu dotiahli na rozdiel jedného gólu, no do konca zápasu napriek snahe už výsledok nezmenili.

EMIL KONIAR

Ihráč – Pitelová 3:4 (0:2)

GÓLY: 42. Tesák, 58. D. Kollár, 89. R. Kollár – 28., 83. Henžel, 38. Urgela, 88. Sklenka

ROZHODOVAL: Nitško, 68 divákov

IHRÁČ: Ľ. Gajdoš – Matúška, R. Kollár, J. Barboriak, M. Barboriak, Ceplák, Tesák, Kubík, Trenčan, Hric-Matúška, D. Kollár

PITELOVÁ: Forgáč – Egyed, Štefanka, Kubík, R. Mališ, Ponický, Urgela, J. Mališ, Henžel, Slašťan, Nárožný (46. Sklenka)

V krátkom časovom rozpätí sa hostia dostali do dvojgólového náskoku. Tri minúty pred koncom prvej časti hry Olympic strelil hosťom gól do šatne. Po zmene strán domáci dokonca zrovnali stav, no gólová prestrelka nakoniec skončila v prospech hostí.

JÁN KUBÍK

Kremnické Bane – Lovčica-Trubín 2:2 (1:1)

GÓLY: J. Weis – M. Vrtík, J. Vrtík, vlastný gól

ROZHODOVAL: Baran, 80 divákov

KR. BANE: Lupták – Majda, Weiss, Weis, Neuschl, Slašťan, Ľ. Sekereš, Mazúr, Ivan, Knapp, Hric

LOVČICA-TR.: P. Kováč – Macko, Kapusta, L. Janek, Bajnok, M. Vrtík, M. Kováč, J. Janek, Karásek, Fabian, J. Vrtík

Domáci tím vybojoval s kvalitným, ktorý prišiel o víťazstvo v posledných minútach zápasu, cennú remízu. Domáci vyrovnali vďaka enormnej snahe v útoku a s prispením hosťujúceho hráča, ktorý si dal vlastný gól.

Sklené Teplice – Ostrý Grúň 1:8 (1:4)

GÓLY: 7. Kubina – 16., 52. Šulva, 18., 74. Žoltický, 37., 39., 88. S. Šurianský, 58. Michalov

ROZHODOVAL: Líška, 20 divákov

SK. TEPLICE: Ruisl – Lukačko, Beňo, Brenkus, Minka, Závadský, Kubina, Krahulec, Lupták, Minka (60. Mistrík), Šimič (46. Šimko)

O. GRÚŇ: Baláž – Štefanča, Vinca, S. Šurianský, Šopa, Miškov (72. Bielik), Haring, Žoltický, Šulva (70. Z. Šurianský), Azor (75. Debnár), Michalov

Hostia zvíťazili zaslúžene aj vďaka tomu, že domáci nevyužili v prvom polčase tri čisté gólové šance. Ak by ich premenili, výsledok mohol byť pre nich prijateľnejší.

IVAN ŠIMIČ

Prenčov – Horné Hámre 2:4 (1:1)

GÓLY: 7. Beňovic, 73. Chovan – 23. Nasvetr, 49. Vuong, 80., 88. Beniak

ROZHODOVAL: Oslanec, 60 divákov

PRENČOV: Husár – Mlynárik, Brnák, J. Weber (58. Ras. Blahút), Baťo, Ras. Blahút, W. Weber, A. Chovan, M. Chovan, P. Blahút, Beňovic (71. Ryznár)

H. HÁMRE: Siekela – M. Lipjanský, T. Lipjanský, Chmola, Zelovič, Herko (48. Černák), Beniak, Ježko (84. Fusatý), Nasvetr (82. Sitarčík), Šmondrk, Mokrý (32. Vuong)

Domáci nastúpili bez štyroch hráčov základnej zostavy, no po opatrnom začiatku sa ujali z rýchleho brejku vedenia. Hostia dokázali odpovedať až po polhodine hry, keď po ďalekonosnej strele domáci brankár vyrazil loptu iba pred seba a Nasvetr ju doklepol do siete – 1:1. Na začiatku druhého polčasu hostia svojho súpera zatlačili a podarilo sa im dostať do vedenia – 1:2. Domáci však zápas nevzdávali a po priamom kope A. Chovana dokázali vyrovnať – 2:2. Ku koncu už domácim došli sily, čo hostia využili na strelenie ďalších dvoch gólov – 2:4. Zápas predvedený výkon si zaslúžia obe mužstvá pochvalu.

IVAN MRIŠKA

Hronský Beňadik – Prochot 7:3 (4:2)

GÓLY: 3., 23., 59. Golian, 11. Klimant, 42., 89. Drgoňa, 78. Forgáč – 37. Rečlo, 41. M. Rozenberg, 55. P. Rosenberg

ROZHODOVAL: Nitško, 23 divákov

HR. BEŇADIK: Gaži – Štrbo, Valo, Beňo, Vlčko, Kováč, Drgoňa, Golian, Forgáč, Klimant, Šarkőzi (78. Srnka)

PROCHOT: Biľ – Kmeť, Rečlo, Marcel Rosenberg, T. Rosenberg, P. Rosenberg, Mário Bugár, M. Rozenberg, Matúš Bugár, J. Rozenberg, Marek Rosenberg

Vyhne – Prestavlky 4:0 (0:0)

GÓLY: Zuberník 3, E. Babic

ROZHODOVAL: Osvald, 50 divákov

VYHNE: Herold – Lachata, Štefanka, Pavla, S. Babic, E. Babic, P. Kašiar, Hudec, Výboch, M. Kašiar, Majerský

PRESTAVLKY: Bil – J. Haring, Boldiš, M. Haring, Štyriak, J. Kukučka, M. Kukučka, Ľ. Kukučka, Král, P. Kukučka, Strelka

Prvý polčas domáci podcenili. Na druhý polčas nastúpil Michal Zuberník, ktorý o výsledku rozhodol tromi gólmi.

JOZEF HALAJ

Banská Belá – Dolná Trnávka 0:3 (0:1)

ROZHODOVAL: Barboriak, divákov

B. BELÁ: Prokaj – Zelinka, Ľupták, Hunka, Durbák, Lakatoš, Ivanič, Buzalka, Raučina, Lacko, Hrubčo

D. TRNÁVKA: Tatár – Rozenberg, Turský, Zinurovič, Baran, Boška, Kružic, Kopčan, Kysel, Siekela, Dovec

Malá Lehota – Rudno nad Hronom 6:2 (2:1)

GÓLY: 24., 74. David Tisovský, 27., 58., 69. Dušan Tisovský, 62. Paulík – 35., 65. M. Dudek

ROZHODOVAL: Kacz, 120 divákov

M. LEHOTA: Štrba – Baranec, Haspra, T. Adamec, Dušan Tisovský, F. Tisovský, V. Adamec, Paulík, A. Tisovský, Holička, David Tisovský

RUDNO: Strieška – A. Dudek, M. Dudek, Mocpajchel, Kupec, Kačinec, Brzula, Hock, Debnár, Kováčik, Kršiak

Hostia sa ukázali v peknom svetle. Keby premenili všetky príležitosti, ich víťazstvo mohlo byť aj vyššie.