LIGOVÝ FUTBAL: Pozrite si výsledky prvého víkendu...

Nová Baňa – Námestovo 1:1 (0:1)

GÓL: 72. Kminiak

ROZHODOVAL: Gemzický, 300 divákov

NOVÁ BAŇA: Krnčan – Rudzan, Krivjančin, J. Wolf (84. Bartoš), Gočala (59. E. Jenes), Horniak, Kovács, Kosák, Švec (77. Žiak), Kminiak, Horniak

Do Novej Bani pricestovali kvalitný súper a zápas mal vysokú úroveň. Za stavu 0:0 mali veľkú šancu hostia, no brankár Krnčan samostatný nájazd reflexívne zneškodnil. O päť minút mal na opačnej strane čistú príležitosť Švec, ktorý obišiel aj brankára, no loptu do prázdnej brány neupratal. Z priameho kopu sa vedenia ujali hostia zásluhou Kasana – 0:1. Na začiatku druhého polčasu išiel predčasne pod sprchy Kasan, ktorý v čistej šanci stiahol Kminiaka. Hostia tak dohrávali iba desiati. Od tohto momentu domáci dobíjali bránu hostí, po peknej akcii sa v 72. min. podarilo zaslúžene vyrovnať Kminiakovi – 1:1. Do konca zápasu si Novobančania vypracovali aj ďalšie šance, no hostia vďaka bojovnej hre remízu udržali.

IGOR MOŠKO

Kremnička – Žarnovica 2:0 (1:0)

ROZHODOVAL: Holas, 100 divákov

ŽARNOVICA: Straka – Smelák (67. Šopa), Víglaský, Blaho, Javorčík, Ondrejka, Antal, Štefanka, Vuong, Válovčan (88. Mojžiš), Bobor

V úvodnom zápase nového súťažného ročníka videli diváci vyrovnaný zápas, na konci ktorého sa tešili domáci. Úvod zápasu bol opatrný a k prvej strele sa dostali hostia, ale pokus Štefanku minul bránu domácich. V 17. min. Válovčan strelou spoza 16-ky vystrašil domáceho gólmana, ktorý vyrazil loptu na brvno. V 24. min. po chybe Štefanku v strede ihriska sa domáci ujali vedenia, keď skóroval Kolláti - 1:0. Domáci pokračovali v aktivite a už o dve minúty ohrozili bránu Straku, ale lopta minula svoj cieľ. V 33. min. sa dostal do gólovej šance Válovčan, ale jeho strelu zlikvidoval domáci gólman. V 40. min. mohlo byť vyrovnané zásluhou domáceho hráča, ktorého nevydarený odkop tesne minul domácu bránu. V 47. min. sa hostia dostali do dobrej streleckej pozície, ale prihrávku Valovčíka nedokázal zužitkovať Ondrejka. V 59. min. domáci zvýšili svoje vedenie na 2:0, keď po neodpískanom faule na hosťujúceho hráča domáci skórovali. V 71. min. sa prezentoval pekným zákrokom Straka, a tak skóre zápasu sa nezmenilo a domáci dotiahli zápas do víťazného konca. Žarnovičania odohrajú svoj nasledujúci zápas už v piatok o 18:00 hod. s Krásnom nad Kysucou.

RATIBOR KOPČÁK

Makov – Pohronie B 5:2 (3:0)

GÓLY: 46. vlastný, 77. Rišňovský

ROZHODOVAL: Kuteľ, 300 divákov

POHRONIE B: Tatár – Bodor, Hajdúch (27. Lehocký), Ceplák, Henžel, Schillinger (46. Rošňovský), Nemec, Macejko, Blahút, Gregáň, Pařenica

Rezerva Pohronia cestovala do Makova, kde ju hostil kvalitný súper. Favorizovaní domáci futbalisti potvrdili úlohu favorita a zvíťazili 5:2.

16.Bytča 1 0 0 1 1:5 0

Ostatné zápasy: Martin - L. Štiavnica 2:0, Podbrezová - Detva 2:0, Kalinovo - Bytča 5:1, L. Hrádok - Čadca 2:0, Krásno - Lučenec 2:2

V. LIGA

1. kolo:

Repište – Priechod ODLOŽENÉ na neurčito

Št. Bane – Šalková 2:2 (0:0)

GÓLY: 63. Dlhoš, 81. Lupták

ROZHODOVAL: Kaliňák, 100 divákov

ŠT. BANE: Blaško – Caban, Čamaj, Blaškovič, Drexler (72. Lupták), Michalek, Penksa, Budinský, Dlhoš, Križan, Pastier

Prvý polčas sa hral za miernej prevahy domáceho mužstva, ktoré však ani jednu zo sľubných akcii nedotiahli do úspešného konca. Polčas tak skončil bez gólov. V druhom dejstve sa hostia ujali vedenia po situácii zaváňajúcej postavením mimo hry. Domáci však zbrane nezložili a v 63. min. sa im podarilo vyrovnať zásluhou Dlhoša – 1:1. Domáci sa pokúšali streliť aj druhý gól, no paradoxne sa po brejku dostali do vedenia hostia - 1:2. V samom závere však Štiavnické Bane vložili všetko do útoku a 81. min. zaslúžene vyrovnali na konečných 2:2. Po vyrovnaní mohli domáci streliť aj víťazný gól, no Čamaj a Lupták svoje šance nevyužili. Zápas mal vysokú úroveň, čo potvrdili aj diváci.

JÁN DAUBNER

Hrochoť – Lovča 1:0 (1:0)

GÓL: 28. Poliak

ROZHODOVAL: Pásztor, 120 divákov

LOVČA: J. Rapčan – Beňo, Budinský, Šebeň, Urgela, M. Rapčan, Ondrík (76. Kochol), M. Páleník (66. Goral), F. Páleník, J. Páleník, Kukučka (79. Greguš)

Diváci v Hrochoti videli pekný, rýchly a kombinačný futbal. Domáci začali aktívne, no Lovčania sa im postupne vyrovnali. Jediný gól zápasu strelili domáci v 28. min., kedy sa presadili po vymyslenej štandardnej situácii. Lovčanov úvodný gól nezlomil a v závere polčasu mohli vyrovnať, no Kukučka spoza šestnástky tesne minul. V druhom polčase sa domáci snažili svoj náskok zvýšiť, no v pohode chytajúci Rapčan už viac gólov za svoj chrbát nepustil. Aj v druhom polčase Lovčania neustále hrozili z brejkov, no gólov sa nepresadili aj keď si vypracovali niekoľko šancí. Hostia tak prehrali najtesnejším rozdielom 0:1.

14.Lovča 1 0 0 1 0:1 0

Ostatné zápasy: Braväcovo – Brusno 1:1, Lieskovec – H. Nemce 1:1, Sásová – Čierny Balog 2:1, Selce – Rakytovce 0:1

1. Ako sa mení dynamika firiem?
  2. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom
  3. Regeneračný spánok s ideálne podopretou chrbticou
  4. Po Slovensku na motorke
  5. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
  6. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom
  7. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
  8. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
  9. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
  10. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť
  1. Začíname prikrmovať: Ako vybrať detskú ovocnú výživu?

Kniha Novobanské špacírky.

Ďalším zo slovenských miest, ktoré si chcú zachovať svoju pamäť pomocou spomienok obyvateľov zhmotnených v knihe, je Nová Baňa.