LIGOVÝ FUTBAL: Smolný zápas Žarnovice, prvé tri body má Lovča

MŠK Námestovo - FK Pohronie 4:1 (2:1)

GÓLY: 34., 45. Gelčinský, 50. Jaššo, 89. Trabalík - 41. Macejko (11m)

ROZHODOVAL: Hrivík, 300 divákov

POHRONIE: Lehocký - Blahút, Nemec, Ceplák, Gajdoš, Macejko, Henžel, Gregáň, Sekereš, Pařenica, Schillinger (74. P. Bodor)

Ďalší zápas odohrajú Juniori na domácom ihrisku v sobotu 15. augusta o 16:00 hod. s TJ Družstevník Liptovská Štiavnica.

ĽUBOMÍR GÁBOR

Žarnovica – Krásno 0:1 (0:0)

ROZHODOVAL: Hrivík, 250 divákov

ŽARNOVICA: Straka - Javorčík, Víglaský, Blaho, Ondrejka, Štefanka, Tyčiak, Laurov (60. Šopa), Antal, Válovčan, Bobor (46. Vuong)

Ani v úvodnom zápase v novom súťažnom ročníku na domácej pôde sa nepodarilo Žarnovičanom bodovať. Celý prvý polčas bol opatrný z oboch strán. Hralo sa medzi šestnástkami bez žiadnych šancí na strelenie gólu. Až na konci polčasu sa domáci prebrali, keď dvakrát ohrozili bránu súpera. Druhý polčas sa začal a mal rovnaký scenár, ako prvý. V 70. min. sa mohli domáci ujať vedenia, ale so strelou Ondrejku spoza šestnástky si poradil hosťujúci gólman, ktorý následne zlikvidoval aj gólovú dorážku Válovčana.. V 73. min. mali domáci najväčšiu gólovú príležitosť, ktorú nepremenil Štefanka. V 78. min. pohrozili aj hostia, keď po ich rohovom kope musel likvidovať nebezpečnú hlavičku Straka. Keď sa zdalo, že sa zápas skončí remízou, hostia sa z náhodnej tečovanej strely v 88. min, ujali vedenia 0:1. Domácim už neostal čas na vyrovnanie, a tak si vypili kalich horkosti až do dna.

RATIBOR KOPČÁK

N. Baňa - L. Hrádok 0:1 (0:1)

ROZHODOVAL: Holas, 150 divákov

NOVÁ BAŇA: Krnčan – Rudzan, Krivjančin, J. Wolf, Švirik (55. E. Jenes), Hudec (46. Žiak), Horniak, Kovács (77. A. Wolf), Švec, Kminiak

Od úvodu začali domáci nátlakovou hrou a už v 30-tej sekunde mohli viesť 1:0, no Švec hlavičkoval vedľa. Následne sa začalo hrať medzi šestnástkami, domáci mali v 13. min. dobrú šancu, no Kováč iba opečiatkoval brvno hosťujúcej brány. V tej istej minúte založili hostia rýchly protiútok a po viacerých chybách domácich hráčov sa ujali vedenia – 0:1. Novobančania sa snažili o vyrovnanie, ale svoje šance premeniť nedokázali. V druhom polčase sa hralo najmä na bránu hostí, ale Liptovský Hrádok dobrou organizovanou obranou výsledok udržal.

JOZEF FORGÁČ

Ostatné zápasy: Detva – Kremnička 0:1, Lučenec – Kalinovo 0:4, Čadca – Podbrezová B 0:1, Bytča – Martin 1:6, L. Štiavnica – Makov 1:4

ROZHODOVAL: Jodas, 200 divákov

LOVČA: J. Rapčan – Beňo, Budinský, Šebeň, Urgela, M. Rapčan, M. Páleník (54. F. Páleník), J. Páleník, Magula (76. Greguš), Kukučka (70. Matuška), Neuschl

Lovčania aj napriek veľkej horúčave začali aktívne a vypracovali si čisté gólové príležitosti, ktoré však nevyužili. Hostia hneď svoju prvú šancu využili a ujali sa vedenia 1:0. Po tomto góle domáci ožili a presadili sa aj strelecky. V 27. min. z priameho kopu skóroval nechytateľne M. Rapčan – 1:1. V 32. min. krásnou strelou k žrdi upravil na 2:1 Šebeň a v 41. min. premenil pokutový kop opäť M. Rapčan – 3:1. V druhom polčase pokračoval koncert Lovčanov, no tí svoje gólové šance zahadzovali ako na bežiacom páse. Jeden gól sa im v druhom polčase predsa streliť podarilo, keď svoj hetrik zavŕšil kanonier domácich M. Rapčan – 4:1. Bodku za zápasom dali hostia, keď v nadstavenom čase znížili na konečných 4:2.

BORIS ŠANDOR

Št. Bane – Repište 1:1 (0:0)

GÓLY: 71. Hudák – 78. M. Karvaš

ROZHODOVAL: Truban, 200 divákov

ŠT. BANE: Blaško – Caban (16. Košarník), Čamaj, Blaškovič, Michalek, Penksa, Budinský, Križan, Pastier, Lupták, Hudák

REPIŠTE: Gašpir – L. Kmeť, M. Kmeť, Slaný, Hurta, P. Karvaš, M. Karvaš, Kordík, Ľ. Ulbrík, P. Ulbrík, Vincúr

V prvom polčase sa hral vyrovnaný futbal bez vážnejších šancí. V druhom dejstve mali miernu prevahu domáci, ktorú pretavili do vedúceho gólu – 1:0. Následne chceli pridať aj druhý gól, no zabudli na obranu, čo hostia využili a z protiútoku vyrovnali na 1:1. V závere sa domáci ešte pokúšali strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no gól sa im už streliť nepodarilo, a tak sa body delili.

JÁN DAUBNER

Ostatné zápasy: Šalková – Rakytovce 5:1, Čierny Balog – Selce 6:4, H. Nemca – Sásová 4:2, Brusno – Lieskovec 1:0, Priechod – Hrochoť 0:2

14.Selce 2 0 0 2 4:7 0

1. Žiarsky štadión čaká parádny zápas. Tréner Hapal: Tento región je hladný po futbale 808
  2. Hríbov našiel toľko, že ich musel rozdávať (+ FOTO) 594
  3. Vážne zranenie muža na Kremnických Baniach. Na pomoc letel vrtuľník 285
  4. OBLASTNÉ MAJSTROVSTVÁ: Repište zvládlo šláger kola 218
  5. Tanec pravdy trénovali Braňo Deák s Dominikou Roškovou v Žiari (+ FOTO) Foto 149
  6. Žiar má nového poslanca. Nahradil Tomčániho 113
  7. Koncert obľúbenej kapely aj v Kremnici. Mieri k nám Korben Dallas 85
  8. Žiarsky zimný štadión sa konečne dočká rekonštrukcie. S prácami chcú začať v najbližších dňoch 82
  9. MLÁDEŽ: Nová Baňa porazila lídra z Poltára, Barbora zariadil výhru svojho tímu piatimi gólmi 67
  10. II. TRIEDA: Pitelová porazila béčko Lovče, Bzenica s Trnavou Horou utekajú ostatným 67