Sobota, 17. november, 2018 | Meniny má Klaudia

Na majstrovstvách Európy aj Žiarčania. Nepríjemný pád utrpel Foltán

Žiarski cyklisti Adrián Foltán a Kristián Zimány sa v reprezentačnom drese predstavili na majstrovstvách Európy v Estónsku.

Zľava Kristián Zimány a Adrián Foltán.(Zdroj: ARCHÍV - AF)

ŽIAR NAD HRONOM. Štart aj cieľ bol v meste Tartu, cyklisti absolvovali desať okruhov na 12,4 kilometra.

Smola na trati

Preteky skončili smolne pre Foltána, ktorý mal šancu na úspech, no všetko mu zmaril nepríjemný pád v siedmom kole.

„Nedobrzdil som a napálil som to do ďalšieho cyklistu. Našťastie to nebolo nič vážne, trochu mi iba opuchla ruka, a tak som mohol pokračovať ďalej. Snažil som sa stratu dotiahnuť, no už to nešlo,“ na preteky spomína cyklista zo Žiaru nad Hronom.

Veľkú rolu na Foltánovom páde zohral aj dážď, kvôli ktorému bol povrch vozovky klzký.

„Najskôr sa mi nejazdilo až tak dobre, no začalo sa to rozbiehať. Pád ma preto mrzí o to viac, no preteky beriem ako veľkú skúsenosť,“ dodal Foltán, ktorý sa na majstrovstvách Európy do 23 rokov predstavil po prvý raz. V konečnom poradí patrila nádejnému cyklistovi 94. priečka.

O niečo lepšie umiestnenie zaznamenal Kristián Zimány, ktorý skončil na 65. mieste.

„Umiestnenie je pre mňa taký priemer, nič som nepokazil, ale ani som nejako neohúril. Skúšal som ísť aj do únikov, ale nanešťastie mi žiadny nevyšiel. Nakoniec bol hromadný špurt, v ktorom mi už neostalo veľa síl, a tak z toho bolo 65. miesto,“ po pretekoch povedal úspešný cyklista CK MŠK.

Triumf Poliaka

Majstrom Európy v cyklistike v cestných pretekoch jednotlivcov sa medzi juniormi nakoniec stal Poliak Alan Banaszek. Na trati dlhej 124 km sa Banaszek presadil v záverečnom špurte pred Belgičanom Stanom Dewulfom a Holanďanom Dennisom van der Horstom. Z poltucta Slovákov si najlepšie počínal Samuel Oros, ktorý s odstupom 17-tich sekúnd za víťazom skončil na 50. mieste. Preteky dokončilo 117 cyklistov.

Majstrovstvá Európy v cyklistike - Tartu (Est.) - nedeľňajšie výsledky:

Cestné preteky - juniori (124 km): 1. Alan Banaszek (Poľ.) 2:50:19 h, 2. Stan Dewulf (Belg.), 3. Dennis van der Horst (Hol.),... 50. Samuel Oros, 65. Kristián Zimány - obaja +17 s, 92. Juraj Michalička, 94. Adrián Foltán - obaja +9:27 min,...Ladislav Kniha a Adam Szász (všetci SR) preteky nedokončili

1. Kupujete alebo predávate byt? Týchto 5 vecí si skontrolujte!
  2. Boli ste v Novembri 89 na námestí? Patrí vám verejná vďaka!