LIGOVÝ FUTBAL (4. kolo): Výsledky, komentáre a aktuálne tabuľky

Víkendové výsledky 4. kola III. a V. ligy skupina C.

Nová Baňa – Kremnička 1:0 (0:0)

GÓL: 88. Kminiak

ROZHODOVAL: Libiak, 250 divákov

NOVÁ BAŇA: Pronaj – Rudzan, Krivjančin, Kovács, Ďvirik (76. Horniak), Kosák, J. Wolf, Žiak (76. Hudec), E. Jenes, Kminiak (89. Barniak)

V Novej Bani sa hral vyrovnaný zápas s príchuťou derby. Mužstvá hrali tvrdo a agresívne, no v rámci pravidiel, veď hlavný arbiter nemusel vytiahnuť ani jednu kartu. Hostia mali v prvom polčase dve čisté šance, ktoré však nepremenili. To sa im napokon vypostilo, keď domáci išli v druhom dejstve na dno svojich síl a v 88. min. rozhodli gólom Kminiaka – 1:0. Diváci v Novej Bani videli výborný zápas so šťastnejším koncom pre domácich.

MARIÁN ŠUTLÁK

Žarnovica – Martin 0:3 (0:0)

ROZHODOVAL: Gemzický, 110 divákov

ŽARNOVICA: Straka - Javorčík, Víglaský, Tyčiak, Ondrejka, Štefanka, Laurov, Blaho (83. Smelák), Antal, Válovčan, Bobor (80. Hanák)

Ani v druhom domácom zápase sa Žarnovičanom nepodarilo bodovať. Hoci podali bojovný výkon, na Martinčanov to nestačilo. Prvý polčas začali lepšie Martinčania, ale postupne sa hra vyrovnala. Za zmienku stojí hlavička hostí v 34. min., ktorá skončila mimo domácej brány. Skóre mohli otvoriť domáci v 39. min., keď Bobor vystihol zlú prihrávku a spolu s Válovčanom sa rútili na jedného obrancu. Bobor riešil túto situáciu strelou, ktorú hosťujúci brankár vyrazil na rohový kop. Po bezgólovom polčase sa v 50. min. mohli dočkať gólu opäť domáci. Center Bobora, v gólovej pozícii, Válovčan hlavičkoval rovno do brankára Feriančíka. A tak sa potvrdilo staré pravidlo nedáš-dostaneš. V 55. min. sa hostia ujali vedenia, keď skóroval najlepší strelec tretej ligy Ďanovský - 0:1. V 62. min. bol po druhej žltej karte vylúčený domáci hráč Víglaský. V priebehu minúty hostia dvakrát nebezpečne ohrozili bránu domácich, ale výbornými zákrokmi sa prezentoval domáci brankár Straka. V 69. min. sa sily na ihrisku vyrovnali, keď po druhej žltej karte bol vylúčený hosťujúci Stašík. V 70. mali domáci šťastie, keď dvakrát za sebou odvracali loptu na bránkovej čiare. V 74. min. po chybe Tyčiaka zvýšil skóre na 0:2 Ďanovský. Na konečných 0:3 upravil v 80. min. Ďungel. Bola to krutá prehra, a tak Žarnovičania stále čakajú na svoje prvé body v novom súťažnom ročníku.

RATIBOR KOPČÁK

Bytča – Pohronie jun. 5:2 (2:1)

GÓLY: 26. Macejko (11m), 79. Gregáň

ROZHODOVAL: Butora, 200 divákov

POHRONIE JUN.: Tatár – Ceplák, Gajdoš, Karvaš, Rišňovský, Duchoň, Nemec, Macejko, Blahút, Gregáň, Pařenica

V prvom polčase podali hostia veľmi dobrý výkon, no do kabín odchádzali vo vedení domáci – 2:1. Vyrovnávajúci gól juniorov zaznamenal v 26. min. Macejko, no domáci už o dve minúty odpovedali z pokutového kopu, ktorému predchádzala ofsajdom zaváňajúca situácia.

Na začiatku druhého polčasu rozhodca nepochopiteľne vylúčil Macejka, domáci kopali aj druhý pokutový kop a viedli 3:1. Záver sa už iba dohrával, Bytča zdolala oslabených juniorov 5:2.

JAROSLAV KALIŠ

Ostatné zápasy: Čadca – Krásno 2:0, Detva – Kalinovo 1:4, Lučenec – Makov 3:1, Námestovo – L. Štiavnica 2:2, L. Hrádok – Podbrezová B 2:0

ROZHODOVAL: Kúchen, 200 divákov

LOVČA: J. Rapčan – Beňo, Magula, Ondrík, J. Páleník (86. Matuška), Šebeň, Budinský, M. Páleník (53. Goral), M. Rapčan, Kukučka (90. Greguš), F. Páleník

Diváci v Lovči videli pekné futbalové predstavenie s množstvom gólov na oboch stranách a šťastným koncom pre domácich hráčov. Hneď v 1. min. sa hostia ujali vedenia – 0:1, keď sa presadil Dubovický. Domáci vyrovnávali v 27. min., keď krásnym volejom zakončoval M. Rapčan – 1:1. V 36. min. ušiel domácej obrane Ondrejka a svoj samostatný nájazd premenil na gól, a tak počas skončil 1:2. V druhom dejstve Lovčania za dve minúty otočili stav stretnutia, keď sa v päťke presadil opäť Rapčan a Ondrík hlavou z rohu poslal domácich do vedenia – 3:2. Tento gól domácich uspokojil, čo hostí zjavne povzbudilo a aj tí otočili za dve minúty stav na 3:4, keď sa dvakrát presadil kapitán Sásovej Dubovický, ktorý tak zavŕšil svoj hetrik. V závere stretnutia Lovčania vrhli všetky svoje posledné sily do útoku, čo sa im aj vyplatilo. V 81. min. dorazil loptu do brány Kukučka a bolo 4:4. Hrdinom zápasu sa stal František Páleník, ktorý krásnou strelou k žrdi dal bodku za napínavým zápasom. Uzavrel tak stav stretnutia na konečných 5:4.

BORIS ŠANDOR

Načítavam video...

Št. Bane – Braväcovo 6:0 (4:0)

GÓLY: 5., 29., 84. Michalek, 27. Križan, 35., 78. Budinský

ROZHODOVAL: Kelemen, 200 divákov

ŠT. BANE: Blaško (64. Kalíšek) – Čamaj, Blaškovič, Michalek, Penksa, Budinský (80. Haboš), Križan, Pastier, Hudák (53. Lupták), Košarník, Drexler

Domáci rozhodli o výsledku prakticky už v prvom polčase, v ktorom si vytvorili množstvo šancí. Využili štyri a do kabín odchádzali vo vedení 4:0. V druhom dejstve sa stretnutie už iba dohrávalo a tempo hry upadlo. V závere domáci pridali ďalšie dva góly a zaslúžene zvíťazili 6:0.

JÁN DAUBNER

Repište – Hrochoť 2:0 (2:0)

GÓLY: 19. Slaný, 25. P. Ulbrík

ROZHODOVAL: Guži, 100 divákov

REPIŠTE: Gašpir – L. Kmeť, M. Kmeť, M. Slaný, Hurta, P. Karvaš (52. Vincúr), M. Karvaš, Kordík, Ľ. Ulbrík, P. Ulbrík, Kmeť

Repište konečne potvrdilo svoju kvalitu a v domácom prostredí jednoznačne zdolalo mužstvo z Hrochoti. Domáci hostí nepustili do žiadne gólovej šance, naopak, Repišťania niekoľko dobrých príležitostí zahodili, a tak sa zápas skončil iba skromne 2:0.

RASTISLAV ČECH

Ostatné zápasy: Šalková – Čierny Balog 6:0, Brusno – Selce 2:0, Priechod – Lieskovec 2:2, H. Nemce – Rakytovce 3:1

1.Šalková 4 3 1 0 16:3 10

2.Brusno 4 3 1 0 6:2 10

3.Štiavnické Bane 4 2 2 0 13:6 8

4.Hont. Nemce 4 2 2 0 8:4 8

5.Lovča 4 2 0 2 10:10 6

6.Hrochoť 4 2 0 2 6:6 6

7.Rakytovce 4 2 0 2 6:10 6

8.Lieskovec 4 1 2 1 6:5 5