LIGOVÝ FUTBAL (5. kolo): Výsledky, komentáre a aktuálne tabuľky

Pohronie jun. – Lučenec 2:3 (2:0)

GÓLY: 38. Pařenica, 43. Širáň

ROZHODOVAL: Libiak, 100 divákov

POHRONIE JUN.: Lehocký – Ceplák, Gajdoš, Karvaš (86. Schillinger), Zuziak, Širáň (71. Henžel), Duchoň, Nemec, Blahút, Gregáň, Pařenica

V prvom polčase mali hru jasne v rukách domáci, ktorí si vypracovali pohodlný náskok 2:0. Po zmene strán však Lučenčania ožili a zásluhou trojgólového Máča stretnutie otočili za sedemnásť minút – 3:2. Juniori Pohronia v zápase doplatili na neskúsenosť. Lučenec bol zdolateľný, a tak stratené body domácich musia mrzieť.

JAROSLAV KALIŠ

Krásno nad Kysucou – Nová Baňa 2:0 (0:0)

ROZHODOVAL: Rojček, 320 divákov

NOVÁ BAŇA: Pronaj – Rudzan (75. Gočala), Bartoš, Krivjančin, Kovács, Kosák, J. Wolf, Švec, Jenes, Kminiak, Hudec (58. Horniak)

Makov – Žarnovica 5:1 (3:0)

GÓL: 53. Ondrejka

ROZHODOVAL: Kuteľ, 200 divákov

ŽARNOVICA: Straka – Javorčík, Tyčiak, Ondrejka, Štefanka, Válovčan, Bodor, Blaho (87. Šovčík), Smelák, Hanák (46. Laurov), Arvaj (83. Vuong)

Domáci už v 1. min. ohrozili brankára Straku, no ten si so strelou poradil. V 13. min. sa domáci ujali vedenia, keď jednoduchú akciu zakončil Pavlica – 1:0. V 16. min. sa individuálne presadil domáci obranca, ktorý prešiel celé ihrisko. Z jeho strelou si však Straka poradil. V 25. min. Makov zvýšil na 2:0, keď skóroval Bezák. V 42. min. založili domáci rýchly protiútok a po faule Tyčiaka v pokutovom území premenil jedenástku Futorík – 3:0. O minútu neskôr mohli domáci zvýšiť svoje vedenie, ale výborným zákrokom sa prezentoval Straka. V druhom polčase začali lepšie hostia, ktorí v 53. min. po krásnej strele Ondrejku z tridsiatich metrov znížili na 3:1. V 60. min. mohli Žarnovičania streliť aj druhý gól, ale Válovčan nezužitkoval prihrávku Štefanku. V 69. min. domáci zvýšili na 4:1, keď tečovaná strela Šusteka skončila v bráne hostí. V 77. min. kopali domáci druhý pokutový kop, ktorý premenil opäť Futorík – 5:1. Výsledok sa do konca už nezmenil, a tak Žarnovičania opäť nebodovali. Snáď sa im to podarí v derby zápase s Pohroním B.

RATIBOR KOPČÁK

Ostatné zápasy: Kremnička – Lipt. Hrádok 2:1, Martin – Detva 2:1, Podbrezová – Námestovo 0:0, Kalinovo – Čadca 1:0, Lipt. Štiavnica – Bytča 2:0

ROZHODOVAL: Hromádka, 150 divákov

LOVČA: J. Rapčan – Beňo, Budinský, Ondrík, Šebeň, Urgela, M. Rapčan (87. Greguš), Goral, M. Páleník (52. F. Páleník), Magula, Kukučka (67. J. Páleník)

V 2. min. sa domáci ujali vedenia, keď sa zo skrumáže presadil Rakyta – 1:0. Domáci následne nevyužili dve dobré príležitosti, čo hostia v závere polčasu potrestali a po prihrávke Kukučku zakončil chladnokrvne M. Rapčan – 1:1. V druhom polčase oživili hru striedajúci František a Jozef Páleníkovci, ktorí rýchlosťou robili problém domácej obrane. V 60. min. sa hostia presadili po štandardnej situácii, keď Rapčan hlavou poľahky upratal loptu od siete. V 82. min. sa po rýchlom protiútoku hostí presadil R. Urgela, ktorý peknou strelou k žrdi upravil na 3:1. Lovčania tak oslávili stretnutie rodákov víťazstvom. Všetkým divákom ďakujú za podporu na štadióne v Selciach.

BORIS ŠANDOR

Braväcovo – Repište 2:8 (2:4)

GÓLY: 7. Slaný (11m), 9., 30. E. Kmeť, 24. P. Karvaš, 49., 69. P. Ulbrík, 56. M. Karvaš, 90. Vincúr

ROZHODOVAL: Zemko, 200 divákov

REPIŠTE: Gašpir – L. Kmeť, M. Kmeť, Slaný, P. Karvaš, M. Karvaš, Kordík (46. A. Hurta), Ľ. Ulbrík, P. Ulbrík, E. Kmeť (80. M. Kmeť), Želiar (70. Vincúr)

V Braväcove sa roztočil futbalový kolotoč už v 2. min., kedy sa domáci ujali vedenia. Repište sa však spamätalo a v priebehu pár minút otočilo stav vo svoj prospech. Domáci ešte chceli zo zápasom niečo spraviť a po pokutovom kope vyrovnali na 2:2. Repište však znovu udrelo a po góloch P. Karvaša a Ľ. Ulbríka znova viedlo – 2:4. Diváci si rozhodne prišli na svoje, veď za tridsať minút padlo až šesť gólov. Druhý polčas začali výborne hostia a po krásnej ďalekonostnej strele zvýšili na 2:5. V závere sa zápas zmenil na exhibíciu, Repište pridalo ešte tri pekné góly, a tak nesmierne potešilo nového trénera Rada Šimka. Vďaka za výborný výsledok patrí aj štyridsiatim fanúšikom, ktorí v horúcom počasí merali cestu do Braväcova.

RASTISLAV ČECH

Lieskovec – Št. Bane 1:2 (0:1)

GÓLY: 39. Penksa, 67. Budinský

ROZHODOVAL: Belán, 200 divákov

ŠT. BANE: Blaško – Čamaj, Blaškovič, Michalek, Penksa, Budinský, Križan, Pastier, Hudák, Drexler, Lupták (82. Vician)

V prvom polčase sa hral vyrovnaný futbal, hostia si vypracovali dve šance, z ktorých jednu premenili. V druhom dejstve chceli domáci zvrátiť vývoj zápasu, avšak prvú veľkú šancu mal hosťujúci Michal. Ten ju ešte nevyužil, no Budinský jeho zaváhanie napravil a bolo 0:2. V závere hrali domáci vabank a v 82. min. znížili na 1:2. Hostia však umnou hrou tesné vedenie udržali a z Lieskovca si zaslúžene odviezli všetky tri body.

JÁN DAUBNER

Ostatné zápasy: Rakytovce – Brusno 4:0, Čierny Balog – H. Nemce nehrali, Sásová – Priechod 3:0, Hrochoť – Šalková 2:1

1.Št. Bane 5 3 2 0 15:7 11

2.Šalková 5 3 1 1 17:5 10

3.Brusno 5 3 1 1 6:6 10

4.Lovča 5 3 0 2 13:11 9

5.Hrochoť 5 3 0 2 8:7 9

6.Rakytovce 5 3 0 2 10:10 9

7.Hon. Nemce 4 2 2 0 8:4 8

8.Repište 4 2 1 1 11:6 7