Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Slovnaft Cup: Pohronie aj Nová Baňa idú ďalej

Pohronie sa v Kalinkove natrápilo, no nakoniec zvíťazilo 2:1. Novobančania s Košicami iba remizovali, no postup si vybojovali na penalty.

(Zdroj: ARCHÍV - fotofero.sk)

SLOVANFT CUP

3. kolo:

Kalinkovo - Pohronie 1:2 (0:0)

GÓLY: 48. Pacholek - 83. Abrahám, 86. Garaj

ROZHODOVAL: Vašš, 112 divákov

POHRONIE: Packo - Hatok, Nosko, Gregáň (56. Garaj), Zuziak, Páleník (56. Frimel), Nemec (80. Pařenica), Abrahám, Blaho, Poliaček, Sojka

V pohári dostali príležitosť hráči širšieho kádra Pohronia, a tak domáci účastník štvrtej ligy dlho odolával. Už v 1. min. hlavičkoval nad Blaho, neskôr minul bránu Gregáň. Domáci v dvoch brejkoch hrozili od 34. min., kedy v nájazdoch netrafili bránu. V 44. min. spracoval vysokú loptu Zuziak, bez prípravy vystrelil, ale brankár domácich nohou vyrazil. V druhom polčase Pohrončania súpera tlačili, ale bez efektu. Naopak, domáci do otvorenej obrany otvorili skóre - 1:0. Po tomto momente hostia prestriedali a domácich zatlačili pred vlastnú šestnástku. Vyrovnať sa Pohrončanom podarilo po krásnej akcii, ktorú potiahol Zuziak. Ten nahral Garajovi, ktorý našiel Abraháma a bolo 1:1. V 86. min. doklepol Garaj center z ľavej strany a Pohrončania postúpil po výsledku 1:2.

Ďalší súper Pohrončanov zatiaľ známy nie je, losovať sa bude tento týždeň.

STANISLAV NEUSCHL

Nová Baňa – FC Lokomotíva Košice 1:0 pk

NA PENALTY: 4:3

ROZHODOVAL: Bystrík, 300 divákov

N. BAŇA: Krnčan – Bartoš, E. Jenes, Kovács, R. Horniak, Švec, Čákovský (65. Gočala), M. Horniak, Kosák, A. Wolf (52. Hudec), Kminiak

V prvom polčase sa hralo iba medzi šestnástkami, ani jedno z mužstiev si vážnejšiu gólovú šancu vytvoriť nedokázalo. V druhom dejstve začali lepšie domáci, keď už v 46. min. hlavičkoval Kminiak, no lopta letela tesne vedľa hosťujúcej svätyne. Po tomto momente prevzali iniciatívu hostia, ktorí sa čoraz výraznejšie tlačili sa pred bránku domácich. Vytvorili si aj dve dobré príležitosti v 83. a 86. minúte. Domácich však v týchto ťažkých chvíľach podržal brankár Krnčan. Domáce mužstvo si za bojovnosť remízu zaslúžilo, a tak o víťazovi museli rozhodnúť pokutové kopy. V lotérii sa šťastenu nakoniec priklonila na stranu domácich. Brankár Krnčan zlikvidoval dve penalty a Novobančania sa tešili z postupu do štvrtého kola.

Ďalší súper Novobančanov zatiaľ známy nie je, losovať sa bude tento týždeň.

JOZEF FORGÁČ

Ostatné zápasy 3. kola:

MFK Snina - MFK Lokomotíva Zvolen 0:1 (0:1)
TJ FK Vyšné Opátske - MFK Vranov nad Topľou 1:1 (1:1) - Vyšné Opátske postúpilo po rozstrele zo značky pok. kopu
TJ Družstevník Vyšný Mirošov - FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:1 (1:0), na strely zo značky pok. kopu 1:3
MFK Spartak Medzev - FC VSS Košice 0:4 (0:1)
FK Haniska - 1. FC Tatran Prešov 1:1 (0:1), na strely zo značky pok. kopu 5:6
FK Čaňa - FK Spišská Nová Ves 2:1 (1:1)
ŠK Svätý Jur - FC ViOn Zlaté Moravce 1:3 (0:2)
OFK Teplička nad Váhom - MFK Zemplín Michalovce 0:2 (0:2) - hralo sa vo Varíne
OŠFK Šarišské Michaľany - MFK Ružomberok 0:7 (0:4)
ŠK Turčianska Štiavnička - TJ Stráža 0:4 (0:1)
ŠK Javorník Makov - TJ Tatran Krásno nad Kysucou 4:0 (2:0)
ŠK Tomášov - FK Rača 1:0 (0:0)
FK Slovan Ivanka pri Dunaji - ŠKF Sereď 2:6 (1:4)
ŠK Senec - TJ Iskra Borčice 0:1 (0:0) - hralo sa vo Veľkom Bieli
ŠK Blava 1928 - TJ Družstevník Veľké Ludince 2:1 (2:1) - hralo sa v Jaslovských Bohuniciach
FC Galanta - FK Senica 1:2 (1:0)
KFC Kalná nad Hronom - AFC Nové Mesto nad Váhom 0:2 (0:1)
FK Predmier - MŠK Fomat Martin 0:4 (0:3)
ŠKM Liptovský Hrádok - MFK Dolný Kubín 0:1 (0:1)
FC Malacky - FO ŽP Šport Podbrezová 0:6 (0:2)
FKS Nemšová - Spartak Myjava 0:2 (0:0)
TJ Tatran Oravské Veselé - OŠK Baník Stráňavy 0:2 (0:1)
FC Rohožník - FK Dukla Banská Bystrica 1:1 (0:1), na strely zo značky pok. kopu postúpil Rohožník
MŠK Thermál Veľký Meder - FC Nitra 0:3 (0:1)
TJ Partizán Prečín - MFK Topoľčany 1:3 (1:1)
OTJ Palárikovo - OFK Dunajská Lužná 1:3 (1:1)

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?