LIGOVÝ FUTBAL (7. kolo): Výsledky, komentáre a aktuálne tabuľky

7. kolo

Martin – Nová Baňa 3:0 (1:0)

ROZHODOVAL: Belko, 400 divákov

NOVÁ BAŇA: Pronaj – Rudzan, Jenes, Kovács, Horniak, Čákovský (58. Hudec), Horniak (81. Bartoš), Wolf, Švec (73. Žiak), Kosák, Krivjančin

Na lídra tabuľky boli hostia veľmi dobre pripravení. V prvom polčase však inkasovali po ukážkovej akcii domácich. Šance mali aj hostia, no herne navrch mali Martinčania. V druhom dejstve sa hostia osmelili, hru vyrovnali, no inkasovali lacný gól na 2:0, ktorý ich zlomil. Hostia sa pokúsili nepriaznivý stav skorigovať, otvorili hru, čo domáci využili na tretí gól – 3:0. Domáci mali herne navrch, ich výkon zodpovedal vyššej súťaži.

MARIÁN ŠUTLÁK

Pohronie jun. – Detva 1:2 (1:1)

GÓL: 16. Pařenica

ROZHODOVAL: Krajči, 70 divákov

POHRONIE JUN.: Lehocký – Ceplák, Gajdoš, Karvaš, Páleník, Sekereš, Nemec, Macejko, Blahút, Gregáň, Pařenica (76. Henžel)

Ani v ďalšom domácom zápase nedokázala rezerva Pohronia získať bod. Pohrončania síce viedli po góle Pařenicu, no hosťujúci Greško otočil stav v prospech Detvy – 1:2.

Lipt. Štiavnica – Žarnovica 1:4 (1:1)

GÓLY: 20. Bobor, 54., 70. Válovčan, 60. M. Šovčík

ROZHODOVAL: Hrivík, 200 divákov

ŽARNOVICA: Straka – Ondrejka, Tyčiak, Víglaský, Javorčík, Štefanka (83. Hanák), Bobor, Smelák (69. Laurov), Válovčan, Šovčík, Vuong (78. Arvaj)

Hostia začali smelo a už v 1. min. vyskúšal domáceho brankára Válovčan. V 6. min. center domácich trafil Javorčíka a rozhodca na prekvapenie všetkých odpískal penaltu. Tú premenil Čalo a domáci viedli 1:0. V 13. min. pohrozili hostia, ale strela Štefanku skončila mimo domácej brány. V 20. min. po priamom kope trafil Válovčan hosťujúceho brankára, od ktorého sa lopta odrazila do tyče, no Bobor ju doklepol do siete - 1:1. V 31. min. po rohovom kope Javorčíka hlavičkoval Víglaský v dobrej pozícii mimo domácej brány. V 37. min. pohrozili domáci, ale výborným zákrokom sa prezentoval brankár Straka. V 42. min. hostia nebezpečne zaútočili a po faule brankára domácich Koledu dali hostia gól, ktorý im však rozhodca neuznal. Domáci brankár však putoval po červenej karte pod sprchy a domáci dohrávali desiati. V 44. min. Šovčík vo vyloženej šanci prestrelil domácu bránu. Snaha hostí sa však prejavila v druhom polčase, keď v 54. min. uvoľnil Štefanka Válovčana, ktorý prehodil domáceho brankára – 2:1. V 60. min. sa dostal za domácu obranu Válovčan, ktorý išiel sám na brankára, no neuspel. Odrazenú loptu však dokopol do bránky domácich M. Šovčík – 1:3. V 70. min. po jednoduchej akcii zvýšili hostia svoje vedenie na 1:4, keď skóroval opäť Válovčan. Hostia podali veľmi dobrý výkon, v nasledujúcom kole privítajú už v stredu družstvo Podbrezovej B.

RATIBOR KOPČÁK

Ostatné zápasy: Kremnička – Námestovo 0:1, Kalinovo – Lipt. Hrádok 1:0, Krásno – Podbrezová B 2:0, Makov – Čadca 4:0, Bytča – Lučenec 4:1

ROZHODOVAL: Capek, 150 divákov

LOVČA: J. Rapčan – Beňo, Ondrík, Budinský, F. Páleník, Šebeň, Urgela, M. Rapčan (63. Kukučka), J. Páleník, M. Páleník (80. Magula), Goral (87. Greguš)

Hostia pôsobili počas celého zápasu futbalovejším dojmom, čo pretavili aj vo veľmi dôležité víťazstvo. Dvomi gólmi sa presadil Goral, domáci skórovali iba z pokutového kopu. Lovčania svoje víťazstvo venujú bývalému hráčovi Tomášovi Šandorovi, ktorý mal deň pred zápasom svadbu.

BORIS ŠANDOR

Selce – Št. Bane 5:2 (3:0)

GÓLY: 62. Križan, 90. Lupták

ROZHODOVAL: Hanuska, 120 divákov

ŠT. BANE: Blaško – Križan, Košarník, Drexler, Čamaj, Lupták, Blaškovič, Michalek, Budinský, Pastier, Penksa (86. Vician)

Hostia odohrali veľmi zlý prvý polčas. Hoci si vytvorili prvú šancu zápasu, gól však nestrelili a domáci sa z brejku ujali vedenia – 1:0. Domáci sa po tomto zásahu chytili a hostia hrali v ďalšom priebehu nervózne. Štiavnické Bane spravili ďalšie dve chyby, a tak cez polčas prehrávali už 0:3. V druhom polčase sa hra hostí zlepšila, mali aj šance, no premenili iba jednu a tri čisté zahodili, za čo ich domáci potrestali ďalšími dvomi gólmi – 5:1. Na konci hostia už len korigovali stav na konečných 5:2.

Sásová – Repište 1:2 (0:0)

GÓLY: 62., 70. Slaný

ROZHODOVAL: Uhorskai, 100 divákov

REPIŠTE: Gašpir – L. Kmeť, M. Kmeť, Slaný, P. Karvaš, M. Karvaš, Kordík, Ľ. Ulbrík, P. Ulbrík, E. Kmeť (75. Vincúr), Hurta

V prvom polčase sa hralo prevažne medzi šestnástkami a ani jedno mužstvo si gólovú príležitosť nevypracovalo. V druhom polčase prevzali iniciatívu hostia a v 62. min. po rohovom kope otvoril skóre prudkou strelou M. Slaný – 0:1. Domáci otvorili hru s cieľom vyrovnať, čo sa im však vypomstilo a po samostatnom sóle skóroval z hranice šestnástky nekompromisne opäť M. Slaný – 0:2. Domáci zdramatizovali stav v 80. min., keď po skrumáži v šestnástke vymietli šibenicu Gašpirovej brány – 1:2. Repište však zápas udržalo vo svojich rukách a umnou hrou si z Banskej Bystrice odnieslo všetky tri body.

RASTISLAV ČECH

Ostatné zápasy: Rakytovce – Priechod 2:1, Braväcovo – Šalková 0:2, H. Nemce – Brusno 4:0, Lieskovec – Hrochoť 0:3

1. Tínedžera (15) obvineného zo zabitia vzal dnes sudca do väzby 1 966
  2. Úspech, aký nečakali. S originálnym projektom zahviezdili študenti v súťaži cvičných firiem 281
  3. Tragédia v Banskej Štiavnici: Polícia obvinila zo zabitia len 15-ročného chlapca 277
  4. Otázka trénera „A“ mužstva ostáva otvorená 208
  5. Kremnické Bane otvorili. Cena narástla o milióny 87
  6. Pohronie zakončilo jeseň prehrou 67
  7. Kremnické Bane: Mária sa pre zlú cestu ocitla pred rokmi na titulke novín. Obavy má aj dnes 65
  8. HODNOTENIE PO JESENI: Oblastné majstrovstvá - Suverén z Repištia (+Jedenástka jesene) 55
  9. Folklorista z Hronu o tanci: Nie je to ako spartakiáda, musíme byť presvedčiví (FOTO+VIDEO) 45
  10. Kremnické Bane otvoria už zajtra. Stále však pripomínajú veľké stavenisko (+FOTO Z MIESTA) 31