LIGOVÝ FUTBAL (8. a 15. kolo): Výsledky, komentáre a aktuálne tabuľky

Pozrite všetky výsledky ligových súťaží, ktoré riadi SsFZ.

Čadca – Pohronie B 2:1 (1:0)

GÓL: 82. Kružlic

ROZHODOVAL: Valentýni, 100 divákov

POHRONIE B: Lehocký – Bodor, Ceplák, Henžel, Karvaš, Schillinger (76. Kružlic), Sekereš (87. Blaho), Nemec, Macejko, Blahút, Pařenica

V prvom polčase boli hostia lepším mužstvom, vypracovali si štyri gólové šance, ktoré však nepremenili. Pohrončania mali hru v rukách, no v 39. min. po fatálnej chybe inkasovali. Hostia pokračovali v aktivite aj po zmene strán, no po chybe opäť inkasovali – 2:0. Juniorom Pohronia sa v 82. min. podarilo zaslúžene stav skorigovať na 2:1, no na vyrovnanie im už čas nezvýšil. Juniori Pohronia v zápase bojovali, za čo si zaslúžia pochvalu.

PETER BENÍK

Nová Baňa – Makov 0:1 (0:1)

ROZHODOVAL: Gemzický, 150 divákov

NOVÁ BAŇA: Krnčan – Rudzan, Kovács, Krivjančin, Horniak (69. Čákovský), J. Wolf, Švirik, Hudec (79. Horniak), Švec (46. A. Wolf), Jenes, Kosák

V zápase futbalistov Novej Bane sa nie po prvýkrát potvrdilo pravidlo nedáš – dostaneš. Do desiatej minúty si domáci vypracovali dve čisté šance, no nastrelili iba dvakrát tyč. Hostia v 12. min. z nevinnej akcii po fatálnych chybách domácich otvorili skóre – 0:1. V druhom polčase domáci rady preskupili, otvorili hru a vytvorili si aj šance, ktoré však nepremenili. Najväčšiu mali v 93. min., keď po nádhernom pase Kosáka hlavičkoval zo siedmich metrov E. Jenes, no brankár loptu zázračne vyrazil.

MARIÁN ŠUTLÁK

Žarnovica – Bytča 3:2 (2:0)

GÓLY: 12., 25. Štefanka, 67. Šovčík

ROZHODOVAL: Holas, 100 divákov

ŽARNOVICA: Straka - Ondrejka, Tyčiak, Víglaský, Blaho, Štefanka, Bobor (90. Hanák), Smelák (66. Arvaj), Válovčan, Ma. Šovčík, Vuong (86. Laurov)

Domáci nastúpili na tento zápas v nových dresoch, ktoré chceli pokrstiť víťazstvom, čo sa im aj podarilo. Už v 12. min. vybojoval loptu v šestnástke hostí Bobor a po jeho prihrávke Štefanka otvoril skóre zápasu - 1:0. V 25. min. domáci zvýšili svoje vedenie na 2:0, keď výbornú prihrávku Válovčana premenil s prehľadom opäť Štefanka. V 30. min. mohli domáci svoje vedenie poistiť, ale najskôr strela Štefanku spoza šestnástky skončila na žrdi brány hostí a následne tam skončila aj pätička Bobora. V 44. min. pohrozili aj hostia, ale našťastie pre domácich ich hlavička skončila mimo domácej brány. Hostia predsa len skórovali, keď v 50. min. vyrazenú loptu Straku dorazil do brány Kováčik. Druhý polčas bol vyrovnaný, ale v 67. min. domáci odskočili súperovi na rozdiel dvoch gólov. Priamy kop Tyčiaka brankár hostí Baláž vyrazil len pred seba a Ma. Šovčík skóroval aj vo svojom ďalšom zápase - 3:1. Hostia sa nevzdávali a v 82. min. po chybe Tyčiaka znížili gólom Mikoláša na 3:2. V nervóznom závere domáci udržali svoje víťazstvo a pripísali si na svoje konto ďalšie dôležité body.

RATIBOR KOPČÁK

Ostatné zápasy 8. kola: Námestovo – Lučenec 1:2, Detva – Lip. Štiavnica 3:1, Podbrezová – Kalinovo 1:2, Kremnička – Krásno nad Kysucou 2:1, Lip. Hrádok – Martin 0:0

Predohrávané 15. kolo:

Pohronie B – Martin 1:4 (1:3)

GÓL: 15. Blahút

Hostia v Žiari potvrdili rolu favorita a zaslúžene zvíťazili.

Čadca – Nová Baňa 1:0 (0:0)

V prvom polčase mali viacej šancí hostia, no gól sa im streliť nepodarilo. Druhý polčas začali aktívnejšie Novobančania, no paradoxne inkasovali. Gólu Čadce predchádzalo brutálne zranenie hosťujúceho brankára. Hostia preskupili rady a snažili sa vyrovnať. Švec bol faulovaný v šestnástke, no rozhodcova píšťalka zostala nemá. Hostia mali tri až štyri šance, no strelecky sa trápia. Po hernej stránke boli hostia lepším mužstvom, no gól sa im streliť nepodarilo, a tak si tri body pripísali domáci. Hostia sa za svoj výkon hanbiť nemusia.

Žarnovica – Podbrezová B 4:1 (2:1)

GÓLY: 24. Víglaský, 25., 90. Šovčík, 62. Válovčan

Zápas sa začal vo vysokom tempe z oboch strán. Prví pohrozili hostia, ale z ich strelou si brankár Straka poradil. Postupne prebrali hru do svojich rúk domáci. V 17. min. a následne v 22. min. ich strelecké pokusy boli neúspešné. No v 24. min. sa domáci ujali vedenia, keď po rohovom kope otvoril skóre zápasu Víglaský - 1:0. Hneď o minútu vybojoval loptu Válovčan, ktorý prihral Štefankovi a po jeho prihrávke skóroval Ma. Šovčík - 2:0. Domáci sa na chvíľu uspokojili, čo využili hostia v 35. min., keď vyrazenú loptu od brankára dostal do domácej siete Osmič - 2:1. V 40. min. zahodili domáci prvú tutovku, keď Bobor zblízka prekopol súperovu bránu. V 44. min. mohli hostia vyrovnať, ale proti bol domáci brankár Straka. Druhý polčas sa niesol v znamení zahadzovania gólových šancí zo strany domácich. Tí síce v 62. min. zvýšili svoje vedenie na 3:1, keď skóroval Válovčan, ale následne Šovčík, Bobor, Válovčan a opäť Bobor zahodili svoje šance. Nakoniec v nastavenom čase Válovčan našiel Ma. Šovčíka, ktorý upravil na konečných 4:1. Domáci si v tomto zápase vypracovali veľa gólových príležitostí, ktoré trestuhodne zahodili, ale po zápase sa tešili zo zaslúženého víťazstva.

Ostatné zápasy 15. kola: Makov – Námestovo 1:4, Lip. Štiavnica – Makov 1:2, Bytča – Krásno nad Kysucou 0:3, Lučenec – Kremnička 1:2, Detva – Lipt. Hrádok 0:4

ROZHODOVAL: Rybár, 80 divákov

REPIŠTE: Gašpir – L. Kmeť, Slaný, P. Karvaš, Kordík, Ľ. Ulbrík, P. Ulbrík, E. Kmeť, Hurta, Vincúr

Domáci hrali veľmi dobre, vytvorili si množstvo gólových šancí, ktoré však famózny brankár Kučera zneškodnil. Hosťom sa po ojedinelej šanci podarilo skórovať, a tak si s obrovským šťastím odviezli z Repišťa všetky tri body.

RASTISLAV ČECH

Št. Bane – Rakytovce 3:2 (3:1)

GÓLY: 4. Pinka, 8. Penksa, 45. Križan

ROZHODOVAL: Danyi, 120 divákov

ŠT. BANE: Blaško – Križan, Pinka, Drexler (82. Lupták), Čamaj, Blaškovič, Hudák, Michalek, Budinský, Pastier, Penksa

Domáci prekvapili hostí aktívnou hrou, v 4. a 8. min. strelili dva góly. Potom sa hra vyrovnala a odvíjala sa najmä v strede ihriska. Šancí veľa nebolo, no hostia po rýchlom brejku znížili na 2:1. Na konci prvého polčasu domáci hostí pritlačili, výsledkom čoho bol gól na 3:1. V druhom polčase sa hral taktický futbal a šancí bolo málo. Jednu si vypracovali hostia a dve domáci, no všetky zostali nevyužité. V 86. min. sa hosťom po rýchlom brejku podarilo skorigovať stav na 3:2, no domáci si už víťazstvo ustrážili.

JÁN DAUBNER

Lovča – H. Nemce 1:3 (0:1)

GÓL: 65. M. Rapčan

ROZHODOVAL: Riša, 300 divákov

LOVČA: J. Rapčan – Beňo, Budinský (46. Ondrík), Šebeň, Urgela, M. Rapčan, Matuška, Kukučka (65. M. Páleník), Goral (46. Neuschl), F. Páleník, J. Páleník

Hostia z Hontianskych Nemiec predviedli pekný a rýchly futbal, čo robilo domácim mierne problémy. V 18. min. sa ujali vedenia, keď domácej obrane ušiel Šnajder a svoj samostatný nájazd premenil. Do polčasu si domáci aj hostia vypracovali niekoľko šancí, ktoré však zostali nevyužité. V druhom polčase udreli opäť hostia, keď využili nedôraz v domácej obrane. Pre domácich vykresal iskierku nádeje M. Rapčan, keď hlavou prekonal gólmana hostí. Bodku za zápasom dali ale Hontianske Nemce, keď sa v nadstavenom čase presadil Rerich a hostia tak zaslúžene vyhrali.

BORIS ŠANDOR

Ostatné zápasy 8. kola: Šalková – Brusno 6:0, Braväcovo – Lieskovec 1:3, Hrochoť – Sásová 2:1, Priechod – Čierny Balog 2:5

Dohrávka 1. kola:

Repište – Priechod 4:0 (1:0)

GÓLY: 37., 89. Slaný, 68., 78. E. Kmeť

Domáci sa predstavili konečne vo výbornej forme a hosťujúcemu Priechodu nedali žiadnu šancu. Počas celého zápasu boli jednoznačne lepším mužstvom, strelili štyri pekný góly a zaslúžene zvíťazili. Mrzieť ich môže množstvo ďalších čistých zahodených šancí.

1.Šalková 8 6 1 1 29:6 19

2.Hrochoť 8 6 0 2 21:8 18

3.Hon.Nemce 8 5 2 1 19:11 17

4.Št. Bane 8 5 2 1 21:14 17

5.Rakytovce 8 5 0 3 17:14 15

6.Repište 8 4 1 3 20:12 13

7.Brusno 8 4 1 3 8:16 13

8.Lovča 8 4 0 4 16:18 12