LIGOVÝ FUTBAL (9. kolo): Výsledky, komentáre a aktuálne tabuľky

Lučenec – Žarnovica 0:3 (0:1)

GÓLY: 14. Válovčan, 61. Bobor, 78. Šovčík

ROZHODOVAL: Faber, 250 divákov

ŽARNOVICA: Straka – Ondrejka, Tyčiak (53. Blaho), Víglaský, Javorčík, Štefanka, Bobor (78. Laurov), Smelák, Vuong, Šovčík (85. Hanák), Válovčan

Prvý polčas sa odohral v daždivom počasí, ktoré viac vyhovovalo hosťom. Už v 5. min. si hostia vypracovali šancu, ale strela Ma. Šovčíka skončila vedľa domácej brány. V 7. min. pohrozili domáci, ale ich pokusy skončili na obetavých obrancoch Žarnovice. V 9. min. Válovčan naservíroval loptu Štefankovi, ale ten ju pred prázdnou bránou súpera netrafil. V 11. min. strela domácich spoza šestnástky trafila žrď Strakovej brány. V 14. min. sa hostia tešili z prvého gólu, keď po rýchlom protiútoku našiel Štefanka Válovčana, ktorý s prehľadom skóroval - 0:1. V 20. min. mohli hostia zvýšiť, ale Ma. Šovčík nedokázal zužitkovať výbornú prihrávku Štefanku. V 31. min. domáci odvracali loptu z bránkovej čiary a o dve minúty Štefanka v dobrej pozícii zakončil nedôrazne. V 45. min. po centri Ondrejku mohol skórovať Ma. Šovčík, ale jeho hlavička skončila mimo domácej brány. Hneď z protiútoku pohrozili aj domáci, ale brankár Straka si z ich streleckým pokusom poradil. V druhom polčase dominovali hostia. V 52. a 55. min. sa ocitol v šanciach Ma. Šovčík, ale nepremenil ich. Hostia sa nakoniec dočkali v 61. min., keď prihrávka Štefanku našla Bobora, ktorý zvýšil vedenie hostí - 0:2. V 78. min. po dlhom výkope Straku sa dostal za domácu obranu Ma. Šovčík, ktorý upravil na konečných 0:3. Domáci mohli znížiť v 80. min., ale ich gólovú šancu zlikvidoval Straka. V 82. min. Laurov elegantne uvoľnil Štefanku, ktorý išiel sám na bránu domácich, ale z jeho pokusom si poradil domáci brankár. V poslednej minúte ešte Válovčan opečiatkoval brvno domácej brány. Hostia podali veľmi dobrý výkon a zaslúžene sa tešili z ďalšieho bodového zisku.

RATIBOR KOPČÁK

Pohronie B – Nová Baňa 0:1 (0:1)

GÓL: 24. Švec

ROZHODOVAL: Holas, 100 divákov

POHRONIE B: Lehocký – Bodor, Kružlic, Ceplák, Henžel, Karvaš, Bugár (83. Blaho), Schillinger, Nemec, Macejko, Pařenica

NOVÁ BAŇA: Krnčan – Bartoš, Krivjančin, Kovács, Horniak (80. Rudzan), J. Wolf, Švirik, Hudec (88. Čákovský), Kosák, Kminiak, Švec (90. A. Wolf)

Od úvodu bol zápas vyrovnaný, no domáci po chybe inkasovali. Vyrovnať mohli z dvoch protiútokov, keď sa rútili sami na brankára, no svoje veľké príležitosti nevyužili. V posledných tridsiatich minútach prevzali taktovku domáci, ktorí dobíjali bránu hostí, ale skórovať sa im nepodarilo, a tak skóre 0:1 zostalo nezmenené. Zápas mal dobrú úroveň, domáci mladíci sa od zápasu k zápasu zlepšujú. Vyzdvihnúť treba najmä domáceho brankára Lehockého, ktorý podal výborný výkon a svoje mužstvo viackrát podržal.

PETER BENÍK

Ostatné zápasy: Martin – Podbrezová B 4:0, Krásno – Námestovo 1:1, Kalinovo – Kremnička 0:0, Bytča – Detva 2:6, Lipt. Štiavnica – Čadca 0:1, Makov – Lipt. Hrádok 5:1

ROZHODOVAL: Hucák, 50 divákov

REPIŠTE: Gašpir – L. Kmeť, Slaný, P. Karvaš (84. M. Kmeť), Kordík, Ľ. Ulbrík, P. Ulbrík (59. ČK), E. Kmeť, Hurta, Vincúr (73. Kúš), M. Kmeť

Rakytovce prekvapili hostí dobrou hrou a už v 9. min. vyhrávali 1:0. Takmer po celý prvý polčas domáci hostí nepustili k slovu. Druhý polčas začali lepšie hostia, prebrali iniciatívu a po šanciach P. Ulbríka a Kúša mohli výsledok zvrátiť. V 60. min. po druhej žltej karte opustil ihrisko P. Ulbrík, čo hostí mierne pribrzdilo. Hra s desiatimi hráčmi však Repišťu nakoniec pomohla, pretože hostia začali viacej bojovať, čo sa im vyplatilo v 90. min., keď po štandardnej situácii vyrovnal na 1:1 kanonier Eugen Kmeť. Hostia si tak vďaka bojovnosti odniesli z Rakytoviec cenný bod.

RASTISLAV ČECH

Brusno – Lovča 1:1 (0:0)

GÓL: 89. M. Rapčan

ROZHODOVAL: Močiliak, 100 divákov

LOVČA: J. Rapčan – Beňo, Ondrík (67. Neuschl), Budinský, Šebeň, Urgela, M. Rapčan, M. Páleník (66. F. Páleník), Kukučka, Magula, Goral (81. Greguš)

Zápas začali vo väčšom tempe domáci, no väčšie gólové šance si nevypracovali. Od 15-tej minúty prevzali taktovku hostia, vypracovali si viacero šancí, no všetky zostali nevyužité. V druhom polčase pokračovali Lovčania v dobíjaní domácej brány, no všetky svoje príležitosti zahodili a boli to práve domáci, ktorí z jediného brejku otvorili skóre. V závere zápasu Lovčania opäť svojho súpera pritlačili, vybojovali si penaltu, ktorú M. Rapčan chladnokrvne premenil – 1:1. Lovčania boli počas celého zápasu aktívnejší, no z Brusna si odviezli iba bod.

BORIS ŠANDOR

Čierny Balog – Štiavnické Bane 1:3 (0:2)

GÓLY: 9. Križan, 38., 69. Penksa

ROZHODOVAL: Žiak, 150 divákov

ŠT. BANE: Blaško – Križan, Pinka, Drexler (70. Lupták), Čamaj, Blaškovič, Hudák (88. Haboš), Michalek, Budinský, Pastier, Penksa

Hostia vstúpili do zápasu dobre a už v 9. min. sa ujali vedenia. V prvom polčase si vypracovali aj ďalšie šance, z ktorých premenili jednu – 0:2. V druhom dejstve sa domáci snažili zvrátiť výsledok, ale hostia znovu udreli a upravili na 0:3. Po treťom góle domáci pridali a podarilo sa im skorigovať stav na 1:3, no hostia už tento výsledok ubránili a z Čierneho Balogu si odviezli všetky tri body.

JÁN DAUBNER

Ostatné zápasy: Selce – Hrochoť 4:2, H. Nemce – Priechod 2:1, Sásová – Braväcovo 2:1, Lieskovec – Šalková 0:3

1.Šalková 9 7 1 1 32:6 22

2.Št. Bane 9 6 2 1 24:15 20

3.Hon. Nemce 9 6 2 1 21:12 20

4.Hrochoť 9 6 0 3 23:12 18

5.Rakytovce 9 5 1 3 18:15 16

6.Repište 9 4 2 3 21:13 14

7.Brusno 9 4 2 3 9:17 14

8.Lovča 9 4 1 4 17:19 13