Pondelok, 19. august, 2019 | Meniny má Lýdia

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Sľubované e-aukcie v Žiari nezaviedli (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Chce vedenie mesta rozumne hospodáriť?

„Systém e-aukcií sme nezaviedli, pretože na podobný krok momentálne v rozpočte peniaze nie sú. Išlo by totiž o investíciu 20 až 30-tisíc eur,“ reaguje hovorca žiarskej samosprávy Martin Baláž.
Baláž nepotvrdil ani zavedenie elektronického obstarávania v tomto roku.
„Zatiaľ s ním nepočítame. Ak by nám to finančné možnosti mesta umožnili, nebudeme sa tomu brániť.“
__Nekupujte nové traktory a vozidlá do technických služieb, nesaďte zeleň po celom meste /okrem námestia, ktoré ste vybetónovali a zasypali štrkom/, nevymieňajte osvetlenie na námestí, ktoré má len pár rokov, urobte personálny audit na mestskom úrade /Žiar nepotrebuje hovorcu, komunikáciu obslúži primátor alebo viceprimátor/ atď. Systém e-aukcií môže totiž ušetriť najviac zbytočne a zámerne plytvaných peňazí občanov.
---------------------------------
Tvrdí, že mesto pri súťažiach napriek tomu šetrí, keďže pri nich podľa jeho vyjadrenia vždy uplatňuje kritérium najnižšej ponúknutej ceny.
Transparency International Slovensko vyčítala mestu aj nedostatočnú transparentnosť pri výberových konaniach a prideľovaní dotácií a bytov, či príliš veľké právomoci primátora Ivana Černaja (nezávislý).
__Tomu, že vedenie mesta vždy uplatňuje kritérium najnižšej ponúknutej ceny už dávno nikto neverí. Potvrdil to aj audit Transparency International Slovensko. Zavedením elektronického obstarávania by demaskovali svoju lož.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Už ste čítali?