Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Mesto chce kúpiť žiarsky kaštieľ, rokovať budú poslanci (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

A to vám na tom úrade už načisto hrabe alebo čo? tak sekera sa chce zbaviť starej haraburdy, lebo biznis so školou mu nevyšiel a mesto mu na to ide naletieť? sekera tam už 10 rokov nevrazil ani cent, budova mu padá na hlavu a mesto ho ide zachraňovať? čistý nezmysel, dúfam, že toto poslanci nikdy neodsúhlasia a že sa nedajú sekerom ani podplatiť ani zastrašiť. čo si sekera pred rokmi s biskupským úradom upiekol, to nech si láskavo aj zjedia a nech občanov tohto mesta z tejto hostiny vynechajú. Primátor a poslanci by radšej mali tlačiť na vedenie BBSK, aby konečne podpísali zmluvu s Pentou, aby sa mohla dostavať nemocnica. Toto je určite pre občanov dôležitejšia a prospešnejšia vec. Do nemocnice nech mesto kľudne investuje aj 100 miliónov, to mi vôbec nebude vadiť. Však predaj budovy nemocnice bol odsúhlasený pred 2 rokmi a zatiaľ sa nič nepohlo, lebo nebola podpísaná kúpno-predajná zmluva. A pritom pán Kukolík je aj poslancom v BBSK...
 
Hodnoť

centrum mesta?

niekomu sa rozum cisti? ved je to predsa na jeho samom okraji, za nim uz nie je nic, len luky a hron. a ta cesta z kopca, kde pravidelne merali rychlost, spinavo a zakerne, s radarom pod nadjazdom dialnice. na vyjazde z mesta, kde vsetkych neznalych nachytali na pokuty.
no ale ak chcu mat kastiel, nech si ho kupia. len dopredu lutujem kazdeho, kto bude musiet v tej zatuchnutej a zavlhnutej starej haraburde pracovat. ktora sa v zime neda ani vykurit. mozu sa spytat tych reumatikov, ktori si to vyskusali :-)
 
Hodnoť

Vyhodené peniaze,

podobne ako za cirkevnú ZŠ.
Mesto by malo budovať a starať sa o objekty slúžiace všetkým občanom a nie renovovať vyžité staré haraburdy - tam je priestor pre cirkev a MVO.
 
Hodnoť

Správny krok

Kúpiť kaštieľ považujem za správny krok. Je to historická pamiatka a kto mal možnosť vidieť interier a pekné nádvorie z platanom, tomu je ĺúto, že to nie je prístupné verejnosti.
Cena nie je síce malá, ale pýtam sa kde boli protesty diskutujúcich, keď sa dávali peniaze na rekonštrukciu futbalového a zimného štadióna, pričom Žiar ako mesto nemá vlastný futbalový a ani hokejový klub. Ďalej sa ide robiť cyklochodník za 600 000 eur, čo je štvrtina ceny kaštiela. Cyklochodník nám treba, to bez neho netrafíme byciklom do závodu? Dlažba na novú tržnicu stála 30 000
euro a prístrešok 60 000. Keby sa ušetrilo na týchto veciach, tak by nás investícia do kaštiela nebolela.
 


Už ste čítali?