Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

FK Pohronie sa otriasa. V klube končia obaja tréneri (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Načo sú nám takéto dedinské prvoligové kluby s nulami vo vedení, kde sú dôležité žabomyšie vojny pred futbalom ....
 

Máš na mysli

Slovan? Veľa rečí a peňazí a málo muziky.
 

Málo muziky?

V lige priebežne prví, v EU lige stále v hre o postup zo skupiny, v SP stále v hre. Hrajú na troch frontoch a úplne s kľudom. Je obrovská hanba že v lige ne sú krajské mestá ako BB, KE, PO, ale namiesto nich Sered, ZH, Senica a podobné mestečká. Za starších čias tieto mestá hrávali v 2. alebo 3. lige, a na zápasy chodili viac ludí ako teraz na Fortuna ligu. :-)
 

No ak primeme tézu

že medzi slepými je jednooký kráľom tak NA SLOVENSKU možno áno. V európskom meradle nula celá nula. Práve uspokojovanie sa s málom je príčinou našej národnej biedy. Trvám na svojom, veľa rečí, veľa peňazí a kvalita nikde!
 
Hodnoť

nazor odbornika

ludia v ziari a aj okoli mozu byt radi ze to glezgo dotiahol z 1 triedy az do ligy, je to neuveritelny pribeh, a je to normalne ze niesu vysledky tak sa v klube deju veci.
 
Hodnoť

peníze, peňeži, peniaze...

Niektorí si obúvajú topánky, ktoré sú im priveľké. A prikrývajú sa väčšou perinou, než na akú majú love, peníze, peňeži, peniaze, ďeňgy, chechtáky... Označenie prezident stratilo na hodnote, devalvovalo. Je tu priveľa prezidentov klubov, prezidentov pre jednotlivé druhy športov, generálnych manažérov, negenerálnych manažérov, kadejakých portimiskárov, ktorým akurát z päty slama trčí. Dnes skoro každý dedinský klub má nejakého prezidenta, nielen vo futbale. Niektoré možno aj viacerých. Voľakedy bol predseda športového oddielu, zopár členov výboru a parádne športové zápasy.
 
Hodnoť

Rozšírenie ligovej súťaže..

Zredukovali sme počet účastníkov fortunaligy ,aby sme zvýšili konkurenciu a kvalitu .Nieje tu však žiadny náboj. Kluby,ktoré majú peniaze sú v prvej šestke ,ale aj odtiaľ sa dve trápia.Slovan dáva každému 3 a viac gólov .To nieje nič na škodu,ale ak máte rozpočet na to,že ste radi,že remizujete budú vám časom chodiť nejaký diváci ?
Rozšírte súťaž na 16 klubov ,nech kľudne vypadávajú 4 .
Ale aj tí zo spodku súťaže sem tam vyhrajú. Slovensko je " malé " bude aj viac derby zápasov ,či už Skalica - Senica ,Trnava -Slovan .Východ -Západ ,Prešov - Košice a môžeme pokračovať .
Takto by prišiel Slovan,Trnava ,Žilina ,Trenčín k nám na vidiek raz za rok,bola by to udalosť .
Teraz ? Príde ...Zase prehráme ? Niekedy príde Slovan aj dva krát...Nedemotivuje to ? Dva krát doma minimálne 0 : 2 ? Nepomôže vymeniť ténerov ...Treba dotiahnuť divákov ...Pre koho to hráte ? A ešte tie licenčné podmienky. Osvetlenie ? A prečo sa nemôže hrať za svetla ? Nemecká ,Anglická,Talianská liga sa hrá za svetla. Nuž ten čo nebude mať umelé osvetlenie nebude mať podiel z televíznych práv..No a možno práve preto dolezú diváci.
 

 

na tie tvoje derby bude chodit tolko ludi ako teraz pride na Podbrezovu s Pohronim
 

Toto je úplne zlé myslenie

Rakúšania aj Švajčiari majú dokonca tuším len 10 tímov v prvej aj v druhej lige, a tým pádom sa kvalita skoncentruje do pár desiatok klubov. U nás je problém hlavne priepastný rozdiel v kvalite súťaží. Teraz je napríklad Žilina"B" na treťom mieste v 2. lige. To hovorí úplne za všetko.
Ten model s 10 klubmi a systém na 4 kolá je úplne v pohode. Do druhej ligy by mohlo ísť 12 tímov namiesto 16, a použiť model rozdelenia na 6+6 o postup a o záchranu. Hlavne skupina o záchranu v 2. lige by bola dramatická, kedže by mohli vypadnúť až 4 kluby. V ďalšom leveli futbalu treba hlavne spojiť bratislavskú tretiu ligu so západnou, lebo tá v BA má 5-6 klubov čo spĺňajú nejaké parametre, a ostatní sú vyslovene amatéri na úrovni 5 ligy na západnom Slovensku. Teda znížiť počet tretích líg na 3 regionálne po 18 na západe a po 16 stred a východ. V týchto troch súťažiach by figurovalo dokopy 72 klubov, dnes je to 92. Teda treba skoncentrovať kvalitu tak, aby tí najlepší hráči z tretích líg bez problémov vedeli prejsť do 2. ligy a tak dalej. Takisto hlavné regionálne súťaže znížiť ich počet.
 


Už ste čítali?