Nedeľa, 19. november, 2017 | Meniny má Alžbeta

Lion

Kde a kedy ?

Žáner: dráma

Dĺžka: 129 min. 

Réžia: Garth Davis 

Hrajú: Rooney Mara, Nicole Kidman, Dev Patel, David Wenham, Nawazuddin Siddiqui, Tannishtha Chatterjee, Pallavi Sharda, Deepti Naval, Priyanka Bose 

Popis

Päťročný Sarú sa stratí vo vlaku uháňajúcom preč od jeho domova a rodiny. Vydesený a zmätený vystúpi v Kalkate plnej ľudí a chaosu, tisícky kilometrov od domova.

Akoby zázrakom prežije a darí sa mu uživiť sa na ulici a unikať všetkým jej hrozbám hrozbám a nástrahám, až sa nakoniec dostane do sirotinca, ktorý takisto nie je práve bezpečným prístavom. Napokon si Sarúa osvojí austrálsky pár z mesta Hobart a zahrnie ho láskou a bezpečím.

Keďže nechce zraniť svojich adoptívnych rodičov, dospievajúci Sarú potláča svoju minulosť i emocionálnu potrebu spojenia so svojou skutočnou rodinou a pomaly sa lúči s nádejou, že ešte niekedy uvidí stratenú mamu a brata. No náhodné stretnutie so skupinou Indov v ňom prebudí hlboko spiacu túžbu po domove.

S obmedzeným množstvom spomienok a s pomocou novej technológie zvanej Google Earth sa Sarú vydáva na jedno z najúchvatnejších hľadaní ihly v kope sena v moderných dejinách. 

 

Organizujete zaujímavú akciu?

Dajte nám o nej vedieť mailom na redakcia@nasziar.sk