Utorok, 22. október, 2019 | Meniny má Sergej

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Festival: Kremnické gagy

Kde a kedy ?

Európsky Festival humoru a satiry Kremnické Gagy  sa uskutoční v dňoch  26. až  28. augusta 2016  na 13 scénach a pódiách v centre mesta Kremnica

Popis

Koncom leta sa v Kremnici uskutoční už 36. ročník medzinárodného stretnutia profesionálnych i amatérskych „lovcov“ zacielených na ľudské omyly a neduhy spoločnosti Európsky Festival humoru a satiry KREMNICKÉ GAGY 2016. Do kremnického mestského revíru si príde zapoľovať na bránice premnožených divákov viac ako 250 autorov a interpretov z ôsmich štátov Európy, Izraela a Slovenska. Promenádu nominovaných diel a výkonov v ôsmich kategóriách bude sledovať a trofeje v podobe Zlatého gunára či Trafenej husi udeľovať medzinárodná Akadémia humoru na čele s prezidentom Mariánom Labudom. Akadémia ocení aj najlepšieho ostrostrelca titulom GRAND PRIX 2016.

Najväčšou vábničkou pre široké vrstvy labužníkov humoru bude francúzske saxofónové kvarteto LES DéSAXéS z Paríža. V hudobno-pohybovej show SAXOPHONISSIMO s francúzskym šarmom a bez slov rozohrá vtipné dialógy na svojej ceste okolo sveta. Headlinerom festivalu bude tiež Tony – španielsky poľovník na ženské srdcia z cirkusovej crazy company PAKI PAYA. Ten na zemi i na vysokom „posede“ rozprúdi aerial disko príbeh v štýle 70. rokov SHAKE, SHAKE, SHAKE. Romantici si prídu na svoje aj v gangsterskej rozprávke BLÁZNIVÝ PETŘÍČEK z produkcie pražskej agentúry NEXT PICTURE. V hlavných úlohách s hviezdami českého hereckého neba Táňou Vilhelmovou a Vojtechom Dykom. Slovenským vábnikom bude prudko zábavná francúzska konverzačná komédia MENO – o nečakanom odhalení vzťahov v rodine z dielne agentúry AEON a Štúdia L+S. Návštevníci festivalu budú nepochybne zvedaví aj na paľbu otázok a bonmotov populárneho českého herca v špeciálnej festivalovej SHOW JANA KRAUSE. Slovnej prestrelke neuniknú slovenskí hostia: Iveta Radičová, Dušan Chrenek, Marián Labuda a Boris Farkaš. Skalní pozorovatelia festivalu určite zvetria aj posledné prírastky z Divadla GUnaGU: DIVNÁ DOBA, DIVNÁ LÁSKA, DIVNÉ ŽIVOTY a MILUJEM SVOJ MOBIL (Americká jazda), ktoré cez humor a satiru často zasahujú do živého. Najmenšie mláďatá nepríde strašiť, ale zabaviť legendárne české bábkové Divadlo DRAK z Hradca Králové s rozprávkou VŠECHNO LÍTÁ, CO PEŘÍ MÁ. Staršie ročníky určite zaujme jeho POSLEDNÍ TRIK GEORGESE MÉLIESE. Z českých luhů a hájů do Kremnice kvôli deťom ešte premigrujú divadlá SQUADRA SUA s hasičskou naháňačkou BOMBEROS aLONG VEHICLE CIRCUS s najnovšou rozprávkou na chodúľoch ALENKA! A schopnosť (ne)trafiť sa predvedie rodinám s deťmi aj švajčiarsko-izrealské DUO COMIC CASA vo svojejCIRCUS COMEDY SHOW. Hudobných fanúšikov isto privábi legendárny český pesničkárPavol Dobeš alebo ostrieľaná maďarská Panonia Allstars Ska Orchestra. S recesistickým nábojom sa predvedie aj slovenská kapela KAMOŠKO a KOKOSKO.

Na Kremnických gagoch budú na postriežke aj špičkoví majstri kresby – karikaturisti z Poľska, Česka, Maďarska, Ukrajiny, Bulharska i Slovenska. Okrem vystavenia svojich „výstrelkov“ sa v spoločnom improvizovanom kreslení zamerajú na tému HRANICE HUMORU. Veľkej pozornosti literárnych stopárov sa tešia tiež nominácie najnovších prozaických diel zasiahnutých humorom, ktorých je t. r. až šesť! Obľúbenými úlovkami sú už viac rokov aj živé umelecké prednesy recitátorov v programe KOŇA JEHO. Osemnástym humoristom, ktorého umelecký reliéf do Uličky slávnych nosov namodeloval výtvarník Michal Kačmár, bude spisovateľ a odborník na ostré streľby Kornel Földvári. Jeho westernová družina (Kapitáňová, Jablonovský, Krištúfek a Piško) pripravila o ňom spomienkový posed KORNELIÁDA

Európsky Festival humoru a satiry KREMNICKÉ GAGY sa uskutoční v dňoch 26. až 28. augusta 2016 na 13 scénach a pódiách v centre mesta Kremnica. V programe je 36 hlavných produkcií a približne 25 sprievodných akcií, ktoré sú pre návštevníkov Kremnice zadarmo.