Utorok, 22. október, 2019 | Meniny má Sergej

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Snow film fest 2016

Kde a kedy ?

Celovečerné pásmo špičkových

Celovečerné pásmo špičkových filmov ů o extrémnom lyžovaní, zimnom lezení, snowboardingu, snow-kitingu a dalších zimních radovánkách.

Uvedieme filmy:

Whiskey Berber

Tamara

Sibírsky Traverz

Ľady a prílivy

Expedícia Švédsko

Popis

História

Festival SNOW FILM FEST prebieha v Českej republike od roku 2011. Vtedy sme ho nazvali Filmový festival Zimných športov. Akcia vznikla ako protiváha vtedy už úspešne rozbehnutému filmového festivalu Expedičná kamera. Výstižný, ale nie úplne vydarený názov FFZS sme v roku 2013 zmenili na SNOW FILM FEST.

Čo vás na SNOW FILM FEST čaká?

Pre filmovú prehliadku SNOW FILM FEST sa snažíme spoločne s porotou vybrať tie najúspešnejšie filmy celej sezóny so zimnou tematikou. Kritériom je predovšetkým úspešnosť na veľkých zahraničných festivaloch, ale radi porote predložíme aj slovenské a české filmy, ktoré sú často bezpochyby rovnako kvalitné a srdcu našich divákov ešte bližšie.SNOW FILM FEST vás pozýva na filmy o absolútnom extréme polárnych expedícií, šokujúcich výkonoch športovcov aj o tom ako prežívajú svoje životy, keď opadne adrenalín a je potrebné sa vyrovnať so situáciami na pokraji života a smrti. Na festivale zažijete ohlušujúce ticho, nádheru zasnežených hôr a ľadovcov. Prežijete s aktérmi situácie, ktoré vám možno odhalia, prečo sa vydávajú na hranice svojich možností a možno zistíte, že je kúsok "toho" aj vo vás.