Štvrtok, 17. október, 2019 | Meniny má Hedviga

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Sitňan Fest

Kde a kedy ?
Sitňan fest

Kde: 

Mestské kultúrne centrum v Žiari nad hronom

O koľkej:

O 19.00 hod. 

Program

  • Skapela – VynnianSKA SKApela zo SlovenSKA hrajúca rezké SKA.
  • Agáta – Punk z pekla pôsobiaci v Žiari nad Hronom už jedno desaťročie pokrstí svoje debutové CD „Pri tvojom hrobe“.
  • Grobiani – V nebi nie je pivo a to je dôvod prečo ho pijeme"to je hlavné motto tejto veselej partičky z Chorvatskeho Gro­bu.
  • Sitňan -Domáci matadori hrajúci svoj"alkopunk-rock"bez ptestávky bezmála štvrťstoročie.
  • The Fialky – Obľúbená partička zo susedných Čiech hrajúca poctivý punk 77.
  • ČAD – Našlapaná smršť zo Svätého Jura s uleteným a nenapodobiteľným frontmanom Pištom Vandalom.
  • Karpina – Rocková už legenda z Bratislavy,ktorá tento rok oslavuje 25.výročie svojho vzniku.

Popis

Sitňanfest 2015 bude plný symboliky. Siedmy ročník, sedem kapiel, takmer sedem hodín koncertných zážitkov. Núdza ale nebude ani o prekvapenia. Bude sa totiž i krstiť... 

Obľúbený jesenný festival pod taktovkou žiarskej punk-rockovej klasiky, kapely Sitňan, sa blíži. Patriť mu bude sobota 24. októbra v overených priestoroch žiarskeho MsKC. Organizátori chcú tento rok ulahodiť širšiemu spektru fanúšikov a avizujú žánrovo pestrý ročník. Okrem už tradičného punku bude mať zastúpenie ska, rock a novinka, tresh/crust.

,,Tešíme sa, že tento rok zas ochutnáme víno od našich kamarátov zo Šurian a pospomíname na naše nezabudnuteľné turné s Grobianmi. Ja osobne sa teším na vystúpenie thrash/crastových Čadov zo Svätého Jura, ktorí majú vo svojich radoch výborného Pištu Vandala," prezradil frontman sitňanovcov Vlado.

Ďalšou zaujímavosťou siedmeho ročníka má byť návrat domácich hudobníkov. Na pódium sa opäť postaví kapela Agáta, a nie s prázdnymi rukami. ,,Agáta pokrstí svoj nový album. Posledné obdobie si prešli menšou krízou, tak sme radi, že sú opäť späť na scéne,"vysvetlil Vlado.

Sitňanfest tradične pozýva i zástupcu od českých susedov, tentoraz sú to The Fialky. Sitňanovci zdôrazňujú, že napriek nadupanému line-upu sa cena lístka nezvyšuje. ,,Okrem kapiel a výbornej atmosféry sa bude podávať pivko a možno budú aj nezabudnuteľné mňa-mňam chlebíčky," láka na záver Vlado.