Streda, 22. november, 2017 | Meniny má Cecília

Bára Basiková & Romano Stilo Ensemble

Kde a kedy ?
koncert Báry Basikovej

 

Popis

Popová a muzikálová speváčka Bára Basiková a šesťčlenná cigánska cimbalová kapela Romano Stilo Ensemble vystúpia spoločne s najhorúcejšou novinkou v Kremnici v rámci ich spoločných galakoncertov 2 015 na ktoré odchádzajú v začiatkom septembra.

“Na koncerty s Bárou sa veľmi tešíme a máme obrovskú radosť zo spolupráce” povedal František Rayner manažér a cimbalista skupiny Romano Stilo Ensemble a dodal: “Vystúpenia budú plné najznámejších skladieb z klasickej hudby, filmovej a muzikálovej hudby, a samozrejme nebudú chýbať aj cigánskej a ľudové piesne, ktoré s nami bude spievať práve Bára. Celý repertoár vrátane muzikálových skladieb, bude ale upravený a aranžovaný do špeciálneho bravúrneho štýlu, ktorý publikum určite prekvapí,” dodal s úsmevom a my sa radi necháme prekvapiť.

Romano Stilo Ensemble nie je klasická ortodoxnej cimbalová kapela, pretože jej zloženie má okrem dvoch huslí, cimbalu a kontrabasu, aj klavírne krídlo a gitaru. Vďaka tomuto originálnemu zloženiu kapela nemá problém spájať viac rytmov v jednej skladbe a urobiť s obyčajnými cigánskymi piesňami bravúrnu cigánsku rapsódiu a podobne. Ich repertoár tvoria predovšetkým virtuózne a živelné skladby z rôznych žánrov z rôznych kútov sveta.

Organizujete zaujímavú akciu?

Dajte nám o nej vedieť mailom na redakcia@nasziar.sk